• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    BUCKOWSKI: už mám stažený ten launcher a je to super. Teď si s tím hraju a umí to vše :-) takže mockrát díky QWWERTY: za tip.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    O_THREE: moc nerozumím tomu, že se vrátíš z ios na Android a stěžuješ, že je málo variabilní.
    Případně ten Nova Launcher můžu fakt doporučit. Tam si to můžeš nastavit dle libosti.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    QWWERTY: mám koupeno z dob, kdy originál launcher uměl hovno. Ale s pixelem jsem spokojen.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    O_THREE: proc by byl nekompatibilni? ze to nepodporuje google neznamena, ze to nejde
    proste nainstaluj Nova launcher nebo jiny libovolny, ktery umi vsechno co chces a pouzivej ten


    (btw nevim kdo z vas stihl, ale Nova mela jeste 2 dny zpatky vanocni akci (nebo glitch?) na plnou verzi za 1,3 CZK ... ted ji vidim ve Store zpatky za 99,-)
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    BUCKOWSKI: díky, už jsem se k tomu dopracoval viz O_THREE:
    je fakt, že google se docela dobře učí, takže ty návrhy na této obrazovce nebyly úplně mimo, ale i tak bych uvítal, kdybych si mohl tuto plochu zařídit po svém. Ideální řešení domovská plocha, nalevo od ní plocha s widgety, napravo s dalšími aplikacemi. Ale to je asi požadavek s androidem nekompatibilní :-)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    BUCKOWSKI: Tak nejak nevim proc jsem tuhle volbu nejak opomíjel i když je zcela jasná 🙈
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    V Pixelu se to dá vypnout taky:

    MICKK
    MICKK --- ---
    V Samsungu je to tady přidat stř. Médií na dom. Obr

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Hledejte dál, nějak to jde dát pryč úplně. Během posledního roku se mi to povedlo u tří různých telefonů.
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    SKAUT: Díky. Nalezeno. Já to mám pod označením Aplikace Google otevřít přejetím prstem. Jde to jen vypnout, jak píšeš.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    O_THREE: Jde to "vypnout" (obsah ) ale ta karta tam bude pořád. Jmenuje se "Objevit".
    Kdysi mi to trochu vadilo ale vzhledem k tomu že jsem stejne mival jen plochy smerem vpravo tak jsem si brzy zvykl a nelezl tam. Ale chápu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    O_THREE: Jo, jde. Myslím, že na té news obrazovce je vpravo nahoře nastavení.
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    KOZLIKK: a jde to nějak odstranit? Telefon je Pixel 7a, jestli to hraje roli...
    KOZLIKK
    KOZLIKK --- ---
    O_THREE: tohle ale neni "android", kazdy launcher funguje naprosto jinak, v tomhle jsou moznosti prakticky neomezene.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    nestacilo by vymenit defaultni launcher?
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    JAROUS04: JIMX: ano je to ta plocha nebo obrazovka, která je před první plochou. Ona to není ani tak plocha, je to prostě přehled news + mi tam naskakují odkazy na videa. Na rozdíl od standardních ploch je "nekonečná". Dole naskakují další a další...
    JIMX
    JIMX --- ---
    JAROUS04: Je to tak ... někde jde tahle plocha vypnout, ale myslím, že to dneska už spíš asi nikde nepůjde :-)
    JAROUS04
    JAROUS04 --- ---
    O_THREE: jestli se nepletu, tak ta plocha "vlevo"neni ta prvni. to je ta domovska. ta vlevo je jaksi navic a neni to plocha.to je google...
    O_THREE
    O_THREE --- ---
    omlouvám se za asi úplně debilní dotaz. Vrátil jsem se po letech z iOS zpět na android a bojuju s nastavením ploch, resp plochy. Té úplně první, tedy té nalevo od domovské obrazovky. Na ploše mám odkazy na články a youtube videa. Mnohem raději bych si tam dal widgety, ale vůbec netuším, jak tuto plochu editovat. Dík.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    KELDA: tak je o jen o rok novější, než jsem tipoval (z doby Androidu 5.0 Lolipop), ale co tak koukám, tak omezování času bylo asi až od iOS 13:
    Nastavení funkce Čas u obrazovky pro člena rodiny na iPhonu - Podpora Apple (CZ)
    https://support.apple.com/cs-cz/guide/iphone/iph7f15d92dd/13.0/ios/13.0

    tohle je prostě obecně tak starej telefon, že nepůjde nějak rozumně používat v dnešním světě... být tebou, asi bych to moc neřešil a jen sledoval, co s ním dcera dělá... ona první telefon může taky lehce ztratit, zapomínat nabíjet, nebo jí taky po pár dnech/týdnech/měsíci přestane zajímat... jestli po nějakém tom měsíci vyhodnotíš, že by to chtělo nějak omezit, tak by asi mohla dostat (k narozeninám/svátku/za vysvědčení) něco novějšího, kde už ty možnosti omezení/kontroly/sledování budou lepší... nechám na tobě jestli Android nebo Apple, mě na tohle přijdou jablka lepší (můj kluk taky dostal první telefon s Androidem, ale poslední 2 roky má iPhone a je spokojený on i já - když jsem viděl jak na Androidu stahoval všechno možné, telefon se pak sekal, vyskakovaly reklamy všude možně...)

    odstranit účet, nebo založit nový, nastavit jako dětský atd. se dá samozřejmě i z telefonu a není potřeba žádný factory reset, ale to už nepatří do Android auditka ;-)
    KELDA
    KELDA --- ---
    NIGHTHUNTER: he to iPhone 6. Žádné S tu ale není.

    A svazovat ji chci jen délkou užívání. Ještě nemá telefon, jen toto ji dala tchýně a já nemohl nic udělat ... :).

    Každopádně když dám aktualizace tak mi to nic jiného nenabídne. Spíše to bude jako telefon na telefonování a nic víc. Spíše možná dobře, jen nevím jak je to s tou změnou uživatele. Je možné změnit nebo jen přes tovární nastavení?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam