• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    HANZO
    HANZO --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ve sprše, bazének ne
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Muzu jen skromnou otazku jaky smysl ma tam brat tak male dite?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    HANZO: a jak to probíhá u vás, chladíte i dítko ve vodě pak?
    XARGH
    XARGH --- ---
    QUIP
    QUIP --- ---
    JINX: pro telo je to neco jako kdyz prodelas horecku. Jednou az dvakrat tydne je to ku prospechu, ale vic uz je pro telo spis zatez, nez prinos. Uz se to tu v minulosti resilo.
    SALO
    SALO --- ---
    JINX: vzhladom na to, ze sauna je celkom sok pre imunitny system, tak mi 3x za tyzden uz pride trochu excesivne.
    JINX
    JINX --- ---
    Ma nejaky pozitivni efekt saunovani vice nez 3x tydne? Pripadne je potreba nejakym zpusobem doplnovat mineraly?
    HANZO
    HANZO --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: jo, na chvilku
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    chodíte/chodil někdo do sauny i s dětmi pod jeden rok? :)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    Nejlepsi ceremonialy ma Michal na Zlicine (tusim, ze dela i ve Stepu, ale jen sem zaslechl). Je videt ten zapal, ale vesmes predvadi “jen”, toceni s prosteradlem (takze nerusi a neurazi). Umi uzasne “mavat”. A kdyz mu reknem, ze teplota slaba, tak hodi nakonec extra jeste. Ale ja osobne mam ty “masakralni” nejradsi.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: no co myslíš:)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: jsou aspoň nahoře bez stejně jako muži?
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SITH: souhlas, to už je moc i na mě, ale na druhou stranu, co jsem ve Stepu viděla, tak se mi líbily rituály od žen daleko víc, než od mužů:)
    SITH
    SITH --- ---
    VALENTINA: já jsem z toho článku rozpačitý. Mám rád rituály, ale spíše konzervativní s nerušící hudbou a světlem, ale na nějaký tanec skřítka bych tam asi zvědavý nebyl :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    SAUNÉRKA: Lidi bavím jako skřítek i tanečnice, nahotu vnímám jako doktor - iDNES.cz
    https://zpravy.idnes.cz/...e-ceska-katerina-smidova-dv4-/lide-ceska.aspx?c=A171025_163204_domaci_fer
    QUIP
    QUIP --- ---
    VALENTINA: Podle textu to vypada zajimave, ale kdyz nekdo uctuje za vstup 240,-, tak mi prijde divny uctovat jeste dalsich 20,- za prosteradlo a 500,- zalohu za zupan.

    Dejte vedet, az to nekdo vyzkousite :)
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    nová sauna
    Saunový svět :: Hotel Olšanka
    https://www.hotelolsanka.cz/sport/saunovy-svet/
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    IF_: ty jo, tak to mi nějak uniklo, to bude super kousek od domova ;), i když si myslím, že tam bude totál narváno :/
    TBC
    TBC --- ---
    VALENTINA: pro mne ze vsech saunii rozhodne nejlepsi, sekce venku je taky super.
    IF_
    IF_ --- ---
    Já jsme zvědavá na:

    Saunia Chodov
    http://www.saunia.cz/cz/chodov/chodov-uvod
    GIF_242
    GIF_242 --- ---
    IF_: jediná škoda, že tam nemám s kým jít a než tam někoho nalákám, tak akce určitě skončí :D
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    TBC: a je to tam tak pěkný jako ve Stepu?:) do Stepu se dá přes zimu chodit už jen ve všední den dopoledne nebo o víkendu po obědě:(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam