• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    SPAM: nabízím káčata indických běžců, stará asi 11-12 týdnů, tzn už velké přepeřené kusy. Lokace - UH, Zlín. Kdyžtak pošta
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    XL1: SCHWEPZ:
    letos pěstuju dýně poprvé. Jak prosím poznám, že jsou ke sklizni? Mám máslovky a pak muškátovou.

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COURT: Tulameen, Rubín, Polka a spousta dalších .. spíš si udělej jasno v tom kdy a jak dlouho chceš sklízet, a jestli chceš vystříhavat odplozené výhony ručně nebo vzít vše naráz sekačkou.. Máš jednoplodící, remontantní, plodící na jednoletých výhonech anebo dvouletých a kombinace obého.. Být tebou odkopnu někde v kolonii .. mám takovou malinu, plodí v červnu ale masívně .. http://www.stareodrudy.org/...y/ostru%C5%BEin%C3%ADk-malin%C3%ADk-malinoostru%C5%BEin%C3%ADk/18.html
    COURT
    COURT --- ---
    Nejaky tip na dobrou(velke plody, sladke plody) odrudu maliniku? Nebo staci proste koupit neco - cokoli v obi\ zahradnictvi?
    KAREN
    KAREN --- ---
    SCHWEPZ: kdybys mel prebytky hokaido, rada neco odkoupim;)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    XL1: já mám letos taky vynikající sklizeň, desítky macků, ještě je tam dva týdny nechám, ale už jsem pár ochutnal. Jinak to letos byla spíše bída, česnek a ostatní.

    Btw. nevím kolik toho máš, ale jestli chceš, aby ti vydrželi po vánocích a dál, tak je dobrý to sklízet s kouskem stopky, aby ti od vrchu nezačli měknout a uhnívat. Pokud máš dvě, tak je to jedno, dobrou chuť ,-)
    XL1
    XL1 --- ---
    oranžová Hokaido a zelená varieta Hokaido.....uzrály výborně ! Mňam!

    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: a nejen nos.) jj, mel by to bejt selskej - zn.: zluty kvety;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: My ho v joze posmrkujeme, výborně vyčistí nos .. nevíš jakej tabak to je? My to měli dovezeny taky z Ekvadoru takže asi Nicotiana rusticana jak píše Rostlinka.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: viz napr.

    Velký učitel tabák :: Výprava do Amazonie za Ayahuascou
    http://www.vypravadoamazonie.cz/news/velky-ucitel-tabak/
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: no zni mi to trochu jako lecba savem, ale tak proti gustu :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: .))) davam si ho do nosu, pripadne do oci - ale nekteri to pijou, klidne po pullitrech. opakovane, jsou stale zivi a fskutecnosti je jim jeste lip nez predtim. ^.^
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: konzumaci vyluhu z tabaku? planujes nekoho otravit?
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    nikdo k tomu nemáte nic?JESTERKA_NA_ZDI: Dost by mi to pomohlo, jsem opravdu stromový začátečník. Nebo alespoň, kam se obrátit pro radu jinam?
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: ja to treba nechci na koureni, ale na konzumaci vyluhu - a to fermentaci chce. loni mi to ovsem bohuzel zplesnivelo ;/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    To hulte nefermentovany vy rozmazlenci :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nechte tabák jet až do mrazu,jak mi přemrzl celkem snadno, slušně se fermentoval,když nepřemrzne taky dobrý ,ale myslím že začne žloutnout až se vysemení,takže to se asi nedočkáte,pravidelně měl ta virginka 2 metry
    KAREN
    KAREN --- ---
    URPUTNIK: videla jsem na nakym videu pohodovy mensi stohovatelny v diy verzi z kybliku od primalexu...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam