• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    SELECTOR_IX: ta kniha je od nej .)
    Popisuje jak si je vytvorit. Slo mi o to, zda s tim ma nekdo relane zkusenosti.
    Kazdopadne z jara jich par zkusim.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    ZATAMOKO: jarda svoboda snad má přístup k pravokořenejm sazenicím, takže o tom bude i něco vědět...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LA_PIOVRA: prevazne o to, ze strom je v optimalizovan jako celek, tudiz koreny odpovidaji pozadavkum nadzemni casti. To u "systemu" podnoz-roub neplati.
    Ted je otazka jak moc :)
    Me to hlavne zajima z pohledu strihani, kdy chlapik pise, ze u pravokorenneho stromu se smikat nemusi prave diky te prirozene optimalizaci.

    Rikal jsem si, ze bych takhle par stromku vysadil do okolnich remizku.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    O co je argumentace oprena?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zkoušel jste někdo "zpravokořenit" ušlechtilé odrůdy jabloní, hrušní, třešní atd.?
    Narazil jsem na tohle téma v knize o rodovém statku a docela mě to zaujalo.
    Argumentace mi přišla celkem rozumná, tak proč to nezkusit.
    JADR
    JADR --- ---
    DENDROBATA: n.špenát mám jsem zasadil 3 rokyn zpět a pravidelně se na tom samém místě vysemenuje, je to nezmar na to že roste trochu v zastínění a v suché půdě. ale neočesávám kompletně.
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    repu proc ne....
    ja tedka resim kukurici co se dava zviratum. je nestrikana, namelu na mouku a placky jak lusk.....
    mate nekdo skusenosti s takvoudle kukurici...?
    KUATO
    KUATO --- ---
    LURA: za valky i v povalecne bide ji pry jedli (rikala babina). jinak je do dobra doplnkova rostlina pro zvirata - uroste ji hodne, snadno se semenari (pro nadsence), je sladka a maji ji rady (i slepicim nakrouhana se da davat).
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    A jak to chutná? Že bych to taky zkusil...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Letos mně potěšila čtyřboč rozložitá přezdívaná novozélandský špenát. Z několika rostlinek 3 koše listů na špenát. Akorat teda na záhonu zabírá časem celkem dost místa a do sklizně na ní nedozrálo ani jedno semeno.
    LURA: Myslím že na ní nebude nic špatného a pokud Vám chutná tak proč ne :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LURA: jestli myslis klasickou krmnou repu, tak jsem ji ohrazaval jako malej, ale zrovna lahudka mi neprisla. Ale jako soucast zeleninovyho vyvaru si ji predstavit umim.
    LURA
    LURA --- ---
    Zkoušel jste někdo jíst burák (řepu)? My jí kupujeme pro kozy, ale přišla mi docela dobrá, tak jsem ji přihodila i do polívky a nastrouhala do salátu. Co se týče látek, tak by měla mít hodně vitamínů a minerálů, není tak sladká, jako cukrovka, tak bych řekla, že by se to jíst mohlo.
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    KAREN: mě na tom baví to, že když ořežeš všechny velký listy, aby se zpracovali, tak za měsíc můžeš začít znova :) a jinak teda mlaďounký lístky sou peckový i v salátu :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUBALIBRE: stonky taky žeru!.)))
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    KAREN: kořen ne, ale ty stonky sou vynikající :)
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    MYKO: brokolice, kedlubny, květák, ředkvičky a červenou řepu...ale ta nějak nejela nebo jsem při propletí špatně identifikoval co má jít ven a co zůstává :) není to zase taková sranda...kor když to sázela(rozhazovala semínka) 3,5letá dcera se stylem sobě vlastním...tzn že to bylo moc nahusto :)
    MYKO
    MYKO --- ---
    KUBALIBRE: co jste meli za smesici na smisenym zahonku?
    KAREN
    KAREN --- ---
    konzumujete nekdo koren mangoldu? nekde jsem se docetla, ze se to obcas nekde ji a zaujal me, kdyz jsem zbytky ohlodany rostliny vytahla ze zahonu - zkousel jste to nekdo varit?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    TRISSIE: no trhal jsem je zelená a jsou potreba pak rychle zpracovat protože měknou, ale to není problém :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    DENDROBATA: do jednoho dvou dnů zčervenají, jen když už jsou skoro došlá. Já sklízela už 3 týdny zpátky a některé dojíždějí teprve teď. Ale trpělivost matka moudrosti, aspoň máme domácí rajčata pořád :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Nevím jestli to znáte, ale protože tu máme první mrazíky ... Pokud máte ještě zelená rajčata na keři, stačí je utržená doma položit do mísy s jablky a do jednoho dvou dnů krásně zčervenají ..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam