• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    IF_
    IF_ --- ---
    EM303: Byla tu uz recenze:)? Dik za tip.
    EM303
    EM303 --- ---
    KETHAMINA: to je u Karlova náměstí. Ulice Žitná.
    Sauna Praha od Relax Days
    http://relaxdays.cz/sauna-praha
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EM303: a to je kde?
    EM303
    EM303 --- ---
    IF_: v relax Days meli otevřeno 25 i 26. třeba včera sem tam byl uplne sám, což mile překvapilo. )
    IF_
    IF_ --- ---
    HERKULES: Peklo..zrovna o svatcich je extra chut na relax...otevreno meli jen v Cestlicich kam chodim spis vyjimecne:/
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    já chtěl taky jít a taky jsem narazil :(
    IF_
    IF_ --- ---
    Pres svatky vsude zavreno,ach jo:(
    QUIP
    QUIP --- ---
    PODFUCK: Urcite to bude mit vysokou ucinnost :) Ale pak bych si dal asi jeste tu vodovodni sprchu na ocisteni.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    QUIP: Ochlazovani ve Vltave zni dobre.
    QUIP
    QUIP --- ---
    PODFUCK: nebyl jsem tam osobne, ale bavil jsem se o tom v nedeli s lidma, co chodime do sauny. Byli ji vyzkouset a k ochlazovani jsou sprchy, kad s vodou nebo vltava, do ktere se da vlezt po zebriku z mola. Voda ve sprse a v kadi by mela byt vodovodni, ne vltavska :)
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Radsi mi reknete jaky to tam je, kolik tam byva lidi a jakym zpusobem je reseno ochlazovani ;)
    SITH
    SITH --- ---
    kolik nyxaček je v té reklamě na plovoucí lázně na vltavě? já poznal jednu
    GREGI
    GREGI --- ---
    dneska sem dostal skvelou "houbkoskrabku" na tyci a konecne to vyada na tu spravnou tvrdost! uz sem jich vyzkousel asi 10 a pokazdy bud moc tvrdy nebo moc meky:D
    IF_
    IF_ --- ---
    V Cestlicich maji nove az do 23:00.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    QUIP: zkusim dik
    QUIP
    QUIP --- ---
    SARKUF: sice jsem to primo nezkousel, ale pokud tomu obetujes ten jeden rucnik, tak si myslim, ze to s nim bude urcite lepsi, nez jen pod sprchou. Tim myslim, kdyz vlezes i s tim rucnikem pod sprchu. Vytvori to silnejsi vrstvu studene vody, rovnomerneji rozprostrenou, nez jen sprcha, kde to jsou spis curky vody, co tak ruzne stekaji po tele a moc neochladi.
    Jo a celkem pomaha zvednout ruce nahoru a ochlazovat podpazi, kde obvykle zustava dost tepla.

    Pokud tam maji vyrobnik ledu, vem si dve hrsti, primackni si je do podpazi, zalez do ledove sprchy a uvidis, ze to bude mit taky lepsi efekt, nez klasicka sprcha.
    GREGI
    GREGI --- ---
    nejakej tip na hezke kvalitni cepice do sauny?
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    nejaka rad ci tip jak se co nejefektivneji ochladit, kdyz je k dispozici jenom sprcha?
    Treba v horku pomaha mokrej rucnik na krk nebo zapesti... jde tady uplatnovat neco takovyho nebo je to blbost?.)
    GREGI
    GREGI --- ---
    "Ahooj", (nevim kdo to je) "dobryyy den" (trk) "joooo to ste vy! ja jak ste oblecena sem vas nepoznal, mam problem lidi ze sauny poznat obleceny..."
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    QUIP: To je právě ten rozdíl v pojmech: dělat něco pro úlevu, nebo proto aby sis skutečně pomohl, aby ses vyléčil.
    Je-li tělo nemocné, zvyšuje teplotu. Ne nějakým omylem, ale schválně. Ten mechanizmus je takový. Aby rozběhlo imunitu, rozběhlo krevní oběh, aby spálilo méně rezistentní antigeny. A taky aby dovedlo krev (plnou bílých krvinek a protilátek) i do hůř přístupných míst v těle.
    Zvýšená teplota a horečka je naprosto úmyslná a cílená.
    Jenže to vyčerpává tělo (proto je potřeba zahřát ho jinak než vlastníma silama. Zabalit se do izolantu a prolejvat se horkým nápojem),
    a zadruhé - jak správně poznamenáváš - není to zbytku těla moc příjemné.
    Jasně že se Ti v horku neuleví, naopak. Když je ti horko, chceš se zchladit - to uleví, ale (dlouhodobě) nepomůže. Je to příjemnější, ale příjemné i nemocem.
    Ty teplotu zvyšuješ právě proto, že je nepříjemná i nepřátelům tvého těla.

    Říkat že nepůjdeš při nemoci do horka protože je to nepříjemné je stejné jako říkat že nebudeš polykat léky, protože jsou hořké. Léky nejsou od toho aby chutnaly příjemně, ale aby léčily.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam