• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KLATIC: Se tim pletivem jsem opatrný po te co jsem ho 2 hodiny vymotaval z kultivatoru zapoměvše že jsem se snažil ochránit rebarboru... Momentálně mame klid, odnese si jen par brambor.. Ta kvašená bezová limonáda je supr
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DENDROBATA: nasi hryzci bydlej i pod bezem i pod nejakou to protihryzci kytkou...takze u nas jen pletivo v zemi... ale naucili jsme je trochu spolupracovat...kdyz na okraji neceho porebujeme vyplejt, nebo zrusit rozpinajicise travu, zamulcujem to posekanou travou, hryzci to tam rozrejou a pak to jde krasne :))
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Zkoušel někdo proti hryzcům bezové listí? Nebo si dědek kořenář dělá strandu? :) .. jinak aktuální téma, bez právě kvete http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach---humorny-special/bez-cerny.html
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: na jare tajne za temnych noci postrikat sousedovi nemocne stromy. Ikdyz postrikej radsi vsechny jalovce do pul kilometru. Ja uz jen smutne koukam u sebe, ani hrusticka nedozraje :(
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Napadá někoho jak vyřešit rez hrušní, když má soused túje, cypřiše apod a určitě je kvůli mě nepokácí? :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ARZA: nevim, jen nechapu ty spodni patra kratkejch vetvi pod tou korunkou z delsich vetvi - sama zapestovavam korunku tak, ze nechavam jen zakladni kosterni vetve a spodek "oholim".
    a jak to v tom kvetniku planujes do budoucna? prijde mi to dost mohutny na takovej obal, vetve uz lezou do okna, tak je asi budes zakracovat? uznavam, ze s timhle terasovym pestovanim nemam zkusenost (ciste intuitivne bych si do takovyho kyble dala zakrsek), tak jen teoretizuju, ale prijde mi, ze na takovou vejsku a korunu to ma dost malo prostoru na korenovej system - ze teooreticky by to ten stromek nemusel zvladat, a proto treba ty plody nedozravaj... -? pak otazka ty samo/cizosprasnosti - pokud nemas moznost zjistit odrudu, zkus si prisadit dalsi ;))
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARZA: nežloutne,ale opadá to taky ještě malinkatý. Žloutnutí imho může být odrůdou.
    ARZA
    ARZA --- ---
    EXCITE: takze ti taky takhle vsechno zezloutne a opada?
    ARZA
    ARZA --- ---
    KAREN: vypadalo to dost podobne jako ted. Mam ji fakt dva roky. Akorat vetve poporostly. Fakt je neprorezana? (uznavam, ze v tomhle mam znacny mezery). Na druhou stranu mi nepripada, ze by to mohl bejt duvod k opadu vsech plodu hned v pocatku.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    TADEAS: s tim svahem by me to zajimalo. Zvazuju v nejnizsim miste zahrady udelat retencni nadrz, prevazne na destovku ze strech. Prave toho sesuvu se trochu bojim.
    Napadlo me pouzit korpus pro nadzemni bazen pro tu hlubsi cast (zapusteny do zeme) a melky zbytek uz nechat na terenu. Podobny "samonosny" reseni jsem kdysi potkal na netu a celkem me to zaujalo.
    Jde mi v zasade o par m3 (do 50). Ze strech mi rocne nakape cca 120 m3 vody a zahrada toho vypije pomerne hodne.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ARZA: Mám něco podobnýho, je to slivoň, má už 5m a za 10 let jsem z ní měl asi 10 slív. Počítám,že bude cizosprašná. Zkusil jsem vysadit poblíž mirabelku jako opylovače, letos poprvé trochu kvetla,tak jsem zvedavej, jestli na tý slívoni něco zůstane.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ARZA: a koupilas to v jakym tvaru, melo to uz zalozenou korunku nebo to byl jen proutek? to mas jakysi neprorezany...
    ARZA
    ARZA --- ---
    KAREN: odrůdu bohužel netušim:( Tady je ještě fotka celýho stromu: http://arza.rajce.idnes.cz/nyx/#noname_11.jpg - Je v nádobě na maltu, tipuju 80l
    Třešeň to samý a už na ní dozrává spousta třešní:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ARZA: a co presne to je za svestku (odruda, "tvar")? a v cem ji mas zasazenou, v kvetinaci? tu tresen taky?
    ARZA
    ARZA --- ---
    Neporadíte někdo? Mám na terase švestku:)) ale bohužel neplodí. Sice mě to nijak zásadně netrápí, protože je to hezkej strom sám o sobě, ale i tak bych ráda věděla, čím to je. Na jaře vždycky rozkvete, pak se udělají maličký plody, ty následně zežloutnou a všechny opadají. Na listech přitom nic zásadního vidět není.
    http://arza.rajce.idnes.cz/nyx/#noname_9.jpg a http://arza.rajce.idnes.cz/nyx/#noname_10.jpg
    O kus dál je přitom třešeň, která plodí jak divá.
    Napadlo mě, že to dělají nosatci, se kterýma už druhej rok bojuju, ale zase si říkám, že by to bylo znát i na listech.
    Někde jsem se dočetla, že by to mohlo být tím, že v okolí není jiná švestka a květy tak zůstanou neoplozený.. Je to možný?
    NYA
    NYA --- ---
    k té vodě je moc pěknej dokument Harvesting water od Geoffa Lawtona

    harvesting water - Ulož.to
    https://www.ulozto.cz/hledej?q=harvesting+water
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Poradíte kterak na mandelinku mátovou? Takový ten lesklý modrý brouk? Děkuji
    BUTHRAKAUR
    BUTHRAKAUR --- ---
    TADEAS: jooo - dik. jsem slepej :/
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    BUTHRAKAUR: odkazy v TADEAS jsou malo konkretni?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam