• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    IRO
    IRO --- ---
    BROZKEFF: zajímalo by mně, co pak ten avaaz s těmi podpisy dělá, jakou to má váhu a tak? nějak jsem to hlouběji nestudoval.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    LINKOS: dotace na koupi pozemků, potom založení rodových statků. to jsem tu jedinej, kdo dočetl Anastasii do konce? :)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    SELECTOR_IX: myslím, že by to dokapalo na tom, že každej je z jinýho konce
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    MATT: je blokovanej vápníkem
    MATT
    MATT --- ---
    a co na to fosfor? ;)
    RFK
    RFK --- ---
    KUATO: pazourky nedošly,protože jich nekolik miliard lidí deně nespotřebovalo kila:)
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    KUATO: dva kone a pluh :) ... protoze jina energeticka alternativa tu neni
    KUATO
    KUATO --- ---
    FAKEQUAKE: ropa nejspis nedojde nikdy. tak jako nikdy nedosly pazourky. cena poleze nahoru a az to bude vyznamnejsi cenotvorny faktor, postupne to bude vracet do hry lokalni pestovani a distribuci. mezitim prejdem na jine technologie oil free.
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    MATT: a co z toho vyplyva? ze az dojde ropa ...
    RFK
    RFK --- ---
    LINKOS: to mě taky.hospodařit na pronajatym pozemku není uplně to pravý ořechový.chci vlastní impérium:)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    k těm dotacím... byl by tu někdo pro myšlenku vytvořit cosi jako družstvo a jít do toho společně? v názorech se zhruba shodnem a pro jednoho je to veliký sousto...
    MATT
    MATT --- ---
    BROZKEFF: nejsem si tim uplne jistej, ale kdybys chtel vic energie vypestovat nez vlozit, tak bys neuzivil 7mld lidi..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BROZKEFF: prej hodne urednicku z MZCR (info od jednoho nejmenovaneho pedagoga z agrofakulty) nakoupilo pudu s ucelem cerpat na jeji udrzbu dotace.. chapej spasani, seceni apod. Holt zlatej dul
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    DACUBE: Šanci dostat dotace má velká firma i malý soukromník. A peníze se dají opravdu dostat jak na užitečné věci, tak i na evidentní kraviny. Nevím, kolik procent peněz jde na věci rozumné a kolik procent na věci nerozumné, je docela dobře možné, že většina peněz jde na kraviny. I tak bych taky nezatracoval možnost ty peníze čerpat, pokud chci dělat něco rozumného - s vědomím toho, že na dotace nemůžu spoléhat pořád jako něco automatického, ale spíš okolnosti, které jsou teď takové jaké jsou. Pokud dotace není spojena s absurdními / příliš svazujícími závazky, souhlasím s Kuatem že je smysluplné toho zkusit využít.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    RFK: tam je to taky podobné, abys dostal dotaci na traktor, musíš koupit nový.

    Mě by konkrétně zajímalo jak je to s nákupem pozemku.
    DISONANCE
    DISONANCE --- ---
    DACUBE: Nedávno mě dorazilo, že sousední vesnice zjišťuje, zda by obyvatelé měli zájem o plastové kompostéry, protože na ně můžou dostat dotaci z EU. Proč si něco vyrábět z lokálních odpadních suprovin = dřeva, když to můžeme za drahé peníze odněkud dovézt.
    Přičemž mi přijde, že podpora kompostování na vesnicích je nošení dříví do lesa, tady kompostují všichni, protože jak nemají to domácí zvířectvo, zbývá jim spousta trávy.
    RFK
    RFK --- ---
    Dotace EU » Zahájení činnosti mladých zemědělců - 23.04.2012
    http://www.dotacni.info/zahajeni-cinnosti-mladych-zemedelcu/
    KUATO
    KUATO --- ---
    Dacube: no, ja ze sveho okoli vim, ze dotace dostala skolka na zatepleni, soukromnik na rozjeti kuchyne v nasi hospode, nejaka holka na pec na vypalovani keramiky, za vcelare budeme zadat o dotace, ktere by nam pomohly rekonstruovat vcelarsky dum..
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    KUATO: To si nemyslí. Pokud mluvíš o evropských dotacích na rozvoj venkova tak jsou u nich nastavené podmínky tak, že je nedostane živnostník ale velká firma, která je schopna podmínky splnit. Většinou jsou to spol.s nejrůznějšími certifikáty, které majív praxi znamenají, že se firma podílí na finačním systémovém kolotoči podporujícím nadnárodní byrokracii. Netřeba dodávat, že spousta firem, které dostanou dotace jsou z ciziny (německa), postavené na cizím kapitále, nebo přeprodávají cizí produkt, takže dotace se zase pěkně vrátí k mamince.
    V naší milé vlasti hraje obrovskou roli i zhnilost úředníků, kteří radši šoupnou zakázku nějakému gigantu i když je výrazně dražší, než aby práce porozdělovali mezi drobné fachmany a museli tak práce organizovat a nést jakousi zodpovědnost za jejich vykonání.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam