• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BIOH
    BIOH --- ---
    DENDROBATA: jj semenáčky
    KOCOURR: znám, ale přijde mi to složité
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BIOH: To jsou semenáče? :) Měl bych v Benátkách asi odběratele ...
    BIOH
    BIOH --- ---
    KOCOURR: to asi ne, do Brna se dostaneme až tak v červenci
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    COMODOR_FALKON: díky
    VSOUKOLOHLOR: díky

    - dotaz přesouvám do pěstování stromů i s fotkama..
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    BIOH: já bych chtěl, ale pohybuju se Brno/Žďár nad Sázavou...cestu kolem mít asi nebudeš, co?
    BIOH
    BIOH --- ---
    nechce někdo sazenice jedlých kaštanů? Ml. Boleslav případně Benátky nad Jizerou....
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    COMODOR_FALKON: jinak tady treba je par veci shrnutejch nad kterejma by se clovek mohl zamyslet ohledne neskodnosti, myslim si ze to dava smysl:
    How Glyphosate Worsens Modern Diseases
    http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/05/14/glyphosate.aspx

    samozrejme ze to muzou bejt vsechno lzi a nekdo se snazi Monsanto zdiskreditovat za jejich bezpecnej produkt. ale osobne se priklanim spis k tomu ze to je obracene :D tudiz vyzivam k akci: Povzbudme sveho souseda k neuzivani roundupu ;)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    AQUALOCO: Kořeny..? Nám takhle loni jednu novou jabloň zlikvidovaly myši...
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    zdravim,
    nevíte prosím čím to může být? : vloni na jaře zasazená asi 3-letá višeň (3/4 kmen - přes 2 m vysoká, ještě týž rok sklizena miska višní) se letos osypala pupeny na květ, ale těsně před květem skoro úplně zaschla (nevykvetla) a potíž mají i listy se rozvinout - co jí schází?
    dík!
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    KAREN: včera večer se hodně ochladilo a ráno kroupy, takže já je čekám, bojim se o ořechy, noční teploty do konce týdne hlásí pro náš kraj 5-3...

    OGMIOS: podle obou dokumentů, které jsem doporučil, tak Monsanto právě hřeší na to, že nikdo nevydrží nekonečný soudy a farmáři se kvůli tomu zadluží a nakonec soudní spory vzdávají
    KAREN
    KAREN --- ---
    tak co prizemni mraziky? letos to vypada v klidu.) aspon u nas u Pernstejna sice o vikendu dost prselo a ochladilo se, vcera podvecer, kdyz jsme odjizdeli, brutalni lijak na hodinu dve, ale mrazik nejspis nebyl. jen mam obavu, jestli mi ten ostrej dest nerozsekal hrasky, kedlubny, salatky, redkvicky... ./

    takze letos nejspis poprve spatrime plody nasi zahradky - mohli bychom mit tresne, jablka a mozna i nejaky orechy (pokud ded Oresak neplodi prazdny, jak nam tvrdil soused...), juchuu!.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MARTHINEZ: jasny, investigativni novinarina ;)
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    OGMIOS: hlavně mám pocit, že netisknou "corresponding authors", ale že všechna zjištění si dělají sami :-D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VSOUKOLOHLOR: blesk ma zpravy jako hrom..to uz je science and nature samo vo sobe ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BIOH: to bych je zazaloval za kazeni osiva kdyz by se mi takovy geny prenesly :D
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    COMODOR_FALKON: Srovnávat Science a Nature s Blesk, hm, tak fajn.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VSOUKOLOHLOR: Stejně jako tady čtou (dle nákladu) skoro všichni Blesk, ale o kvalitě zpravodajství to taky nic neříká...
    A články tam vychází podle toho, jak se rozhodne vydavatel, který má k dispozici možná nějakých 10 a víc článků na každé volné místečko... Pokud je tlak, nebo poptávka po určitém tématu, tak pochopitelně otiskne články k němu - více citací, lepší IF, lepší business..
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    VSOUKOLOHLOR: ...všichni...znamenají...
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    COMODOR_FALKON: Tohle nijak nerozporuju, potíž je, že 1) Science a Nature čtou asi tak všechni, co v tom kterém oboru něco zajímají; 2) že tam vycházejí tyhle články s železnou pravidelností. Ale chápu, problém generalizace ti obecně dělá dost problém, jakkoliv se nám tu snažíš doložit pravý opak. Možná se to zlepší. IF je vcelku mimo.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VSOUKOLOHLOR: To, kde článek vyšel, nevypovídá příliš mnoho o jeho kvalitě, ale spíše o konexích na časopis a o souladu s převládající ideologií - a v minulosti už si z toho několik vtipálků udělalo zdroj zábavy - Sokal Hoax, The Boudry Test, SciGen (ten produkuje texty, které už prošly i přes peer-review), Bogdanov Twins (ti to ale asi myslí vážně)

    Případně hezkého IF skóre lze dosáhnout i publikováním banalit (v časopisech s vysokým IF) s referencemi na další banality... Podobně lze do značné míry oblafnout i Hirsh Faktor

    Co se týče manipulace s daty, už v minulosti se to několikrát přihodilo, ale mám špatnou paměť na jména, takže jsem schopný dohledat jen tenhle případ.
    (A pro jednoduchost: 3 skupiny, krmené jednostranným jídelníčkem - bramborami. GMO brambory měly o 20% méně bílkovin, než kontrolní ne-GMO brambory, takže "kupodivu" byly dopady nedostatku bílkovin horší..)


    BIOH: Žel ano... Až na pár vyjímek, které šlly do boje a nakonec to dopadlo tak, že Monsanto buď brzy bud muset odškodnit je, nebo je už odškodňuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam