• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    BUNDA: vyreseno, diky za reakci.
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    PSYSBEE: některý úložiště jsou rozdělený na více částí a může být jen plná část pro aplikace či systém, zatímco část pro data může být volná.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Kdyby náhodou, dostal se mi od kolegyně na stůl starší tablet ASUS NEXUS s Androidem ver. 4.4.4.
    - systém nabízí aktualizaci na 5.0.2. Při potvrzení že update ano, se stahování nové verze po chvilce sekne a napíše Nedostatek místa pro stažení aktualizace systému a update skončí.
    - v telefonu je přes 11 GB volnýho místa, aktualizace má sotva pár set Mb.

    Věděl by někdo, v čem je problém?
    ATAN
    ATAN --- ---
    ATAN: ani jedno nevyzaduje root.
    ATAN
    ATAN --- ---
    Na reklamu u webu DNS66 z F-Droid a misto Youtube (je nutne puvodni YT odinstalovat nebo disblovat) Vanced app z https://vanced.app/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    EXCITE: jinak je to ono. reklamy v aplikacích a na webu to blokuje (většinou, záleží podle listu)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    EXCITE: nevím na YouTube nás mobilu nekoukám
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    RATTKIN: Tohle ?: https://netguard.me/ umí to to blokovat reklamy v apce Youtube? :)
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    PUNKREASS: To první jo, ten reinstal jsem, pokud vím, v minulosti dělal, ale zkusím to znova.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    JAMILLOS: klasiku vymazat mezipamet, vymazat data, odinstalovat (aktualizace) a znova nainstalovat si zkousel?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SWIST: reklamy se dají odstranit přes NetGuard (instalovat přes f-droid nebo APK z jejich stránek, Google play verze neobsahuje funkci pro blokováno reklam) taky se to dá použít na omezení app co žerou data nás pozadí.
    SWIST
    SWIST --- ---
    TOOMIX: to mám, ale nezdá se mi, že by to nějak extra pomáhalo.. Respektive teď se koukám, a tvrdí že uspořil 12 mb a využito 70 mb..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SWIST: nastav si v Chrome zjednodušený režim
    SWIST
    SWIST --- ---
    Chm... Mám "problém" s novým telefonem (redmi 8) - vyšší rozlišení = větší spotřeba dat (alespoň hádám že je to tím), zejména při brouzdání po internetu. Používám chrome a dřív mi 1,5 gb relativně stačilo teď otevřu jednu stránku a hned 20 mb pryč.. :D
    Nemáte někdo tip na prohlížeč, kde by se daly osekat třeba stahované obrázky, reklamy atp?
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Pls help: Ať dělám co dělám, appky se mi prostě nechtěj aktualizovat automaticky. V Google Store jsem si zapnul auto update pouze přes wi-fi, ale prostě to nefunguje. Platí to pro telefon (Samsung) i Tablet (Asus). Tovární nastavení nepřipadá v úvahu. Jediná změna po přepnutí z manuálu do auto update přes wi-fi je ta, že mi nechoděj tak často upozornění na nutnost aktualizace appek. Vyřešil jste to někdo? Existuje vůbec řešení?
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    UNTOY: ta hláška vypadá jako toast, asi jako odesílání emailu, nebo na nyxu odesláno, tyhle dve mi program zaznamenal, ale tu hlášku která mě trápí ne, přestože se objevila. nechápu. ale vím, ze se začala objevovat po nastavovani témat telefonu a pozadí klávesnice. ale taky jsem ve stejnou dobu řešil chytrý hodinky, takze je toho dost.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    ZUZU: BRKODLAK: prodej Redmi 8 skoncil, do 4k se uz v pohode da sehnat Redmi 9, do toho bych sel dneska já ..
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    BRKODLAK: ta hlaska je toast? Pouzij neco jako https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mars3142.android.toaster ktery identifikuje zdroj toastu
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    Přátelé, uz me dlouho trápí hláška "zadané umístění není v pořádku" a vubec netuším odkud, nebo jak se ji zbavit. Asi mi nezbývá než dat factory reset. Jak nejlip zálohovat obsah atd?
    předem diky
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIKEKT: pozadavky mam torchu slusnejsi fotak + dual sim v kombinaci s kartou. ted jeste koukam, ze je nejaka nova motorola. Motorola mivala driv docela cistej android. https://www.alza.cz/motorola-moto-g9-play-64gb-zelena-moto-buds-d6119937.htm
    nevite jaky maji moto fotaky?
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ATAN: aha.diky, to mi nedošlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam