• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZRNKO: to mel bejt vtipek - ja to ani nedocetla, ale to pripodobneni ke Strazny vezi je dost trefny.)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    BRENMCGUIRE: za prvé jistota je koupit nové strom,za pár let plodí a pak to zkusit se starým jak se dá, čemu nerozumíš? protože se jedná o zachranu naroubovat by to měl někdo zkušené...neboj se blbě zeptat ,ono nakonec ti mužem i blbě poradit,to že někdo nakrmí rozumy nemusí zachránit situaci
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    ZRNKO: Já se omlouvám, já rozumím počítačům, zahradě zrovna skoro vůbec.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: skoda ze tenkrat nedali vedle jeste bezorebni plochu.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    letech 1951-1952 provedl Zemědělsko-technický výzkumný ústav v Linci kotrolní pokus s měděným pluhem. Zkouška se týkala pšenice, ovsa, zelí a cibule. Určité parcely byly zpracovány jen železným nářadím, jiné železným nářadím za přidání síranu měďnatého a třetí skupina parcel byla obdělána měděným nářadím. V některých pokusech byl síran měďnatý nahrazen čistou měděnou moučkou. I při těchto pokusech bylo zaznamenáno zřetelné zvýšení výnosů.


    kdo to ověří,jerstli to ověřili,pochybovat se dá do nekonečna
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to ogmios: ne zlaté srp ale zlatý ruce....
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    kdysi jsem dost bouřlivě slavili silvestra, Wolf při veselém tanečku mi rozšlapal pár rybízů na kašu, ono to bylo nejlepší co s tím mohl udělat ,s těma ostatníma rybízama se výnos nedal několik let srovnat,a to byl v jednom zašlapané i litinové gril,rybíz má veselou povahu
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to schwepz : jasně ,já si zase myslím že smrk je,jsme z jednoho lůna Matky přírody,každej jak umí a zvládne, sám vím ,že bychom se nedobrali rozumnýho konce, dotace odmítám a taky to jde,jedu jak se dá....
    ono nejbizardnější nejsou ani tak ty prasárny co se dělaj,ale jak to civilizovaně uvažujeme....

    to karen: po více jak 15 leté zkušenosti z lunárním kalendářem krásné paní,předtím jsem měl takové kartičkové zahradnické-nebyl špatné,jsem tenhle "breviář" k lunárnímu kalendáři(ten kupodivu sedí) co nabízíš narval nasrané do kamen,taky tam byla zmínka o té mědi ,ale celý je to pojatý jak Strážná věž, nebrat, jěště že mi ho dala matka, jsou tam dost polopravdy i nesmysly, kalendář je ok , ale kvalit Krásné paní to nedosahuje

    to brenmcguire: přeroubovat na durancku,nemužu dost dobře poznat z těch výmladků podnož, ale možná to může být i mirabelán,v podstatě bych zkusil dát rouby ina vybrané výmladek,tak to budeš mít stejný na stejným místě,až se ti chytnou pak bych to zřezal pod tou boulou ,ošetřil a modlil se ,aby obrazil,což je dost nepravděpodobný ,ale mi přijde pod tou bolou ten strom ok,a měl bys daleko dřív svý ovoce zpátky,ono kdybys ještě koupil velkopavlovickou,tak se nejspíš nespleteš ,to byl hit když ten strom byl proutek...al eví bůh jaký to má plody
    BRENMCGUIRE
    BRENMCGUIRE --- ---
    Ještě zkusím dotaz do třetice sem:
    Ahoj, mám takový dotázek.
    Potřeboval bych prosím zachránit jednu starou Meruňku, nějak ji rozmnožit a nevím si s tím rady.
    Máme zahrádku ve Vokovicích a asi by ten strom to chtělo i obhlédnout.
    Nerad bych přišel o ty nejlepší meruňky co jsem kdy ochutnal.
    Na oplátku bych přenechal nějaké rouby.




    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Zadna med, ale zlato. Zlatej srp potrebujete panove ;)
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    tak jsem dovezl cca 30 semen ačočky, kdo měl zájem .. předám pár kousků na žižkově
    jinak teda starost je o to ze začátku jak s paprikama, v únoru nasejt do květináčů, pak na jaře ven

    dneska jsem prošel s dědou, bývalým sadařem super workshop prořezu ovocných stromů, rybízů a vína
    s bonusem rychokurzu roubování, takže - máte někdo nějakou zajímavou jabloň, že byste mi odřezali pár roubů na ozkoušení? nejlíp praha
    KAREN
    KAREN --- ---
    SCHWEPZ: půjčím ti



    tam se dočteš spoustu nezbytných informací! ;)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZRNKO: eh, ta analogie se šiškami na stromě :-) no...hmmm...ona současná verze komplexní postmoderní civilizace není smrk, že áno ,-)
    debatu o dotacích navrhuji opustit, drahý Hlade, pojďme mluvit o hryzci, dřepčících a semínkách prosím ,)
    ZRNKO: motyka z mědi? jak jste k tomu došli, nestíhám to tu vše číst. To je měkký kov...k čemu by to bylo dobré, mít měděnou motyku?
    KAREN
    KAREN --- ---
    HOUBA: takze teoreticky staci vybrat si v kazdym kvetinaci nejnadejnejsi jedince, vytrhat ostatni a ty "sampiony" v tomtez kvetinaci proste posunout... .)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    jakýkoliv dotace jsou nesmysl ,vidím to zcela jednoduše,je to o přístupu pokud to nebo ono se neuživí= není to udržitelný, nemáš to mít, copak strom dostává nějaký dotace na šišky?? dotace jsou sprostý
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KUATO: Navíc bych řekl,že otěr měděných nástrojů bude výrazně větší než běžných ocelových nástrojů (ze školy si pamatuju,že měd v oceli je vada, která způsobuje nežádanou měkkost materiálu).
    Dále.. půdy v ČR obsahují podle výzkumů dostatečné množstí mědi http://web2.mendelu.cz/af_221_multitext/vyziva_rostlin/html/agrochemie_pudy/puda_cu.htm
    Měď je mikroprvek, tedy její potřeba je velmi nízká, stopová jejíž příjem je pro rostluiny zdá se nejlepší přes listy. Naopak její přebytek může být toxický.
    ještě jsem někde zahlédle,že se vstřebává jako železo,ale o chlup lépe.



    ZRNKO: schaurberger viktor to je něco jako Jára Cimrman 20st., ne? :) tajemné stroje, létající talíře, převratné postupy, které nikdo jiný nepochopil...a nic se nedochovalo, nedivím se že s tím pracují weby jako osud a nwoo.org
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    udělat motyku z mědi zvladne kdejaký pako, provedu malý srovnávací pokus,vytrhnu kus hlíny divočině a uvidíme...,pluh za traktor z mědi to by nejspíš neklaplo,navíc se na zemědělskou techniku používá ocel vysoce odolná abrazi,ale furt je tu ta jemnohmotná stránka věci
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    ZRNKO: to máš jak dotace na včelstva. Protože balík sena stojí 500kč, pytle zrní, veterinář, ohradník, palivo do motorovky, sůl, řepa, prkna, pletivo atp. aj. etc. Prostě je to další část peněz, kterou se po sečtení snažíme být minimálně na nule (vyrovnaný rozpočet), ideálně pár tisícovek v plusu. Musíš to holt dělat s láskou, nebo se do toho pustit na plno (více ovcí, koz, větší ohrady, dělat sýry...atp.).

    Ad dotace - to by bylo na delší debatu, není to černobílé. Něco jsem psal tady a příspěvky od tohoto dále:
    [ SCHWEPZ @ 80M.bpm | sny, které nemáš, ti nemohou vzít ]
    nejsem zarytej obhájce dotační politiky EU/krajů...ale ..je to prostě složitější/komplexní.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to schwepz : a proč ty dotace ? to je cesta do pekel ,ne pro příjemce, ale pro vše...,toho že bychom zarostli trnkama to se nebojím,ono to stromy přerostou a zadusí,apropo u náss kozí devastací krajiny nejsou starosti
    to houba : ten otěr je minimální to mi přijde taky přitažený za vlasy,ale vem si detektor a proběhni se po poli,ocelový smetiště,v lese to samý,to má panáček pravdu, možná to přímo souvisí z obecným zakyselováním ž. prostředí
    to kuato: jojo něvěřící tomáš,co už ,taky to beru z rezervou ale i jako dost dobře možný..., kyvadlo mám v kalhotách...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam