• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    KEJML
    KEJML --- ---
    Mam Nexus 5X s Androidem 7.1.2. a používám Firefox jako výchozí prohlížeč. Jednou za čas (mám pocit, že je to při updatu Chrome), se mi jako výchozí nastaví Chrome. Jde tomu nějak zabránit (mimo zákazu aktualizací)?
    JIMX
    JIMX --- ---
    netušíte, jestli existuje nějaká appka, která mi dokáže říct něco víc o stavu baterky ... přijde mi, že už mi začíná pomalu odcházet, ale třeba to dělá jenom nějaká žravá appka na pozadí nebo špatnej signál ...

    Mám HTC M8s, 2 roky starej, nerootavanej
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NAILER: mě to žere na pozadí asi 80mb za měsíc, níž se nedostanu, ale rozhodně giga dělá nějaká aplikace, třeba přes dotazy na polohu. zkus to postupně odinstalovat.
    NAILER
    NAILER --- ---
    OVECKA_MJ: Nexus 5, tam není ani Android 7 :-)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    NAILER: Google povídá něco o beta program enroll... Nemáš to zapnutý? Link z reddit https://www.google.com/android/beta?u=0
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAILER: dela mi to taky - vzdal jsem to ...
    NAILER
    NAILER --- ---
    Nexus 5: něco mi na pozadí baští data jako Android OS, za minulej měsíc to udělalo 1 GB (a to při ceně $5/100MB není úplně dobrý). Zapnul jsem background data restriction, ale jede to furt. Mobil je +- na wifi (občas s dost slabým signálem), ale nedaří se mi najít, co by to mohlo bejt. Takhle to vypadá po 2 dnech po resetu, je vidět, že toho spotřebuje zdaleka nejvíc. Nějaký nápady, jak to vystopovat?


    (https://photos.app.goo.gl/x3xJlfs4EaRu2JT12)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MIKROM: https://www.alza.cz/lenovo-phab-plus-6-8 Dale zkouseno na Xperia Nejaky A myslim a Lenovo P9, Xperia Z3 myslim a jeste par dalsich s QUALCOMEM :-( a NIC kurvaaa ...
    HULIK
    HULIK --- ---
    ABDULAH: Jak říka MIKROM, funguji jen na Qualcommu.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ABDULAH: z vlastní zkušenosti ta kamerka funguje na chipsetu od Qualcommu bez chyby, ale na MediaTEKu v čínských telefonech nikoliv (i když mají náhodou OTG a flešku vidí). Na mediateku je jen černý "obraz".
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Prosim Vas na androidu 4.11 na starem LG tabletu - tatuv mi beha kamera co jsem si koupil. Inspekcni kamera z ebay za par buck. Na kompu beha jak v linuxu tak windows. Ale na mem Lenovo Phablet ta svine proste nebezi ani co jsem zkousel jine telefony s novejsim androidem 5.1 a 6. Proste ne - pripojim ji na redukci a nic. Fleska a vse OK ale tohle ani tuk. Zkousel jsem ruzne aplikace na externi kameru a nic - jen sviti ale nefunguje. Neresil jste to nekdo? Zuzla moc nepomohl. Dekuji
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ZUZU: Jak někdo říkal - 16GB iPhone (iPad) je hodně málo. Fakt hodně málo. 32GB už je v pohodě. 64GB naprosto v pohodě.
    Já mám iPhone 6+ 64GB a Nexus 5X 32GB a oba - místa dost a dost. Ale taky mám iPad mini Retina 16GB a tam furt něco mažu, protože prostě místo chybí.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    FALCO: jasny, ne vsecko uhlidas... taky pouzivam waze a to posila kde co, ale proste o tom vim a souhlasim s tim.. coz se neda srovnat s tim kdyz vybalim telefon z folie a sotva to zapnu tak to reportuje do ciny :)
    ad ten fw, treba netguard dokaze bloknout fakt komplet celej system a ty selektivne vyberes jakej proces presne muze na jaky ip a port.. neobejde ho ani apka s rootem
    FALCO
    FALCO --- ---
    HOUMLES: jako dá se tomu jít naproti ale když používám navigaci tak nemám šanci uhlídat kde všude se sdílí moje poloha, jako jeden z příkladů. Aplikační vrstvu nespasis. Člověk by pak byl nucen jen telefonovat a psát sms. Navíc nevím jestli lze podchytit třeba informal network scan na částečnou polohu vysílačů jako další příklad. Ale dobře vědět že do určité míry se s tim bojovat dá.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    btw dneska uz se da android provozovat uplne bez googlu s microG
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    FALCO: to neni az takova pravda... aosp romky jsou cisty a zbytek jisti aplikacni firewall popr. xposed+xprivacy pro ty co uz nejsou na nougatu
    FALCO
    FALCO --- ---
    HOUMLES: imho většine lidí co si kupuje smartphone musí být soukromí trochu ukradené
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BLACKSOURCE: jestli reagujes nad ten preinstalovanej backdoor od distributoru tak to jo, to se muze stat kazdymu, ale celkove je miui prolezly uz od stocku a je to znamy uz x let.
    si nainstaluj mitmproxy a budes koukat co to posila vsecko do ciny :)
    a samozrejme nejde jenom o miui, vicemene jakakoliv cina je v tomhle hrozna, ale i samsung a sony jsou pekny svine...
    vsecko je to jenom o tom jestli ti na tvym soukromi zalezi nebo ne. lidem, kterym je to u prdele si kuoujou telefon podle ceny nebo podle toho jaky dela selfie...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZUZU: mně právě vyhovuje to, že každá instalovaná aplikace je na ploše. Hned vidím, jestli tam nemám něco navív
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PETGRIDUS: ne to zrovna ne. :) ...každopádně díky zatip.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam