• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    WYMA: nikdo taky nerika, ze nekomu vadi, kdyz se v saune mluvi, ze ano (samozrejme krome Silent Sauny, tam se nemluvi)
    SITH
    SITH --- ---
    WYMA: ve verejny saune ok, pri ritualu je asi lepsi kdyz je ticho
    QUIP
    QUIP --- ---
    DRAGON: pak mas mozna oproti me 2 metry a 100 kilo - to takove pozadani ma hned jinou "vahu" :)

    WYMA: kazdy to asi vnimame jinak, ale pro me je sauna mistem klidu a odpocinku. Prekrikovat se lidi muzou v hospode. Bohuzel posledni tri roky se takhle velmi casto chovaji lidi uz i v cajovnach a saunach.
    ADITU
    ADITU --- ---
    WYMA: Tam, kde je sauna koncipovaná jako tichá (třeba STEP) to ticho fakt chci. OK, sem tam šeptnutá poznámka typu "je mi vedro, počkám na tebe v odpočívárně" je cajk, ale hlasité nekončící projevy v jakémkoli jazyce mi tam lezou na nervy.
    WYMA
    WYMA --- ---
    Mě přijde zvláštní ve veřejný sauně vyžadovat od ostatních klid. Považuju za běžný, že se v sauně prostě mluví. Naopak by mi přišlo divný, pokud by mě tam někdo okřikoval, ať sem zticha.
    QUIP
    QUIP --- ---
    DRAGON: tohle vetsinou nefunguje a nekdy to ma opacny vysledek
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SITH: Obcas se prekonat jest prospesne pro mou psyche :)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: sauna se uzavře pro danou skupinu lidi. Rituál vede zkušený saunař. Ten si připraví tři vonné směsy, které postupně dává do ledu a ten pak leje na kameny. Tlumí světlo, pouští hudbu. Do toho dělá ručníkem nebo vějířem návaly na lidi podél sauny. Ke konci je ten pátý šestý nával docela záhul. Když máš celou dobu zavřené oči, zážitek se zintenzivní. Za mě opravdu 10/10
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: můžete mi říct, co obnáší takový rituál? nikdy jsem to neviděla.
    SITH
    SITH --- ---
    MOODYCAT: vidíš jak překonáváš své hranice :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SITH: Ja se tam bala jit, ze je nedam, precejen nejsem zas tak odolna, ale bylo to v pohode a hodne zajimavy zpestreni.
    SITH
    SITH --- ---
    ty rituály v Butovich byly opravdu super, intenzivni zazitek,moc se nam tam libilo
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOODYCAT: tim spis! :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DRAGON: Cech mluvici na Rusaky, co si mysli, ze jeste porad trva okupace? Nevim nevim :).
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MOODYCAT: kdyz ti to vadi, proc jim neco nereknes? je to uplne normalni, pozadat lidi, aby se v saune zklidnili. Pripadne staci rict personalu, aby si to zaridili sami.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: V Butovicich ti beja docela OK, ale staci skupinka tri, ctyr Rusek a celej zazitek je v kopru. Rusove jsou tak neuveritelne hlucni, ze to sna vic nejde. Chodivam tam rada, ale nekdy se naseru, no :).
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    OVECKA_MJ: hele, sousede, nezlob:)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    SARAJ: ne, nekecej... fakt? :-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    OVECKA_MJ:
    VALENTINA:

    nechci vam brat iluze, ale nyx lidi tam chodi vic:D
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    tak jsme testli Butovice a fakt spokojenost:) lidi sice celkem dost, ale dalo se, ritual jsem nedala cely a ocenuji, ze maji nerozbitne sklenicky:)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    OVECKA_MJ: už není:)
    nejlepší je ta odpočívárna, čumím na žlutou rybu a relaxuju:)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    Mlčte o Sheratonu :-) to je moje tajná sauna! :-)
    jen jsem chtěl říci, že tam chodí hrozně moc lidí, je tam nepořádek a hluk a je to tam drahý a špatný.... a tak!
    QUIP
    QUIP --- ---
    SITH: presne, Athena je fajn, tak pro ty 2 - 3 lidi. Je fajn, ze i ve 2 lidech se to za privatni saunu pohybuje s cenou tam, kde jsou jinde verejne sauny.

    XARGH: OK, az tam priste uvidim nejakeho samotare, tak zkusim syknout "nyx, nyx" :)
    XARGH
    XARGH --- ---
    QUIP:
    VALENTINA:
    Sheraton je moje "domaci" sauna! :) chodim tam hned jak otevrou, obcas jsem tam chvili sam, ale nakonec nekdo vzdycky prijde. 4 lidi a mam pocit ze tam neni k hnuti :)
    predtim jsem chodil do Saunie, ale s***i me lidi, spousta rusu s jejich typickou ohleduplnosti ;), a je to daleko pro me a drazsi. jedina vyhoda byl casove neomezeny vstup.
    ...priste na me muzete skusit zasycet treba "nyx" a dame rec, kdyz se zadari!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam