• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EM303: tak malej update, sauna super, odpočívárná super - bazenek teda nebyl moc ledovej, což mě osobně vyhovovalo a ikdyž jsme byly podvečer byli tam asi další 3 lidi. Poměr cena výkon fajn.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EM303: ráda se při další návětěvě přidám, nezní to zle - případně se mi pls ozvi do pošty a zas půjdete.
    SITH
    SITH --- ---
    EM303: jak se topi? drevo nebo elektro?
    EM303
    EM303 --- ---
    IF_: no asi jsem už recenzi psal:) jsem tam štamgast, takže to tady celkem často někomu cpu:D
    Ve zkratce: sauna je součástí Relax Days což je takový malý wellness. je v Hotelu Sheraton v Žitný. Není to ale součást hotelu a hotelový hosti tam nechodí...respektive za těch 5 let co tam chodim bych řekl že tvoří tak 5% klientely. Od 9 - 14h je tam happpy hour a sauna vyjde myslim na 150 za 100 minut.
    Lidí tam chodí míň než jinam, jsou časy, kdy tam nikdo neni a to hlavně právě v happy hour a nebo později v noci.
    Sauna sama o sobě je super, většinou vytopená na 90 - 100 stupňů. bazének a sprchy super. teplota v bazénku je většinou dobře studená. Odpočívárna má asi 7 lehátek a nějaký sezení..hraje tam klasicky nějaký chillout a je tam akvárko:) Mě to tam prostě vyhovuje nejvíc z těch v Praze, ale je to tím že znám časy kdy tam je minumum lidí atp..:)
    IF_
    IF_ --- ---
    EM303: Byla tu uz recenze:)? Dik za tip.
    EM303
    EM303 --- ---
    KETHAMINA: to je u Karlova náměstí. Ulice Žitná.
    Sauna Praha od Relax Days
    http://relaxdays.cz/sauna-praha
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EM303: a to je kde?
    EM303
    EM303 --- ---
    IF_: v relax Days meli otevřeno 25 i 26. třeba včera sem tam byl uplne sám, což mile překvapilo. )
    IF_
    IF_ --- ---
    HERKULES: Peklo..zrovna o svatcich je extra chut na relax...otevreno meli jen v Cestlicich kam chodim spis vyjimecne:/
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    já chtěl taky jít a taky jsem narazil :(
    IF_
    IF_ --- ---
    Pres svatky vsude zavreno,ach jo:(
    QUIP
    QUIP --- ---
    PODFUCK: Urcite to bude mit vysokou ucinnost :) Ale pak bych si dal asi jeste tu vodovodni sprchu na ocisteni.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    QUIP: Ochlazovani ve Vltave zni dobre.
    QUIP
    QUIP --- ---
    PODFUCK: nebyl jsem tam osobne, ale bavil jsem se o tom v nedeli s lidma, co chodime do sauny. Byli ji vyzkouset a k ochlazovani jsou sprchy, kad s vodou nebo vltava, do ktere se da vlezt po zebriku z mola. Voda ve sprse a v kadi by mela byt vodovodni, ne vltavska :)
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Radsi mi reknete jaky to tam je, kolik tam byva lidi a jakym zpusobem je reseno ochlazovani ;)
    SITH
    SITH --- ---
    kolik nyxaček je v té reklamě na plovoucí lázně na vltavě? já poznal jednu
    GREGI
    GREGI --- ---
    dneska sem dostal skvelou "houbkoskrabku" na tyci a konecne to vyada na tu spravnou tvrdost! uz sem jich vyzkousel asi 10 a pokazdy bud moc tvrdy nebo moc meky:D
    IF_
    IF_ --- ---
    V Cestlicich maji nove az do 23:00.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    QUIP: zkusim dik
    QUIP
    QUIP --- ---
    SARKUF: sice jsem to primo nezkousel, ale pokud tomu obetujes ten jeden rucnik, tak si myslim, ze to s nim bude urcite lepsi, nez jen pod sprchou. Tim myslim, kdyz vlezes i s tim rucnikem pod sprchu. Vytvori to silnejsi vrstvu studene vody, rovnomerneji rozprostrenou, nez jen sprcha, kde to jsou spis curky vody, co tak ruzne stekaji po tele a moc neochladi.
    Jo a celkem pomaha zvednout ruce nahoru a ochlazovat podpazi, kde obvykle zustava dost tepla.

    Pokud tam maji vyrobnik ledu, vem si dve hrsti, primackni si je do podpazi, zalez do ledove sprchy a uvidis, ze to bude mit taky lepsi efekt, nez klasicka sprcha.
    GREGI
    GREGI --- ---
    nejakej tip na hezke kvalitni cepice do sauny?
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    nejaka rad ci tip jak se co nejefektivneji ochladit, kdyz je k dispozici jenom sprcha?
    Treba v horku pomaha mokrej rucnik na krk nebo zapesti... jde tady uplatnovat neco takovyho nebo je to blbost?.)
    GREGI
    GREGI --- ---
    "Ahooj", (nevim kdo to je) "dobryyy den" (trk) "joooo to ste vy! ja jak ste oblecena sem vas nepoznal, mam problem lidi ze sauny poznat obleceny..."
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam