• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MEDWYN: Vyzkouseno na OP8 Pro + Karbon Bumper Case. Polozim ukazovacek na case a prejedu smerem ke stredu obrazovky. Parkrat jsem to zkousel zleva i zprava a nezaznamenal jsem problem.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    Ja mel problem s back gestem predevsim kvuli obalu, mam OP6 + oficialni bumper. Zaboha jsem kvuli displej prevysujicimu okraji toho obalu nebyl schopen back delat spolehlive, protoze proste ten pohyb zacinal kousek dal uvnitr displeje od okraje a ne az zvenku zkraje. Tohle neresite?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Historka pro pobavení když jsem s gestama začínal:

    Někde na netu jsem to viděl, tak jsem si to doma u kompa nastavil. Trochu jsem si to zkusil a přišlo mi to super. A spokojeně jsem vyrazil na pivko. Ještě jsem si v tramvaji říkal, že to sice bude chtít trochu tréninku, ale je to príma...

    No jak asi tušíte bohužel jsem se zrubal jako les! OMG! Já nebyl schopen dělat s idos apkou a vlastně s ničím. Jen krůček abych s tim seknul o zem:DD

    Strašný:)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NECROMAN: Souhlas s gestem pro back, to mi tez prijde fajn.

    Ale ostatni uz mi moc nesedlo.

    Tohle ale urcite bude subjektivni, nebo jak pisu, to delam "spatne", protoze jsem presel zpet drive, nez jsem si zvykl a mozna nez jsem si nasel idealni grif.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LAUNCHER: hlavní výhoda gest podle mě - je možné navigovat Back kdekoliv na stránce a nemusím sahat prstem až dole na tlačítko. To je problém především u displejů, které jsou hodně roztažené, třeba Pixel 4 začíná asi 5mm od spodní hrany a natahovat se tam prstem je dost problém.
    B3DA
    B3DA --- ---
    ANS: jde to zapnout úplně normálně..
    ANS
    ANS --- ---
    nejlepsi jsou podle me ty stary oneplus gesta, kdy se vsechno taha odspodu obrazovky, na ovladani jednou rukou je to skvely. Skoda, ze to ty dementi v 10 nahradili google verzi. Ikdyz to nejakym obskurnim zpusobem zapnout jde, tak nechat lidi normalne vybrat by bylo asi moc :(
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NECROMAN: Nevim jestli jsem neco neprehledl, nepovažuji se za experta na Android gesta, ale po tydenim testovani mi prislo, ze:

    1) Gesta mi prijdou pomalejsi nez SW tlacitka.

    2) Take mi to prijde obtizne za stizenych podminek - kroceni malych deti, telefon v drzaku v aute / na kolobezce, druha ruka drzi tasku s nakupem atp.

    3) Gesta ovládání OS obcas koliduji s gesty v aplikaci, napr. v Gmail.

    4) Usetri to trosku mista na obrazovce, ale zrovna vyska obrazovky me na mem HW netrapi a sirku to nijak neomezuje - alespoň u me, pokud dam telefon na siroko, SW tlacitka mam stale na uzsi strane.

    Po problemech s vyse uvedenym jsem se spokojene vratil k SW tlacitkum.

    Testovací hardware v době testu: OP7T Pro (aktualne OP8 Pro).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LAUNCHER: Původně jsem používal tlačítka, ale s Androidem 10 jsem přešel na gesta. Trvalo to sice pár měsíců si zvyknout, ale teď již na ně nedám dopustit a působí zcela přirozeně :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    H_U_N_T_E_R: HW bych bral ale ne to co mělo BB. Nikdy jsem ji nepřišel na chuť.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LAUNCHER: jedině HW klávesnice, bohužel BB opět zkrachovalo :(
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AXTHEB: hajlovani a podobne...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PISTA1: Jaká gesta?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Na telefonu s Androidem preferujete SW tlacitka, nebo gesta?

    43 hlasy od 43 respondentů

    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    LADINEK: Tohle je navzdory divnému názvu dobrý a jednoduchý file manager s lan:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alphainventor.filemanager
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AXTHEB: Vypni ho úplně a přejdi na gesta. Po tejdnu si budeš nadávat, že jsi to neudělal dávno. ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Je nějaká možnost jak telefon donutit, aby pruh s tlačítky trojúhelník/čtverec/kolečko nezachovával ani u full screen appek/her? Třeba Facebook se mi bez nich ovládá hodně špatně.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LADINEK: Total Commander s LAN pluginem ;)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ahoj, poradil by mi nekdo nejakou appku se kterou bych se dokazal dostat k slozkam ktery si sdilim v domaci siti?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nemáte někdo dobrej tip na záznamník pod android, který by se snadno spouštěl, ideálně bez nutnosti otevřít mobil.
    Funkce zapnutí při zvýšené hladině a vypnutí po přednastaveném intervalu, když zvýšená hladina skončí.
    Záznam ideálně do MP3 nebo něčeho komprimovanéhoZáznam na přednastavený časový interval a podobně...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam