• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    BIOH: když jseš z bolky, neznáš náhodou ID MOKLAT? Že bych ho zkusil kontaktovat, jestli by mi to nepřiblížil na Vysočinu..?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BIOH: To jsou semenáče? :) Měl bych v Benátkách asi odběratele ...
    BIOH
    BIOH --- ---
    KOCOURR: to asi ne, do Brna se dostaneme až tak v červenci
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    COMODOR_FALKON: díky
    VSOUKOLOHLOR: díky

    - dotaz přesouvám do pěstování stromů i s fotkama..
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    BIOH: já bych chtěl, ale pohybuju se Brno/Žďár nad Sázavou...cestu kolem mít asi nebudeš, co?
    BIOH
    BIOH --- ---
    nechce někdo sazenice jedlých kaštanů? Ml. Boleslav případně Benátky nad Jizerou....
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    COMODOR_FALKON: jinak tady treba je par veci shrnutejch nad kterejma by se clovek mohl zamyslet ohledne neskodnosti, myslim si ze to dava smysl:
    How Glyphosate Worsens Modern Diseases
    http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2013/05/14/glyphosate.aspx

    samozrejme ze to muzou bejt vsechno lzi a nekdo se snazi Monsanto zdiskreditovat za jejich bezpecnej produkt. ale osobne se priklanim spis k tomu ze to je obracene :D tudiz vyzivam k akci: Povzbudme sveho souseda k neuzivani roundupu ;)
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    AQUALOCO: Kořeny..? Nám takhle loni jednu novou jabloň zlikvidovaly myši...
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    zdravim,
    nevíte prosím čím to může být? : vloni na jaře zasazená asi 3-letá višeň (3/4 kmen - přes 2 m vysoká, ještě týž rok sklizena miska višní) se letos osypala pupeny na květ, ale těsně před květem skoro úplně zaschla (nevykvetla) a potíž mají i listy se rozvinout - co jí schází?
    dík!
    LUKAS
    LUKAS --- ---
    KAREN: včera večer se hodně ochladilo a ráno kroupy, takže já je čekám, bojim se o ořechy, noční teploty do konce týdne hlásí pro náš kraj 5-3...

    OGMIOS: podle obou dokumentů, které jsem doporučil, tak Monsanto právě hřeší na to, že nikdo nevydrží nekonečný soudy a farmáři se kvůli tomu zadluží a nakonec soudní spory vzdávají
    KAREN
    KAREN --- ---
    tak co prizemni mraziky? letos to vypada v klidu.) aspon u nas u Pernstejna sice o vikendu dost prselo a ochladilo se, vcera podvecer, kdyz jsme odjizdeli, brutalni lijak na hodinu dve, ale mrazik nejspis nebyl. jen mam obavu, jestli mi ten ostrej dest nerozsekal hrasky, kedlubny, salatky, redkvicky... ./

    takze letos nejspis poprve spatrime plody nasi zahradky - mohli bychom mit tresne, jablka a mozna i nejaky orechy (pokud ded Oresak neplodi prazdny, jak nam tvrdil soused...), juchuu!.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MARTHINEZ: jasny, investigativni novinarina ;)
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    OGMIOS: hlavně mám pocit, že netisknou "corresponding authors", ale že všechna zjištění si dělají sami :-D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VSOUKOLOHLOR: blesk ma zpravy jako hrom..to uz je science and nature samo vo sobe ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    BIOH: to bych je zazaloval za kazeni osiva kdyz by se mi takovy geny prenesly :D
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    COMODOR_FALKON: Srovnávat Science a Nature s Blesk, hm, tak fajn.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VSOUKOLOHLOR: Stejně jako tady čtou (dle nákladu) skoro všichni Blesk, ale o kvalitě zpravodajství to taky nic neříká...
    A články tam vychází podle toho, jak se rozhodne vydavatel, který má k dispozici možná nějakých 10 a víc článků na každé volné místečko... Pokud je tlak, nebo poptávka po určitém tématu, tak pochopitelně otiskne články k němu - více citací, lepší IF, lepší business..
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    VSOUKOLOHLOR: ...všichni...znamenají...
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    COMODOR_FALKON: Tohle nijak nerozporuju, potíž je, že 1) Science a Nature čtou asi tak všechni, co v tom kterém oboru něco zajímají; 2) že tam vycházejí tyhle články s železnou pravidelností. Ale chápu, problém generalizace ti obecně dělá dost problém, jakkoliv se nám tu snažíš doložit pravý opak. Možná se to zlepší. IF je vcelku mimo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam