• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: hmm tak si tak rikam ze u me meli vchody otevreny.
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    BASTOCH: pokud budeš mít nazbyt, mohu taky o pár semínek poprosit? Mohu nabídnout něco naoplátku
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Pražáci, Dobřichovičtí ..
    Letos si něco vypěstuješ i ty! | WINEPUNK
    http://winepunk.cz/2016/01/04/letos-si-neco-vypestujes-i-ty/
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    musíš odkrýt ten vchod jinak se lasička nechytá,on ho hryzec zase pohotově ucpe,ale jednou mu to nevyjde
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: lasicku mam a hryzce taky. Ikdyz ted jsem vytahl paty od podzima a nastehoval se krtek tak uvidim jak to bude. Me by stacilo kdyz nebudou diry v zahoncich.
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    BASTOCH: já semínka chcuuuu !!!
    vůbec bych se nebála, že bych u nás v údolí případnou nadprodukci nevyužila... máme spooooustu sousedů :))
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    no tu lasičku nalákal na ty hryzcovi mladý v noře na jejich puch,(hryzec nejradši jede opuštěnou krtinu, nekope ),lasička žije někde poblíž, jsou tu okolo dost lesy hluboký a skalnatý ,lasička mu jde po mladých,když odhrabe vstup ,tak ho lasička ucítí a vše zařídí,jakmile ji jednou přilákáte ,tak je po hryzcích,e?
    liška mi chodí denně až ke dveřím,divočina
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZRNKO: Tak ještě by to chtělo něco na dřepčíky, kterým moje lichorerisnice vloni moc chutnala. Vubec jsem měl vloni dřepčíkovskou morovou ránu a to na dvou zahradách.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: jeste jednou prosim s tim hryzcem. Jak to pises tak jsem nepochopil kde vzal chlapik lasicku atd..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Ja zkousel acokcu jen jednou a nez zacla kvist tak mi zmrzla. Narostla obri ale nechtela dlouho kvist.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    trnka jede opravdu s kořenů dost aktivně, protože to starší dřevo napadá dřevokazná houba,jak ji zadusí ,kořen vrazí sílu do výmladků,je to její habitat,potřeboval jsem silnější kmínek ze zdravé trnky a v podstatě je to téměř nemožné ,sřezal jsem jich desítky

    ačokča, jsem to zavrhl jako jedlý...,měl jsem takový trnitý plody(?),vzhledem k tomu že je to liana, tak bych se vyvaroval toho, aby to něco zadusilo,kór jabloň

    pod rybníkem bydlí chlápek,mimo jiné výborné a znalé to mičurinec,jeho vítězný boj s hryzcema je geniální, odhrabe vstupy do země,pokud je tam hryzec,tak je blesku rychle zase ucpe,to jsem věděl a viděl,ale nevěděl jsem proč to dělá,.....dělá to proto,že mu tam vleze lasička a vydrtí ho,tak ten chlápek to vytrvale odhraboval až jednoho dne přihopkala lasička a hryzec zmizel v nenávratnu potravního řetězce a už se neobjevil,když se objeví což je u rybníka jasný, odhrábne a lasička je naučená a ta je zase vybere

    jedna paní povídala že má výborný výsledky v boji proti molicím s lichořeřišnicí,kde je lichořeřišnice není molice,jen poznamenám ,že většina molic je zavlečených a není schopná u nás přežít zimu,ta naše co to přežije nesnáší tu lichořeřišnici, to musím ověřit,nebo mě někdo předběhl?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    ale já bych si to stejně asi předpěstoval v kelímku a pak ty nejhezčí probral, 3 ačokči už jsou víc, než dokážeš využít
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    CYBERBARA: aby ti tu jabloň celou neobrostla. tady je popis od semo:

    Rostlinu lze pěstovat všude tam, kde se daří melounům, okurkám a tykvím. Jde o liánu, která potřebuje pro svůj růst dostatečně vysokou oporu a hodně místa, bohatě se větví. Dorůstá až 8 metrů výšky. Doporučujeme zaštipovat při 2 m výšky pro podpoření většího výnosu. Plody obsahují pro lidské zdraví důležité hořčiny a dále beta karoten, vitaminy C, B1 a B2. Konzumace malých čerstvých plodů napomáhá metabolismu cukrů a zlepšuje psychickou pohodu. Mladé plody se dají jíst i se semeny, zatímco ze starších plodů je už musíte odstranit. Ačokču je možné plnit mletým masem, sýrem, dusit, zapékat, přidávat do salátů a polévek. Ideální je sterilovaná ve sladkokyselém nálevu.

    v týdnu pojedu za staroušema, který na ačokče dost frčej a pokud nezapomenu, naberu si nějaký semínka, kdybyste někdo měl zájem
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    BASTOCH: mňam mňam, to zní dobře ... takže ji můžu vysít pod jabloň?? Potáhne se po ní??
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    EXCITE: tak to by mě teda nebavilo, mít živý plot z jednoletky. Mě ta zelenina nevadí, mladý ačočky jsou za syrova jako salátová okurka .. velký zas do vaření jak zelená paprika
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BASTOCH: Já z ní viděl živý ploty,ale mě nikdy moc vysoko nenarostla...ale zelenina k ničemu, chuti nevalné, snad jen na to nakladání na kyselo nebo dodatek do salátů.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    CYBERBARA: ačočka roste sama, přijde mi, že neni potřeba téměř žádná starost - max zálivka. dobrý je jí dát k něčemu, na co se může vyšplhat .. co jsem viděl, leze i 4-5 metrů vysoko.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZATAMOKO: zapomněl jsem napsat, že jsem myslel to, které máte doma. Nemusíte kvůli tomu chodit do obchodu.
    Psal jsem i do SEMO, ale bez reakce. Vyrubat to z jejich webu je na dlouho v jednom člověku.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    S kamarády dáváme dohromady malý projekt na tvorbu osevních postupů a rád bych vás požádal o pomoc.

    Potřebuji do tabulky https://docs.google.com/...eadsheets/d/1YMuXoTVVmoJGbu5lHB1_YqIMIdTxD9d3Bo9bPvwW47k/edit?usp=sharing zapsat maximum informací o dostupném osivu s parametry uvedenými v prvním řádku.

    Některé plodiny mají dva termíny setí/sklizně (typicky špenát). Prosím o zapsání obou termínů do samostatných sloupců.

    Pokud narazíte na nějaké nejasnosti, nebo chybějící sloupce, tak mi dejte vědět.

    Díky

    PS: nic prosím nemažte ;)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    URPUTNIK: věř že trnky se nesbavíš , resp. v tvém případě že o ni nepříjdeš :) rozmnožuje se kořenovými výmladky a ty rostou a rostou ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam