• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DATEL: Ono to IMHO o moc levnější nebude. Google to sem nedodává, Němci to mají bez pár desetikorun za 2 tisíce, a Angličani to mají o trochu levnější (asi poprvé v historii, jsou vždycky nejdražší :-D), ale musíš k tomu přibalit nějakou homologovanou redukci. Podle mě to vozí z rajchu, a krom přímých nákladů a zisku musí ta marže pokrýt taky dvouletou záruku. Kup si to z rajchu, jestli chceš pár stovek ušetřit, není to nic složitého, já tam kupuju spoustu věcí. Amazon obvykle posílá do ČR (ale nevím, jestli zrovna tohle mají; předprodej neměli), a u jiných prodejců (např. Google Store) můžeš použít mailboxde.
    DATEL
    DATEL --- ---
    Ted uz jen pockat, az se to u nas zacne prodavat u vice prodejcu a nebude to jen na Alze za nehoraznych 2600,- :-(
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    ATAN: kdyby to tak šlo vybrat si ty nejlepší funkce a komponenty a složit si z toho jedno zařízení... :-)
    ATAN
    ATAN --- ---
    NEVILL: velka skoda, ze to neumi AV1. Treba Roku Ultra 2020 podporu pro AV1 ma, ale take bohuzel nepouziva Android TV.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Google Chromecast s Google TV recenze: levné zařízení, které musíte mít
    https://www.svetandroida.cz/google-chromecast-s-google-tv-recenze/

    Větší recenze na nový Chromecast
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: K tomu co diskutuje pan Suk:

    Doba pokrocila, od Tveho odkazu z roku 2009.

    1) Nevim jak jeho router, ale muj v defaultnim nastaveni nepodporuje B vubec. Tzn zarizeni s B se (nastesti) nepripoji.
    2) Kombinace n+g bez problemu, tu doufam nemusime diskutovat.
    3) I kdyby mu 2.4 GHz jelo i v B, tak 5 GHz mu na Galaxy S7 pojede normalne. Jeho router i jeho telefon 5 GHz umi. Leda by si dosel do nastaveni 5 GHz vypnout, proc by to delal? Nebo byl od routeru daleko / dal nez dostreli 5 GHz a nezminil to, proc by to delal?
    4) I kdyby nemel 5 GHz sit a v 2.4 GHz mel na routeru zaplou podporu pro B a zaroven by z muzea dotahl zarizeni co jede v B, tak:

    "A lot of people misunderstand exactly how — and how much — an 802.11b device slows down a newer network. Some people believe that having an 802.11b device on an 802.11g or 802.11n network will slow that network all the way down to 802.11b speeds for compatibility reasons.

    This is false. Even if you have an 802.11b device on your Wi-Fi network, those newer 802.11g and n devices won't slow all the way down to 802.11b speeds."

    How 802.11b Devices Slow Down Your Wi-Fi Network (and What You Can Do About It)
    https://www.howtogeek.com/....11b-devices-slow-down-your-wi-fi-network-and-what-you-can-do-about-it/

    Nicmene, pan Fuchs diskutuje uplne jiny problem a to tento:

    "Když mám puštěný třeba film v notesu, seká se/načítá se. Vypnu wi-fi v telefonu a neseká se nic.
    Přes mobilní data mi frčí vše jak má, přes wi-fi, čekám deset vteřin než se načtou obrázky, apod."


    Az se pan Fuchs zepta na "mam ne uplne pomalou, ale pomalejsi WiFi sit po te, co jsem si vypnul 5 GHz a na 2.4 GHz umoznil B a sehnal si B zarizeni", odkazal bych ho na prispevek pana Suka. Do te doby bych ale resil, co mu zere mbit v jeho siti, pripadne proc se jeho laptop a jeho mobil na jednom routeru nesnesou. I kdyby tam mel B zařízení, nevyvola to problem viz vyse. Typicky na novejsich routerech se ale Bcko nepripoji vubec.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: K tomu co diskutuje pan Suk:

    Doba pokrocila, od Tveho odkazu z roku 2009.

    1) Nevim jak jeho router, ale muj v defaultnim nastaveni nepodporuje B vubec. Tzn zarizeni s B se (nastesti) nepripoji.
    2) Kombinace n+g bez problemu, tu doufam nemusime diskutovat.
    3) I kdyby mu 2.4 GHz jelo i v B, tak 5 GHz mu na Galaxy S7 pojede normalne. Jeho router i jeho telefon 5 GHz umi. Leda by si dosel do nastaveni 5 GHz vypnout, proc by to delal? Nebo byl od routeru daleko / dal nez dostreli 5 GHz a nezminil to, proc by to delal?
    4) I kdyby nemel 5 GHz sit a v 2.4 GHz mel na routeru zaplou podporu pro B a zaroven by z muzea dotahl zarizeni co jede v B, tak:

    "Even if you have an 802.11b device on your Wi-Fi network, those newer 802.11g and n devices won't slow all the way down to 802.11b speeds."

    Nicmene, pan Fuchs diskutuje uplne jiny problem a to tento:

    "Když mám puštěný třeba film v notesu, seká se/načítá se. Vypnu wi-fi v telefonu a neseká se nic.
    Přes mobilní data mi frčí vše jak má, přes wi-fi, čekám deset vteřin než se načtou obrázky, apod."


    Az se pan Fuchs zepta na "mam pomalou WiFi sit po te, co jsem si vypnul 5 GHz a na 2.4 GHz umoznil B a sehnal si B zarizeni", odkazal bych ho na prispevek pana Suka. Do te doby bych ale resil, co mu zere mbit v jeho siti, pripadne proc se jeho laptop a jeho mobil na jednom routeru nesnesou.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: K tomu co diskutuje pan Suk:

    Doba pokrocila, od Tveho odkazu z roku 2009.

    1) Nevim jak jeho router, ale muj v defaultnim nastaveni nepodporuje B vubec. Tzn zarizeni s B se (nastesti) nepripoji.
    2) Kombinace n+g bez problemu, tu doufam nemusime diskutovat.
    3) I kdyby mu 2.4 GHz jelo v B, tak 5 GHz mu na Galaxy S7 pojede normalne. Jeho router i jeho telefon 5 GHz umi. Leda by si dosel do nastaveni 5 Ghz vypnout, proc by to delal?

    Nicmene, pan Fuchs diskutuje uplne jiny problem a to tento:

    "Když mám puštěný třeba film v notesu, seká se/načítá se. Vypnu wi-fi v telefonu a neseká se nic."

    Az se pan Fuchs zepta na "mam pomalou WiFi sit po te, co jsem si vypnul 5 GHz a na 2.4 GHz umoznil B", odkazal bych ho na prispevek pana Suka.

    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: Hele, mas problem s mnou osobou nebo provokujes tak nejak vseobecne? Zeptam se na telefon za 5k s parametry A a B, doporucis telefon za 12, co sice nema A a B, zato ma poradnej C a D. O par diskusi dale napisu, ze by mohl byt problem se soubehem novejsich a legacy veci (coz pravdepodobne neni - na 99.9 % neni - ale pro poradek to precejen napisu, ruzny veci se chovaj ruzne a obcas divne) a napises neco o nepripojovani na router. Ach jo :)

    Tak kdyztak, at je jasne, o cem mluvim (jde predevsim o b/g a n/g, u ac jsem o tom vubec uz neslysel):
    Yes, if you have a mixed mode network and a g device is using it, all traffic gets slowed to g speeds.
    N-only (greenfield mode) is only faster when your radio environment is like a "green field". That is, when there are no G or B devices in radio range of your network, and when your devices are close enough to the AP to use N rates.

    Neco takoveho se na S9+ a CBN CH7465LG (ktere oba dva samozrejme znaji 802.11ac) nedeje, ale ... upozornit snad muzu (protoze mi to zni presne jako tohle).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: "Zpomalil se mi prohlížeč/načítání stránek v telefonu a začalo to zpomalovat net i na ostatních zařízeních v domácnosti."
    Když mám puštěný třeba film v notesu, seká se/načítá se. Vypnu wi-fi v telefonu a neseká se nic.
    Přes mobilní data mi frčí vše jak má, přes wi-fi, čekám deset vteřin než se načtou obrázky, apod.


    Tvoje rada mu s nicim nepomuze, nevim jak to lepe vyjadrit. Kdyby mel problem s Tvym:

    "Ja bych tedy radsi zjistil, pres jaky konkretni 802.11 protokol to bezi - pokud se nepletu, tak nektere 2.4GHz nelze pouzivat zaroven, jestli dobre pamatuju, tak nelze pouzivat n pokud je pripojeny neco pres b/g."

    Tak se mu to na router vubec nepripoji.

    Ale samozrejme, ver si cemu chces.
    SUK
    SUK --- ---
    LAUNCHER: Precti si to jeste jednou, prosim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SUK: Nestezuje si, ze by se napr. stara zarizeni nemohla vubec pripojit k jeho novemu routeru.

    Stezuje si na pomalou sit.
    SUK
    SUK --- ---
    Ja bych tedy radsi zjistil, pres jaky konkretni 802.11 protokol to bezi - pokud se nepletu, tak nektere 2.4GHz nelze pouzivat zaroven, jestli dobre pamatuju, tak nelze pouzivat n pokud je pripojeny neco pres b/g. Sice ... to je zalezitost 10 let zpatky, ale stejne bych to overil.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HORST_FUCHS: HORST_FUCHS: Pripojit se k routeru a podivat se, jakou realnou rychlost pripojeni k internetu Ti zmeri. Papirova rychlost, kterou udavas, mnoho nerekne.

    Dale se na routeru podival, kolik dat aktualne pres Tvuj router proteka.

    Pokud by to bylo nejak moc, zacal bych zjistovat ktere zarizeni a jak moc za to mohou.

    Nize uvedene ilustracni screenshoty jsou z meho Fritz!Box 7590. Podobne to umi i dalsi vyrobci.



    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HORST_FUCHS: restart routeru jsi zkoušel?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    A teda v Netflixu je tam přetáčení dopředu/dozadu s pruhem s náhledovými okénky fakt parádní! :-)

    Jinak Chromecast první (a tuším že i druhé) generace se spokojil s napájením přes USB z televize, tomuhle novému se to nějak nelíbilo, tak jsem ho nakonec musel dát do zásuvky, naštěstí adaptér je k tomu přiložen.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    NECROMAN: Jo, tam jsem ho koupil, včera mi ho přivezli. Cena proti Americe teda nehezká, ale co už, zase tolik peněz to není...

    Při instalaci si to asi přes půl hodiny stahovalo aktualizace, jednou to hodilo hlášku že to není určeno pro tuhle zemi a tak neručí za to že to bude kompatibilní, chvíli se instalovaly aplikace, kupodivu moji postarší Samsung Smart TV si to rozeznalo samo a pak už se to rozjelo. Zkoušel jsem zatím jen Youtube a Netflix, ale musím říct že ten ovladač je fajn a snadno se na něj zvyká.
    KEJML
    KEJML --- ---
    JOHNY_G: Objednal jsem stejně před 14 dny Pixel 4a, do týdne by měl přijít
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    DATEL: Z německého Google Store na německou adresu. Přičti si 140 Kč za přeposlání od Mailboxde.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: teď koukám nasazovací cena 35k, to je sumička kulatá:))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Nový král!

    Huawei Mate 40 Pro je dle DxOMark nejlepší fotomobil světa. Proč?
    https://www.svetandroida.cz/huawei-mate-40-pro-dxomark/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam