• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ... narazili jste nekdy na svých vejletech at uz to bylo kamkoliv na komunity lidi volne zijicich v rámci logiky a ve vetsine pripadu v souladu s prirodou ? nemyslim tim squaty... V Německu vyšla dokonce knížka popisujici kde jsou tato místa (což si myslim že je chyba..). Na jihu Španělska jsem par takovejch mist navštívil a mohu říci že určitě zajímavé a pro dost lidí i zásekové... žije tam i dost lidi z cz i sk. Jedná se například o pěkné údolí /poblíž něho se koná známej Dragon fest/ lide tam žijou v jurtach, teepeeckach, i nejakej obydlenej domeček se tam najde... zajimave to je... Beneficio se to menuje... asi 100 km odtud je vyborna zatoka se zriceninou hradu kam nevede cesta pro auta... klid je zde... pramen vody... a take par lidi tu zije...
    v jednech horach je mala vesnice cca o 20 starejch domech > osamocene v kopcich... byla pomerne dlouho opustena a nejaky ten patek dozadu ji take obydleli lide v podstate odkudkoliv...
    co se tyka tech travellerskejch mist... jsou tam i takova ,,městečka/osady,, z obytnejch aut /vetsinou GB, F/ /El Moreon/ z nichz vetsina jiz neni schopna vzhledem k technickemu stavu odjet... ale lide tam fungujou... co do ,kultovnich, mist tak urcite termaly u Santa Fe /na dohled Sierra Nevada/... vzdycky je tam hafo lidi co cestujou... a maj co rict... a toto misto je jedinecne nebot se tam da koupat v horke vode co vyvera ze zeme v olivovem haji a neni to podrobeno komerci... doufejme ze to vydrzi co nejdele...
    videl jste nekdo neco podobneho ? kdekoliv, kdykoliv, cokoliv ..... i ve snu treba... :)

    skoukni kup a jeď :) [ DODAFKY, BUSY, NAKLADAKY, .. vsak to znate >:o] ]
    rozbalit záhlaví
    MASOO
    MASOO --- ---
    DOOMBRINGER: tos to podle me spatne pochopil;)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    CLOWN: Takovy rodice bych sterilizoval. Chapu, ze tady je levicackej klub, ale odmitnout vlastnimu diteti systemove vzdelani kvuli tomu, abych ho nenaucil cist a psat, to je opravdu moc.
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    PPNEKK: Bych mu musel hnáty přerazit .... dokad má zdravý ruce, má se živit sám, né bejt na podpoře .....
    MASOO
    MASOO --- ---
    CLOWN: myslim, ze casem se budou dovednosti hodnotit jinak;)
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    CLOWN: tak jeden kamarad si vzdelava deti sam a opcas mi prijde ze jsou chytrejsi nez normalni deti, pak je i sance travelerskejch skol, detska z francouzkeho circusu mneli vlastniho ucitele.
    BIGTRAGED: nepochopil jsem otazku, nevedel jsem na jak dlouho, v dodavce bych asi vyrust nechtel jako ze kazdodene a dlouhodobe, ale v autobuse nebo nakladaku bych si to dokazal predstavit, zalezi na rodicich, pokud to sou dredaty hippici co zerou jen Acid tak to dite v patnacti utece anebo znej bude fetak. Ale pokud rodice jsou kreativni tak je mraky moznosti, do budoucna ti stejne vzdelani bude k hovnu, spis skusenosti jako agrikultura, alternatyvni ziti bude v pohode. Kamarduv syn mozna neumi poradne pocitat a psat ale zato uz 10 letech dokaze opravit centralu, zapojit solarni paneli, nebo mixovat na gramcich a dotoho hrat na trumpetu.
    Zalezi .......
    ERREG
    ERREG --- ---
    PPNEKK: tak na to aby dostalo podporu by snad bylo lepší aby to vůbec neumělo .)
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    MINAB: jo, to me taky zajma...klidne sem ;)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    BIGTRAGED: bud v klidu, cist a psat ho naucis a kdyztak pak sezene praci v portugalsku, akorat to chce aby nekde chvily makal aby dostal podporu
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    CLOWN: Mě by zajímalo hlavně jak jsou na tom se vzděláním, já si třeba o sobě myslím, že jsem relativně iteligentní a jakž takž přehled mám, ale dát dítěti komplexní vzdělání bych si teda netrouf. A nezvdělaný dítě (aspoň do úrovně střední školy) bych taky nechtěl, ačkoliv já sám nemám potřebu pyšnit se tituly ....
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MINAB: hodne znamejch to dalo, a hodne znamejch vyrostlo v dodavkach, zalezi jak natom budes financne, a velikost dodavky a velikost ditete a bespecnosti parkovani.
    MINAB
    MINAB --- ---
    Ahoj.Mate nekdo zkusenosti s cestovanim s malymi detmi?Mam na mysli cestovani dodavkou na dlouho a do daleka.Do posty,pls.
    MASOO
    MASOO --- ---
    ZABAKOVA: ne uplne, planuji zit podle svych snu;)
    a tohle zrovna nebylo na trhu, ale v podniku na to specializovanem...
    a ano, mesto na to moc neni
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    MASOO: a jakej projekt zamyslis? nebo jsem to blbe pochopila:)
    jinak s tema trhama si me dostala..
    clovek musi spolihat sam na sebe asi
    jinak kamaradka bydli na vesnici a zeleninu s ovocem ma od pritelovejch rodicu, planujou i zvirata, uz maj slepici:)
    proste velkomesto neni na farmareni staveny, kdyz clovek bydli v panelaku
    MASOO
    MASOO --- ---
    a setrilek? nesnasim uz to slovo, muj otec je takovej, ja k tomu mam daleko, ale kdyz proste nemam, tak nemam a proto hledam cesty....
    a ty jsou bud vydelavat vic penez, ale to nechci za kazdou cenu a nebo jit smerem snizovani nakladu a alternativy....
    a samozrejme vim, ze by se mi ve vysledku vyplatilo (financne, pozitkove, zdravotne) nakupovat primo na farmach apod, ale to clovek v mem prozatimnim rezimu (prace od 8:30 do 17hod a jeste ke vsemu v debilni lokalite, kde v dohledu neni nic a odsud se dostavas kamkoli blbe) neni uplne casove a i jinak vhodne

    a uz konec vylevu, jeste by to vypadalo, ze to beru osobne:D
    MASOO
    MASOO --- ---
    CLOWN: asi mas pravdu, bohuzel moje realita zatim byla dycky takova, ze jsem i za "slusnou" praci mela tolik, ze to v lepsim pripade bylo "od nuly k nule", takze mi ty pocty proste z me zkusenosti nesedely...
    ale nerekla jsem, ze je to spatne nebo dokonce nemozne a naopak souhlasim s tim, ze takove projekty jsou treba a je dobre, ze zijou svuj sen, ostatne mam v planu to udelat konecne taky (napodruhe).

    CLOWN: tak ja bych to idealne delala takhle taky, ale za prve, neni tu tech moznosti tolik (nebo mozna je jen neznam a v tom pripade uvitam tipy) a do kontaku za mekac bych rozhodne nesla!!!!
    navic dalsi nevyhoda - v mem pripade prahy (zatim) - je, ze vetsina tech "dobrych lidi" na tom dost rejzuje (A TIM NERIKAM, ZE SI TO NEZASLOUZI!!!) a o co hur, najdou se i taci, co hlasaji, ze prodavaji lokalni "farmarske" potraviny a pritom to nakupujou v makru:/ (vim o jednom pripadu)
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    TULI:
    KCE: taky bych to nedal dlouho dobe, kamarad co tam jezdi je protestant jak prase co jezdi na rostlinej olej ma asi pet psu, vyrabi si vlastni ADRENALIN z bylinek a byl to asi prvni clovek co mi ukazal pred deseti lety co je to poradna hostina z kontejneru, kdyz za dve hodiny jsme mneli jidla na tejden.


    KCE: zas to stema kontakama moc neprehanej, ja znich zil nekolik let doslova, a ted uz jsem ve stadiu kdy radsi zaplatim, tedy dobremu cloveku za cerstve maso a zeleninu tak abych ten vyvoj a rozvoj alternatyvni zivota nejak podporil. A tady kde ziju jetoho hodne, organickyy maso z farem kde jsou chovana zvyrata v prirode a pestrobarevna zelenina a ovoce, a nemluve zajit podporit lokalniho jamajcana do jeho fast foodu misto do kontejneru za macdonaldem plneho srackozniho masa.
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MASOO:
    KCE: uplne vas chapu, v cechach jsem na penize a jsme setrilkove, ale vem si treba anglii kde si lehce vydelas pres 50 liber za tejden a nebo 140 liber za dva tejdny socky, to znamena ze i kdyz jsi bez prace tak si muzes dovolit zit v takovyhle komunyte, a to nemluvim o francouzich, holt lidi jako ty na takovyhle mista nejezdej a nebo si najdou cestu jinou aby platit nemuseli. Pamatuju si kdyz jsem poprve zabloudil do prostredku desertu nekde na jihu spanelska, a potkal jsem tam veseleho Cecha co si tam zil v takovehle komunite, a kdyz jsme tam prespali jednu noc a druhej den jsem mu pomoh ze slepici ohradou tak mi vysvetloval ze bych mu mnel vlastne zaplatit za to ze mu pomaham :D

    Kazdopadne kdyz to sectu a podskrtnu tak jsou to chytri lidi, zainvestovali do pozemku a zacli zit svuj sen, a to ze si natom dokazou i vydelat tak to jenom klobouk dolu.


    Vlastninazor
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: to jo, to máš pravdu, moc o recyklaci potravin nevím.


    Já bych třeba v Tameře žít nechtěla z mnoha důvodů, ale být tam pár týdnů či pár měsíců je určitě nezapomenutelná zkušenost....

    mám pocit, že s hledáním komunity je to jako s hledáním učitele (...lektora na meditaci...) je to proces hledání, co s tebou ladí .

    I v Auroville to bylo hodně zajímavý, ale žít bych tam nemohla a to nejen kvůli tomu, že půl roku tam je nesnesitelný vedro a je to Indie :-)
    TULI
    TULI --- ---
    ZABAKOVA: jj, to jo, jet takouvou komunitu na solar ... to bych řekla, že investovali par milionku :-) vodu maji taky svoji ... filtrovanou ... nejdriv od usazenim, pak užitkovou a pak nejjemnějším filtrem na pití.

    asi někde pár fotek mám, ale ještě jsem se nedostala k tomu je protřídit...
    KCE
    KCE --- ---
    TULI: dumpster vubec neznamena nahnily veci ale tuny zbytecne vyhozenyho jidla...a toho "bio" je tam taky dost, asi mas zkreslene predstavy o tom co je to vybirat kontaky;)
    coz jako nerikam ze "vyrabet" (pestovat) dalsi jidlo je uplne spatne, tenhle rok sem si taky zasadil dve kerikovy rajcata;)

    jinak teda zajimavy, no, ja sice preferuju diy veci a projekty typu "za malo penez hodne muziky" ale tak je dobre ze zas jini delaji jine (a vetsi) veci aspon se to doplnuje:)

    a je fakt ze 3650e rocne za bydleni a stravu neni vubec moc, to se da vydelat za 2-3mesice naky sezonni prace a pod.
    MASOO
    MASOO --- ---
    TULI: ok;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam