• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHČeskosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    Čtyři dny jsem strávil sám toulkami po Českosaském Švýcarsku. Co z toho?
    1) Cyklostezky jsou pro chodce mor. Asfaltka či vyštěrkovaná cesta vedoucí od nikaď nikam, ze které uvidíte tak maximálně haldy dalšího štěrku.
    2) Příroda kolem tras KČT je předžvýkána a vyplivnuta, aby byla stravitelná širokému okruhu veřejnosti. Tyto trasy slouží jako bleskosvod pro proudy dupajících a řvoucích turistů, aby těch pár krásných míst mimo značené cesty zůstalo uchováno pro ty, kdo je dokáží ocenit.
    3) Výhled na skály obsypané cyklisty v zářivých dresech mě nadšením nenaplňuje.
    4) Skoro všechny studánky jsou ve vedrech vyschlé. Díky aspoň za Hadí pramen.

    Naštěstí existují ještě cesty značené správnou NP (poznáte je tak, že tam nepotkáte ani nohu), a pak samozřejmě cesty neznačené vůbec. Co dodat -- ty bývají nejkrásnější. To ale právě díky tomu, že po nich davy nechodí.

    PAKOK
    PAKOK --- ---
    EXCITE: Tak to jo :-)
    Večer by ani psa ven nevyhnal.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PAKOK: Byl jsem ze ctvrtka na patek... patek,jedinej den kdy bylo hezky,mokry boty jsem mel stejne, ranni rosa vydrzela az do odpoledne.
    PAKOK
    PAKOK --- ---
    EXCITE: Hele Doubice, to ses mohl stavit, zrovna jsem tam byl :-)
    Jsi asi hodne vodo-nerozpustnej, vcera lilo celej den, jen asi 2 krátký přestávky.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Tak jsem tam byl, Cesty jsem si vybiral ruzne..zachytne body, Jetrichovice, Tokan, Cerna Brana..Doubice... Pekne to tam je- divocina dle meho gusta..

    Jo a zajimava vec, za celej patek jsem v parku nepotkal ani zivacka.. az pak na cyklostezce
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    WOOCKO: mi povidej&rad verim :) .. snad se tam taky nekdy dostanu..
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    PSYSBEE: a to nemluvim o nádherných místech, který se dají najít na německé straně. jenže to se stejně takhle nedá. každý má jiný vkus, nejlepší je stejně vzít si mapu, nějaké info, třeba průvodce, kouknout na fotky na net a vybrat si podle svého
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    WOCKOO: u cerne brany moc krasny, trochu mi to tam pripomina nektere divoke rokle v mych rodnych Adršpaškách..
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    SEVERINE: Šaunštejn jo, na Falkenštejn se nesmí, je to tam uzavřeno kvůli tomu lesnímu požáru. vypuklo to kolem Mariiny vyhlídky (v září 2005) a rozšířilo se to právě až k Falknštejnu. Mariina vyhlídka byla už obnovena, je tam nová boudička a cesta po červené normálně funguje. jsou tam tabule, které informují o požáru, zasažené oblasti + o tom, že tam probíhá jakýsi experiment, kdy se nechává les přirozené obnově a bude se sledovat, jak mu to jde
    taky je to pěkné třeba na Ostrohu

    jako výchozí bod já osobně mám nejradši asi Jetřichovice nebo Vysokou lípu (třeba pěkný a nenáročný okruh přes Šaunštejn, Ostroh, dá se zajít na Tokáň a pak po červené do Jetřichovic a zpátky přes Dolský mlýn)
    v Hřensku a na Pravčické bráně to bude docela vražedné
    na kolo je super Kyjovské údolí, taková divočejší místa jsou u Černé brány a Vlčí desky, pěkné jsou Zadní Jetřichovice
    ale samozřejmě to záleží hlavně na vkusu každého soudruha
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    EXCITE: Hřensko, Mezná, Vysoká lípa, Jetřichovice .. ,-)
    http://www.mapy.cz/#x=132860672@y=138748160@z=11@mm=TTtP@sa=s@st=s@ssq=h%C5%99ensko@sss=1@ssp=120640421_126961537_150459301_149899137
    začátečníkovi bych doporučila hrádky Šaunštejn a Falknštejn, Dolský mlýn a vyhlídku Marjána (teda, mám temnýho tucha, že se jí něco neblahýho přihodilo) .. vše blízko Vysoké lípy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    :) Odkud zacit toulku?
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    Všechno, hlavně dejchat z hluboka! .)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Chystam se nekdy pristi tyden podivat do tehle mist.. co doporucujete, bude to ma prvni navsteva..
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    HEULWEN: právě že vůbec..bylo to úplně v pohodě..
    HEULWEN
    HEULWEN --- ---
    NIKI_21: Prelidneny,ne?
    Ale ja mam novy Garmin Colorado a ted o vikendu jdeme cely ceskosasky brutalne prosmejdit a vsechno najit :)
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    tak o víkendu tiské stěny fakt mazec...
    KIDAK
    KIDAK --- ---
    Tak jsem taky využil krásného čtvrtku ke zdolání jednoho z posledních "***steinů" na německé straně - Velký a Malý Zschirnstein. Na Malém Z. jsme díky blbě mimo cestu umístěnému varování nechtěně plašili hnízdící sokoly, což mne zpětně dost mrzí a tímto se jim omlouvám a přeju jim, aby mladé úspěšně vyvedli.
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    takže výlet se vydařil ve čtvrtek sme dali cyklovýle cyklostezkou národním parkem v německ, v pátek bastei - moc lidí tam nebylo bylo to asi tím že byl všední den, v sobotu doubice-kyjovské údolí-vlčí hora-krásná lípa-rybniště-chřibská na kole a v neděli po cestě dom dolský mlýn a hrad sloup...takže paráda, kdyby ste někdo chtěl nějaký info dejte vědět
    NIKI_21
    NIKI_21 --- ---
    hm tak to je na prd on je dost nešikovnej a já se zase na ty žebříky šplhat chci
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    NIKI_21: no tak s těma lidma uvidíte.. jinak záleží jak moc se chcete pouštět do skal. Ten most je určitě v pohodě, ale jinak jsou tam občas ty cesty strmější nebo i žebříky. ale jako my jsme tam tenkrát šli nějaký okruh a ten byl určitě v pohodě. zas na druhou stranu, že bych tam znala každou stezku, to nemůžu říct :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam