• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MORGAIN: axa je fajn, ale po praci ve vsedni den se tam plavat neda...
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    COYOT: Ja se tam chci alespon mrknout a ozkouset, ale taky mam tuseni, ze se to ustali jinde....

    SARAJ: Axu taky zvazuju jako dalsi variantu....
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    nebo http://www.scymca.cz/sluzby/sauna , bazen tam taky je.
    Ja bych to klidne sla zkusit, tak se muzeme domluvit.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    COYOT: na pravidelne plavani a saunu je to celkem zasek a to mam multisport kartu.
    Co Axa - je tam vic saun, zadna puma to neni, nicmene kombinace s bazenem - na dve hodky to jde.
    QUIP
    QUIP --- ---
    COYOT: parkrat jsem to dopoledne / v poledne zkousel a to je pro Step asi vazne idealni cas. Lidi v saune bylo asi 10 - 20 a v bazenu tak 3 (v plaveckych drahach). V tom malem / virivce jsou nejake kurzy rodicu s miminkama.
    COYOT
    COYOT --- ---
    MORGAIN: STEP pekný prostředí... byl jsem včera, ale ještě v 21 hodin, kdy jsme přišli mi na recepci slečna povídala, že je tam asi 120lidí.. takže docela našlapáno ale "dalo" se... ale jak tu někdo zmínil, neni to uplne nejlevnejší .. rozhodne jednou za čas doporučuju.. ještě chci zkusit ranní časy tam by to nemusel bejt tak našlapaný..

    s tím plaváním dobrej nápad... sám se nemužu dokopat .) když tak PM
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SARAJ: Ja jsem ven nesla, ale 30tka pry ano.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MORGAIN: je ten venkovni bazen uz opravenej?
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SARAJ: Nejsem rozhodnuta, navrhy ocenim. Teď ve středu jsem byla v Podolí, dalsi stredu asi zkusim okouknout Step.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MORGAIN: a kam chces chodit?
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    Zcela netématicky do aktuální diskuse: nechtěl by se někdo domluvit na nějakém dnu (večeru) v týdnu na pravidelném chození ideálně do bazénu plavat a následně do sauny zrelaxovat?
    Zatím vím, že nemohu v úterky, pátky a soboty, zbytek by se mohl nějak vyvrbit...
    IF_
    IF_ --- ---
    NAVARA: Samozrejme je to o plodu jako vsechny zakazy v tehotenstvi. Ale jde taky o to jak je zvykle telo matky ze ktereho plod zije. Takze zenska co do sauny nechodila predtim tak by tam nemela v tehotenstvi chodit vubec protoze jeji telo na to neni zvykle a bude to sok.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    a nejsou ty problémy spíše o plodu, než o výdrží matky?
    IF_
    IF_ --- ---
    SLUCKER: Hm jenze prave pokud jsi saunarka, jako treba ja, tak te pet az osm minut na dolni lavici fakt neuspokoji:) Takze to jsem radsi nechodila pac tenhle styl pro me neni pravy saunovani a nakladat si bezny davky mi teda vhodny neprijde at je clovek zvyklej sebevic.
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    No a svůj vstup do téhle diskuze bych zakončil tím, že pokud je někdo debil a v těhotenství vleze do sauny bez předchozí zkušenosti, nebo naopak namachrovaný s odhodláním držet krok s ostatními a saunovat se tak jak byl zvyklý dříve, bez ohledu na svůj stav, je to jeho boj s evolucí a není třeba jej řešit. Tací by se vůbec neměli rozmnožovat... ;-)))
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    MICANA: Pokud jsi klasický sauner jako asi většina z nás, tak za sebe bych řekl, že dát si i v těhotenství - pokud je samozřejmě pohodové a nijak rizikové - po těch prvních rizikových měsících, jednou za čas saunu jen tak na příjemný pocit, relax - což je dle mne těch cca 5-8 minut někde na střední/spodní lavici, nebo delší čas v některé z těch slabších saun - nic nezkazíš.. ;-)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    děcka nevěřte teploměrům v sauně, nefungujou skoro nikdy přesně, taky to závisí na vlhkosti...
    my tady házíme vodu každých zhruba 30 sec. někdy hodně, někdy málo, kolikrát je teplota nad 100 stupňů, kolikrát to je někde u 85, ale jakožto everyday-sauna-goer můžu říct, že nikdo z vás by s některýma mojima kámošema (co hážou přespříliš) 15 minut v sauně nevydržel, s některýma ani 5 :)
    MICANA
    MICANA --- ---
    Uf, díky všem za hlasy zdravého rozumu (mmch i jako zcela ploduprostá vydržím v horním patře tak nanejvýš těch deset patnáct minut, takže pokud se tu od začátku mluvilo o pětadvaceti minutách v horní polici s bubnem, tak to samozřejmě pardon a beru vše zpět)
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    CORNELA:
    25 minut v kuse v 96° ti je po letité pauze v saunování příjemný?
    OK, jsi HC extreme master:)))
    Pokud jsem HC sauner a dobrá sauna je pro mne kolem 20-30 minut na vrchní lavici jednu rundu, je jasné, že tím plodu neprospěji, ale to přece odhadne každý soudný člověk sám!?
    Pokud jsem ale rozumný, snížím si délku pobytu na pár minut tak akorát se prohřát, ale nic navíc, a tím nic nezkazím - sobě udělám příjemně, plod o tom ani neví - tohle ale přece platí i pro cokoliv jiného - jakmile se něco začne užívat víc než je rozumná míra (a tu má každý jinde a měl by ji sám znát), tak se to stává rizikovým...

    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    CORNELA:
    Teda, jak tady tu sáhodlouhou diskuzi sleduji, nejsi ty nějaký ultra HC extreme master? :D
    Saunuji léta, ale neznám nikoho, kdo by šel byť po roce do sauny a dal rovnou na pohodu horní patro řádně vytopené sauny déle než 10-15 minut..
    Přesně jak říká DJFRACTAL - pomalu a s ROZUMEM, žádné soutěžení a nemůže to ublížit nikomu...
    Kdo tu tvrdí, že musí každý dělat nějaké super výkony, nebo za každou cenu lpět na doporučeném čase? Stačí klidně párkrát zopáknout 5 minut jen tak na prohřátí, s dostatečnými pauzami, a i to je příjemné a přitom neškodné..:)

    To co tu řešíte jsou plky
    - nesauner, kterého by snad nějaký extrém mohl ohrozit, do sauny v těhotenství rozhodně nezačne chodit.
    - u saunera, kterého to láká i v těhotenství, se dá předpokládat dostatečná odolnost a zkušenost na to, aby znal své rozumné meze.
    - a pokud by snad někdo zkušený v saunování chtěl i v těhotenství trhat rekordy, je to proste jeho boj v závodě o Darvinovu cenu.. ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam