• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    KAI
    KAI --- ---
    DED: klidne pojd s nama, jsme objednany na sedm vecer a jeden clovek odpad, takze jedno misto volny
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    KAI: DED: muzem, akorat mam cas nejdriv zitra odpoledne:((
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    MUFLONEK: to zalezi na tom co s nimi mas...pro mne stale plati rezim vyvarovat se prudkych zmen teplot...a jak jsem se dnes dozvedela, toto pro mne plati i nadale...takze tuhle sezonu uz nejspis zadna sauna..((((
    DED
    DED --- ---
    ROLNAS: hele to sem taky chtel zkusit.. .tak pudem ?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    ROLNAS: moment: s nemocnýma hlasivkama se nesmí do sauny? !!! To snad neeeeeeeeeee:O((((
    KAI
    KAI --- ---
    ROLNAS: ja loni taky nic!! jenze co bylo loni za zimu, ze jo ;))
    ROLNAS
    ROLNAS --- ---
    DED: hm, takhle to u mne fungovalo lonskou sezonu,nemela jsem ani rymu:))... letosni jsem dala jen dvakrat na zacatku..pak nachlazeni...problemy s hlasivkami..zakaz saunovani..no a ted po mesici a pul kdyz uz bych konecne mohla se mi na mandle prilepil streptokok nerad jeden a ten teplo miluje, takze zase nic...
    KAI: muzem jit spolu, me by to taky pomohlo:))
    KAI
    KAI --- ---
    ja si prave myslim ze v tehle fazi uz to s tema bacilama v tele nebude horky, ze je to spis takovej dojezd, ale to je takovej muj pocit..
    jo a v saune sem letos bohuzel byla skrz opakovany nemoce jen dvakrat, takze zadna slava...se proste nak nechytam.
    jo a taky mam chladovou alergii..
    asi to saunu odlozim na pristi tyden a zajdu zatim sem :) http://www.solnejeskyne.cz
    DED
    DED --- ---
    ale hlavne pokud chodite pravidelne do sauny tak mate mit imunitu a zadny bacily ! a ta imunita musi prezit i kdyz to na vas nekdo kejchne !
    REALLK
    REALLK --- ---
    ja to proste nedoporucuju:(ono pokud je jeste v tele nejaky ten bacil tak tim pocenim se ho zbavite,ale co lidi kolem v saune?:(
    KAI
    KAI --- ---
    takze s doznivajici rymou a pokaslavanim jit muzu myslite?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    no já tam spoustu těhle krčních bacilů rozháním a pomáhá to.o)
    RADO1
    RADO1 --- ---
    MONICARDIO: Ja som mal zapalene hrdlo bez kasla a pomohlo mi to.
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    MONICARDIO: pokusim se odpovedet

    menstruce primarne saune nevadi pri dodrzeni hygieny se naopak vyplavi vic bordelu z tela ale.... v dnesni civilizaci to znamena nutnost uziti tamponu (lidstvo je dost ulocitne) coz zase ne kazdemu vyhovuje... Kazdopadne osobne odzkouseno, sauna neprekazi

    to je jinaci...napriklad minuly tyden sem byla v saune i s pokrocilym zanetem prudusek ale muze se ti i dost pritizit stejne jako polepsit jako me .... tak 50 na 50...

    mnozstvi ztracene vody zalezi na delce pobytu v saune a teplote a tvem tele jak snadno vodu pousti a par dalsich faktorech - obecne se pri hodce a pul doporucuje 0.5 - 1 litr vody
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    tak sem si ji tedka trochu nalozil po dlouhy dobe...i s olejickem;)
    TARGI
    TARGI --- ---
    VASUCEK: ja se saunuju cca v nejakych 110 je to pohyblive od 105 do 115...
    A prijde mi to jako sauna, opravdu pri nejakych 90 -95 je tam fakt kosa :))
    Nevim co vic rict....Kdyz mi to spravne sedne vydrzim tam tak 15 min. Kdyz ne max 10min... Nevim co vic napsat...
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    VASUCEK: pres sto se to vyhoupne normalne i v saunach u verejnych bazenu - prinejmensim na teplomeru na zdi :) Ale ty teplotni zony v ankete mne osobne prijdou dost hruby, v 90C si rikam, proc tam jsem a at prestanou lidi courat a vetrat. Pri 100C ve vysi oci a dvoupatrovych lavicich je to pro me akorat.
    VASUCEK
    VASUCEK --- ---
    TARGI: My saunujem na 80°C, protože máme hrozně malou saunu a ta teplota bohatě stačí. Při vyšších teplotách je tam už nedýchatelno a je to nepříjemné. Je to způsobeno konstrukcí a nedostatečnou ventilací a cyrkulací vzduchu. Při stavbě jsme někde vyčetli minimální otvor pro průchod vzduchu vzhledem k objemu sauny. Vyřešili jsme to malým větracím otvorem ve dveřích a mezerou pod dveřma. Jak už jsem, ale psal, časem bych větší teplotu chtěl zkusit :) imho si na to po pravidelném tréninku jde zvyknout.

    Zajímalo by mě jaké je to při teplotě 100°- 120°C, ten kdo tak hlasoval, nechť se ozve a poreferuje. Dík ;)
    TARGI
    TARGI --- ---
    do tak 90C to neni sauna, ale ohrivarna, pokud je sucha sauna :))
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    nejlepsi na schlazeni je tekouci reka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam