• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Nejde na Androidu 6 nějak udělat, aby si pamatoval přihlašovací údaje ke konkrétní wi-fi, ale připojil se až "manuálně", když chci? Otravuje mě UPC wifree, která je na spoustě míst tak slabá, že jsem prakticky bez internetu a raději wifi úplně vypínám. Ale pak to zase zapomenu třeba zapnout doma
    KEJML
    KEJML --- ---
    BUCCI: To je zklamání... To uměly už Symbianový telefony, uměla to moje Nokia N9, má to většina telefonů s Windows, včetně některých s IPS displayi, díky nějaké speciální technologii. To mi bude po letech fakt chybět.

    A z jiného soudku: Vyplatí se dneska Nexus 5x? Moc se nevyznám v různých mobilních procesorech, plus si lidé občas stěžuji, že 2 GB RAM je málo (což mi přijde děsivý) a že vydrž na baterku je slabší. Taky nové verze systému jen do září 2017 a bezpečností updaty ještě rok po té mne trochu mrzí, ale co tak čtu, pořád to asi bude mezi ostatními telefony nadprůměr. Hodně oceňuji čtečku otisků. Nebo byste doporučili něco lepšího za těch zhruba sedm tisíc, za které se prodává ten Nexus?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    KEJML: always on mají některé chytré hodinky, včetně notifikaci
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    8BB76E1: Always on display se to jmenuje a má to skutečně S7, G5 a V20... tak jako tak všichni co znám to vypínají... jinak umí to starý nexusy a amoled displayem a upraveným kernelem...
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    KEJML: i když možná myslíš jenom lockscreen widget? to umí třeba i moje přes 3 roky stará xperia zr.. (hodiny i notifikace vidím, aniž bych musel telefon odemykat..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    KEJML: jako že jak "neustále"? to snad neumí žádný smartphone, nebo jo? jak telefony na androidu, tak iPhone prostě ten display vypínají..

    jediné, co mě napadá, byl nějaký ruský mobil s e-ink displayem, ale to jsem samozřejmě v ruce neměl..
    KEJML
    KEJML --- ---
    Po letech s alternativní systémy si říkám, že bych asi zkusil i ten Android, ať vím, o čem to je. Hledám ale telefon, který dokáže na displayi neustále zobrazovat čas a ikony notifikací, ale moc jich nenacházím. LG V10, který teď mají v CZC za 10,5 tisíce, což je teda trochu nad mým původním rozpočtem, ale hlavně je to obrovský pádlo (teď mám 5" a už to je na mne občas nepohodlně velký). Pak LG G5, Samsung S7 (oba už dost nad tím, kolik chci za telefon dát) a (některé?) Moto X, kde ale, jestli tomu dobře rozumím stejně po chvíli usne a je potřeba to aktivovat gestem.

    Má ta funkce ve světě Androidu nějaký jednotný název? Uniká mi jeho neznalostí ještě nějaký telefon?
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MEJLA82: Vloz sroubovak do prodluzovaku. Kdyz nedostanes ranu, je problem v prodluzovaku. Kdyz ranu dostanes, je problem v malych kolickach na zastrcce nabijecky a vycochtanych dirach na zasuvce psa.
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    BUNDA: Prodluzovak na 220 tzv pes
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    MEJLA82: prodlužovák na USB? Ano, může.
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    TAP: Dal jsem tablet nabijet primo do site,predtim jsem jel prez prodluzovak,a ejhle uz ma za 2 hodiny 70℅ .... good.
    Myslis ze muze byt problem s prodluzovakem??
    TAP
    TAP --- ---
    MEJLA82: začal bych jinou nabíječku/kabelem než se hroutit z mrtvé baterie
    MEJLA82
    MEJLA82 --- ---
    Zdravim...Mel bych dotaz.Tablet samsung note 10.1. Stari 3 roky,nova koupe.Mam problem s nabijenim....Tablet se uplne vybil,po pripojeni k original nabijecce do site se prez noc,tjm 10hodin,nabil na 2 procenta.Dal se mu nechce.Prevedl jsem ho tovarniho nastaveni (master reboot),ale nic se nezlepsilo.Muzd byt spatna baterie nebo nabijecka?Da se to zjistit?

    Diky
    E42
    E42 --- ---
    ANS: Ne, teď jsem to zkoušel.
    ANS
    ANS --- ---
    E42: na xda si lidi stezujou na echo pri volani. asi nejaka haluz s noise redukci. nevsim sis neceho?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Takove povzdechnuti - byl bych moc rad, kdyby vsechny nabijecky podporovaly USB-C Power Delivery standard, jako to ma Google Pixel. A mobily totez, nebo rekneme USB-C a pak neco sveho, rychlejsiho/novejsiho.

    A ne ze tu mame QuickCharge, AdaptiveCharge, Dash a ja nevim co jeste. Prijde mi pitome mit ruzne rychlonabijecky pro ruzne mobily, kdyz tu mame standard USB PD. A naopak, nemit moznost nabit rychle mobil z nabijecky konkurencniho vyrobce...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pro zajimavost porovnani s OnePlus 3T, ktery jsem prave zprovoznoval mamce.

    + Ten telefon je za ty penize super, prekvapive rychly
    + Android mi prisel relativne cisty. Ale ocenil bych, aby se to jmenovalo Android a ne OxygenOS nebo jak se to trapne jmenuje. A hlavne opet jsem neprisel na zadny kloudny duvod, proc si nejaky SW team hraje s timto, misto toho aby tam proste dali cisty Android a hotovo. Zadna feature co to ma "navic" mi neprisla zajimava nebo uzitecna.
    + Vyborna mi prisla hromadka tovarniho prislusenstvi, co jsme k tomu meli priobjednanou - clovek to nemusi shanet po vsech certech. Totez pojisteni, myslim ze na 2 roky.
    + Nemam tuseni ohledne vydrze, na to jsem si s nim hral jen asi 30min.
    + Display je ok, v primem srovnani proti Pixelu horsi, ale me by to neurazelo.
    + Fotacek je prumerny. Tohle je pro me velka slabost proti Pixelu s jeho fotakem, ktery me proste bavi.
    + 64GB pameti je pro me ucely malo, ale 128GB variantu se nam nedarilo objednat. Nicmene, pro mamku to bude stacit bohate.
    + Podpora dvou SIM, tohle je naopak velka prednost proti Pixelu (hodne casu travim v cizine, dualSIM by se mi moc hodilo)
    + To soupatko na prepinani ticheho rezimu nevim nakolik je fajn nebo ne, to bych musel dele zkouset.
    + Vydrz bohuzel opet neposoudim, malo casu.
    + Sensor otisku mi prisel mene spolehlivy nez na Pixelu, na kterem je proste paradni. A zrovna mne vice vyhovuje na zadech, jako ho ma Pixel, muzete to mit obracene.
    + Za tech 30min jsem nezaznamenal zadne problemy se stabilitou, ale to se uvidi jen casem.
    + Mne osobne se vice libi design OnePlus 3T nez Pixel XL, ale vzhled Pixel XL me neurazi a neni to pro me podstatne.

    Takze takhle na uvod, za ty penize velmi prijemne prekvapeni.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    E42: Možná to i udělám
    Jen budu muset najít balíček ADB pro Linux, ale to by neměl být problém :)
    E42
    E42 --- ---
    ISATAG: No jestli váháš, mohlo by tě přesvědčit tohle:
    Google Releases Separate ADB and Fastboot Binary Downloads
    https://www.xda-developers.com/google-releases-separate-adb-and-fastboot-binary-downloads/

    Už není jenom kvůli ADB potřeba instalovat celý Android SDK.
    Sideloadnout OTA aktualizaci je fakt jednoduchá a pokud vím naprosto bezpečná operace. Neděláš tím nic jiného, než co telefon udělá automaticky, když se mu uráčí OTA aktualizaci poslat Google.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    E42: Já si s temahle věčná dříve dost hrál, ale to už je dlouho. Asi si počkám. Jen mě láká ten rychlejší foťák ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam