• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    EM303
    EM303 --- ---
    KRKA: drbátka, nějaký botky..?.)
    KRKA
    KRKA --- ---
    prosim potrebuju poradit :-)

    manzel chce k vanocum "potreby pro saunovani", ale za boha nemuzu nikde nic najit a vubec netusim co po me chce :-))

    co se takhle do sauny pouziva prosim vas??

    mockrat dekuji :-)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    SLUCKER: a taky nezapomen dodat, ze tam po tobe chtej, aby ses jim upsal na pernametnku za kterou jednorazove vysolis asi dva litry, a az pote zjistis, ze to je babylon, kterej se s tim na co je ten clovek zvyklej z malomesta neda ani srovnat, neni tam bazen, hraje tam naky radio Hej, nebo neco takovyho a o relaxaci se tam v beznejch podvecernich hodinach, kuli davum neda ani mluvit....
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    holmes bez casoveho omezeni cca 160/170.. nejsem si uplne jist, je to jinak v pracovni dny a jinak o vikendu :))
    nekdy tam je narvano, jindy poloprazdno...
    SITH
    SITH --- ---
    SLUCKER: kolik stoji ten holmes?
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    SITH: kolem anděla do 150kc? no..
    Na Smichove je Holmsplace, sauna, para, virivka, ale je to masovka..
    Na Arbesu je Squash a fitnes, kde je mensi sauna s bazenkem, vhodne spis ale pro mensi spolecnost nez pro jednotlivce..
    Na Butovicich ve Sportcentru je mensi, pomerne sesla, sauna s bazenkem a moznosti masaze..
    Osobne jsem po opakovanem vyzkouseni vetsiny dostupnych saun v okoli zustal v Holmsu...

    SITH
    SITH --- ---
    byla by k doporučení nějaká fajn sauna v okolí anděla? jak jsem teď rok nově v praze tak tady žádnou tak útlnou, jako jsme měli na maloměstě, nenašel. Chci spíše saunu menšího útulného stylu, než nějakou masovou záležitost, nejlépe 85-90stupnů, s možností půjčení klasiky prostěradlo+boty. S cenou tak do 150kč
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ROZI: http://www.sauna-komfortklub.cz/
    Nebo Infinit na Lesné a v Bystrcu.
    ROZI
    ROZI --- ---
    nevite o nejake dobre saune v Brne? :)
    CULI
    CULI --- ---
    RADU: to je pravda, nejak extra vychytane to po teto strance nemaji, ale myslim si, ze aj ta nejkrasnejsi sauna, ktera to tam ma, jak ma byt, muze mit vice pozitivnich nalezu pri mikrobiologickych sterech, nez tato sauna pro pametniky ! .)

    WYMA: taky me napadlo, ze je to zas nejaky marketingovy tah, jak zas neco ve velkem prodavat !? .)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    IF_: jsem dlouholetej saunar a mam vypozorovany, ze nejdulezitejsi pri ochlazovani je ochladit si ZEJMENA hlavu !! pokud to neucinim, odchazim s vylitlym tlakem a zbytek vecera me boli hlava...a neudelam s tim uz nic...
    RADU
    RADU --- ---
    CULI: teda ti nevim...ne že bych byla něakej extra hygienickej člověk...ale koberce a látkový gauče a židle/křesla do sauny prostě nepatřej...ale jinak zajímavá zkušenost, poměrně zajímavá alternativní sauna.
    WYMA: úlet:D by mě zajmalo co na to finové:)))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WYMA: Taky jsem v tom nikoho neviděla. Ale třeba by mě v saunařské hučce tak nepálily uši. :-)
    Ke vstupu do sauny v plavkách - tady v Brně je skoro všude upozornění, že v plavkách vstup ne. Aspoň na obrázku třeba.
    IF_
    IF_ --- ---
    Mně saunař v čestlicích tvrdil, že si při chlazení nemám dávat na hlavu nejledovější vodu, z bazénku, právě z toho důvodu, že hlava se zahřívá jinak, laicky řečeno.

    Ale nevím:)
    CULI
    CULI --- ---
    WYMA: no to je presne ono, my jsme aj rozpoutaly debatu s tou pani, vse mi vysvetlila , stejne jak v tvem popisku, ale mam pocit, ze kdyz prikryjes hlavu, jeste vic ji zahrivas!? Ze to ve finsku pouzivaji vsichni, toz vyzkouset to muzu, uvidim jestli to se mnou sekne nebo ne :))
    WYMA
    WYMA --- ---
    CULI: PROČ NOSIT POKRÝVKY HLAVY A KLOBOUKY DO SAUNY ?
    Je třeba, aby během saunování nedošlo k přehřátí hlavy a zároveň jsme ochránili své vlasy. Proto jsou klobouky a pokrývky hlavy do sauny z přírodního materiálu nenahraditelnou součástí při užívání sauny či parní místnosti. Naše klobouky jsou vyrobeny ze 100% přírodní ovčí vlny. Jedná se o tenkou plsť z ušlechtilého druhu vlny. Jelikož vlna obsahuje speciální látku - lanolin - vlněná vlákna mají anti-alergický účinek a navíc působí na receptory kůže, což vede ke zvýšení krevní mikrocirkulace a zabraňuje přehřívání pokožky hlavy během užívání sauny. Klobouky ze 100% přírodní vlny výborně absorbují vlhkost. Veškeré modely jsou univerzální a vhodné pro všechny, kteří se chystají do sauny.

    Klobouky pro saunování, sauny a infrasauny : Internetový obchod - DO-SAUNY.CZ
    http://www.do-sauny.cz/

    aler nikdy jsem v tom nikoho neviděl :)))
    CULI
    CULI --- ---
    Chtela jsem se zeptat, jaky mate nazor na cepickovani v saune, ja jsem na hlavu nikdy nic nedavala, a to uz chodim skoro od plinek, ale kdyz jsem byla na te Slavii, pani (20ti leta stamgastka) mela na sobe nejaky mega kloubouk, pry specialni z finska primo do sauny ! ??
    CULI
    CULI --- ---
    Zdravím, ja bych chtela pochvalit saunu na Slavii, hledala jsem nejakou zenskou saunu a ne zrovna za 250,- za 2h. Na Slavii akce 130,- od 11-15h, a co to budu vypisovat tady je link http://www.saunaslavia.cz/
    Ja jsem si tam pripadala, jak nekde na chate, clovek vyjde ze sauny a pred nim dreveny bar a stul a pani se pta zda si date masaz, nebo nakladany hermelin :) doporucuju!!
    IF_
    IF_ --- ---
    MIDORI: když nebudeš nahatá, tak to trochu postrádá ten pravý účinek to saunování.

    Na vejšce jsem chodila na Hostivař do centra UK a tam chodily holky v plavkách, nejhorší záležitost.
    EM303
    EM303 --- ---
    KOCHANSKA_CH: no chodim nejčastěji do sheratonu v praze a tam je to s teplotou dobrý. nahoře je tušim kolem 95-98....
    ale zase nevydržim zdaleka pokaždé, stašně u mě záleží na všem možnám...co jsem pil, jedl, jak se mi spalo atp..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam