• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    JESTEDMAN: už mám naději :-)
    manžel pochopil, že nepřestanu dokud konstrukce nedostanu :-))))))))))) a jede do města prohlédnout co mají ve spřáteleném obchodě případně mi přivézt vzorek :-)))))))
    KASTA
    KASTA --- ---
    mame taky na zahrade takovy ty stinny kouty, kde toho moc neroste, ja o ne moc nejevim zajem tak pritelkyne pouziva metodu "selektivniho pleni", vytrhava vsechno co tam nechce a nechava to, co se ji libi a co uz tam samo rostlo. Je to docela dobry, treba tady puvodne prevazovala brslice

    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ANNONKA: takovou, ale dá se to udělat čímkoliv - nahřát, stlačit
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Kdybyste náhodou měli čas...
    Symposium živé zemědělství | Ampi – Asociace místních potravinových iniciativ, o.p.s.
    https://www.asociaceampi.cz/co-delame/symposium/
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Pájkou plachtu? Běžnou trafopájkou ?
    Neumím svařovat a je mi to líto, občas by se hodilo.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    ANNONKA: trubky PPR, ohneš jak potřebuješ, drží pevně, jen si musíš půjčit svářečku na spojky, tvar a velikost jakou chceš, na větší bych dal větší průměry. Plachtu jsem na to dal tu kašírovanou a svařil pájkou, drží zatím dva roky, konstrukce bude věčná.
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: to bys mozna nejak vykombinovala z tech vyssich na rajcata, tam by treba nevadilo, ze na sirku presahujou, jestli ten zahon nemuzes upravit podle rozmeru toho pareniste. pamatuju si, ze mi prislo cca 1000 kc za takovyhle pareniste docela dost, premyslel jsem, ze si spis neco postavim, ale kdyz jsem videl kolik stoji jenom samotna ta prosivana folie, tak to vyslo vlastne celkem levne a bez prace. A ve vyprodejich po sezone se daji sehnat i za pulku.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: moje záhony jsou dlouhé 3m a mají šířku 1m a 1,25m takže ne všechno "jim sedí" :-)
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: ono to nebylo uplne jednoduchy najit neco mezi malickym parenistem na predpestovani a velkym foliovnikem. kupoval jsem to pred par lety, ted mi prijde, ze uz je toho vic. je k tomu vzdycky ta protkavana igelitova plachta, ta je celkem odolna. ja jich ted vic nepotrebuju, ale zvazoval jsem koupi treba dve a propojit je za sebe do delsiho "tunelu" apod.
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: díky jdu hledat.

    Jo vypadá to blbě, ale já si ráda dělám všechno sama ze základních materiálů a tím pádem nemám přehled co se dá koupit (polo)hotové.................
    KASTA
    KASTA --- ---
    ANNONKA: myslim, ze to bylo na alze :) ale pak jsem to videl na ruznych mistech, obcas i ve vyprodejich, kde to nestalo tisicovku :) a i delaji i takovej vyssi model na rajcata ze stejnych trubek
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    KASTA: Kde koupil?
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    Kdo máte vyvýšené záhony zakrytované folií? (Nemyslím klasické pařeniště s hnojem a kryté okny.) Z čeho máte ty oblouky pokud máte oblouky a pokud nemáte oblouky jak to máte?
    Z dřívějších let jsem měla pár plastových oblouků, už jsou různě slepované, a protože je počasí jaké je, zakryla bych nejraději všechno, když ne folií tak netkankou. Zbylé oblouky nestačí, jednak se mi rozrostl počet záhonů, jednak plasty jsou už tak křehké, že není spolehnutí na jejich výdrž. Jsem ukecávána abych pořídila hliníkové trubky 12mm, jenže ten rozměr se mi zdá slabý a jak bych je ohnula do hezkého tvaru? Nemám kamarády s ohýbačkou trubek :-)
    MASONIT
    MASONIT --- ---
    NYA: my máme slez maurský, dva nebo tři ti klidně vykopnu
    NYA
    NYA --- ---
    Chtěl byste někdo odkopek (odkopky) bílýho šeříku? Budu ho muset omezit ze záhonu..
    Praha Smíchov
    KASTA
    KASTA --- ---
    tak nakonec preci jen nejakej ten barter za mucenky probehl :) diky vsem!

    IKA
    IKA --- ---
    NYA: Ak nezoženieš nejaký lepší a vo väčšom množstve, tak jednu malú sadeničku by som ti mohla dať (Praha 4).
    NYA
    NYA --- ---
    ahoj, neplevelí někomu z vás sléz? chtěla bych 2-3(4) sazeničky.
    nejlíp v Praze a okolí
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    ZAPLO05: Upravuji svuj dotaz: Kdekoli v ČR :D
    ZAPLO05
    ZAPLO05 --- ---
    Malému zemědělství zdar! Nevíte kde by se dala sehnat krasavice: Sanguinaria canadensis v rámci Prahy/Kladenska? Jako opravdu že ji někde mají na prodej.

    https://www.biolib.cz/cz/image/id211804/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam