• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    XL1
    XL1 --- ---
    vyměním semena : kukuřice černá od indiánů z mexika-nešlěchtěná !, černé mini fazole /tamtéž/, lupina jedlá-libanonská, papája z Kapverd-mohutný růst ale potřebuje vlhčí vzduch a světlo přes zimu

    sháním : rouby žlutoplodého kiwi, fíky, lupinu Russelovy hybridy popř nějaké s hodně velkým květenstvím ideálně dvoubarevné.
    XL1
    XL1 --- ---
    a jak naočkovat ořešák v červenci

    XL1
    XL1 --- ---
    praktické info jak pěstovat kiwi

    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    nemohl byste někdo poskytnout rouby nějakýho konzumovatelnýho jeřábu ? za něco ....
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    XL1: ono to nikdy nezměkne. Máčet se to ale má kvůli obsahu nějakých nefajn látek. Každopádně ve špáňu prodávájí v každé knajpě ty semena k pivu
    XL1
    XL1 --- ---
    XL1:
    ten vlčí bob fialový má jak veliký květenství ?shánim ty fakt pravý Russelovy odrůdy co mají samotné květenství tak 50 cm velké... tady co se dá koupit tak jsou 10-20 cm stěží...
    XL1
    XL1 --- ---
    koupil jsem pytlik jedlé lupiny , semena sou fakt obrovský-velikost tak jako kdysi mince 20ník, ovšem nevím jak ji správně uvařit. namáčel sem dva dny a stejně po 3 hodinách vaření je tvrdá...co s tim?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    FAKEQUAKE: uz dlouho si pohravam s myslenkou vyrobit lupinove tofu, ale zatim mam jen pytel semen a todo list o polozku delsi:)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Zkoušel někdo pěstovat rýži? Nějaké tipy na odrůdy a zdroj osiva? díky
    FAKEQUAKE: Lupina bílá, lupina úzkolistá .. mám ještě nejaká mořená semena staré tak 2-3 roky kdyby byl zájem. I ten vlčí bob, fialovomodrý
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    a co ta odruda lupiny na jidlo, ma nekdo zkusenosti?
    XL1
    XL1 --- ---
    super!
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: tak a se rouby chytnou :)
    XL1: co třeba tady? http://www.jikl.cz/-kvetiny-vytrvale-/404-lupina-mnoholista-serie-paleta.html mně roste na zahradě ta fialová verze a uspěšně ji množím a rozšiřuji
    XL1
    XL1 --- ---
    jinak mi DENDROBATO zkus prosím poradit kde lze sehnat kvalitní semena lupiny-nejlépe po barvách? a ideálně anglická-dováží to sem někdo?
    XL1
    XL1 --- ---
    sorry píšeš mi tohle co je dole,tak v tom asi moc praxe nemáš. ASI ASI

    tj hledám někoho kdo to ovládá, má v tom praxi atd.mám pouze 3 rouby takže nebudu načítat a experimentovat ale potřebuju aby se to chytlo a neuschlo.

    a už jsem našel ...


    XL1: DENDROBATA: tak opravuji, na švestku prý meruňku roubovat lze :) asi bude záležet od odrůdy roubu a podnože jak spolu půjdou
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: Praxi mám, na vlastní zahradě. Z Moravy to je do Prahy trošku z ruky .. akorát si myslím že ten dědula s dlouholetou praxí nesedí na nyxu ale někde v hospodě (nebo na schůzi místního zahr. svazu) .. Co ti brání si to načíst a naroubovat pokud nikoho neseženeš?
    XL1
    XL1 --- ---
    tj hledám někoho kdo má PRAXI , ne knížky v regálu.
    XL1
    XL1 --- ---
    DENDROBATA: děkuju za rady Dendrobato, ale já právě hledám někoho kdo to ovládá PRAKTICKY...všimnul sem si že celkově je fůra permakulturistů /ek/ kteří vědí teoreticky VŠE ale prakticky když se to má realizovat tak to nějak pokulhává...díky za snahu ale já to potřebuju tak že přijde člověk, naroubuje to a teorie co jde a nejde necháme Svobodům apod...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SELECTOR_IX: KUATO: ale kuci tak komunikace je prece lidska vlastnost. neni nad to se sejit a pokecat si a poplacat se vzajemne po zadech jaky to jsme pasaci :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    SELECTOR_IX: ne že by to v Bruselu či kde jinde po EU dělali jinak...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    mě nefascinují. je jich totiž všude plno. přijde mi to skoro jako česká vlastnost, koneckonců - praxe za bolšánů kdy se jen schůzovalo a pindalo se musí někde projevit, nebo je snad dnešní nejen politka o něčem jiným?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam