• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FRUITS: jej, tak to je paráda :)!
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    SCHWA:
    GRANTORINO:
    Tak máme za sebou úspěšnou první zkoušku potní chýše.
    Ten návod z svetkreativity.cz není špatný, ale chybí tam nějaké detaily pro bezproblémový chod.
    Puužili jsme různé látky, deky, i peřiny, molitany a celty. spodní vrstvu jsem dal čistý bavlněný věci, na to plastový celty a navrch myslím můžeš házet cokoli. i ty "vojenský plachty" jsem sehnal.
    Díky dotatku žulových kostek, co jsem našel u baráku jsme nakonec dali dvě kola, v deseti lidech. bylo to výživný..

    HANZO
    HANZO --- ---
    OODOOW: já mám doma klasický infrazářič. ohřívadlo původně na terasu. ale loni jsem si ho přitáhl do koupelny a dělám si s tím takovou pseudosaunu. žádný zýzrak, ale pořád lepší než nic
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Athena Fit skončila? Oni tedy už ani po předchozím uvolnění nebrali telefony, nereagovali na maily a linky na socsítě na stránkách jim nefungovaly snad nikdy, ale teď už nejedou ani ty stránky…
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    Máte někdo infrared sauna blanket? Všude na mě vyskakuje reklama. Klasickou saunu to nenahradí, ale zajímaly by mě zkušenosti, jestli to někdo má. Lepší něco než nic, otevření saun je zatím v nedohlednu.
    TBC
    TBC --- ---
    POPEY: drevo kvuli vlastnostem nicim neosetrovat (lak atd.) , to prebrouseni jak navrhujes je idealni
    POPEY
    POPEY --- ---
    dotaz ohledne cisteni sauny.
    lavice na sezeni je uz dost jeta.
    premyslim jak ji vytistit a napada mne jen ze ji zbrousim jemnym smirklem

    muj dotaz z ni jak cistit saunu a jak drevo a jestli necim osetrit?
    drevo v saune se ma nechat tak jak je nebo kdyz to napustim nakym olejem ci voskem tak to je ok?
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    POPEY: phytos.cz
    QUIP
    QUIP --- ---
    POPEY: Bezne oleje pro aromalampy a difuzery jsou prirodni oleje. Koupis je i v normalni drogerii za 30,- - 60,-. Ja mam nejradsi eukalypt.
    A za podobne penize jsem videl 25ml lahvicky primo na saunovani v jednom kramku s ruskyma specialitama, ale o slozeni nic nevim.
    POPEY
    POPEY --- ---
    prosim zkusene o radu

    chci si koupit nejake esence na polevani kamenu v saune
    a nechci nic chemickeho.
    nemate nekdo doporuceni co je ok a ktere pouzivate vy?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO: myslim, ze nejbliz tomu je tenhle navod
    Jak si na zahradě postavit indiánskou saunu? - Svět kreativity
    https://svetkreativity.cz/jak-si-na-zahrade-postavit-indianskou-saunu/
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO: u kamosu podobna zalezitost, mam pocit, ze vhaneli dovnitr jeste zeleznou rourou napul zapustenou v zemi nahraty vzduch z venkovniho ohniste, na rouru se polivala voda, aby udelala paru
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    SICKBOY4000: my jsme ve skautu pouzivali na konstrukci z prutu jenom celty dole zatizeny sutry a jako nahraty sutry v ohni bily kremeny a hazeli jsme na sutry snitky materidousky, kameny se dovnitr nanosili lopatou do doliku uprostred, sedelo se na kamenech kolem dokola na slozeny dece.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    FRUITS: Co se pachu tyka, tak viz. ALDARION, samozrejmne ze se ti bude z tech dek uvolnovat pach, fakt nechces spinave/plesnive deky.

    Co se tyka bylinek, tak to je hodne na tom co komu voni. Kdyz to beru co se pouziva na saunovych ceremonialech:
    - 100% esencialni oleje (je jich spousta, ja mam treba rad ruzne citrusy, maty, top je neroli)
    - cerstve bylinky (daji se do sita a leje se pres ne voda na kameny)
    - daji se pouzit metlicky ktere namocis do vody, pak je nechas okapat na kameny a nasledne jima rozvirujes vzduch uvnitr (brizove a eukaliptove jsou super)
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    Ahoj, na indiánské sauně teď taky pracuju :) Nemáme bohužel potok, ale máme tři vany, které napustíme vodou, a snad taky bude dost sněhu!. A mám pár poznatků a dotazů.
    Pro začátek jen řeknu, že už jsem parkrát saunoval, a to na táboře, kde jsme se hodně střídali, takže vždycky jsme si dali tak dvě kola, a pak šli další.
    - Plachty - je ok použít plastové plachty? Mám některé látkové, některé plastové. Kolik jich na sebe naházet? Hlavní je asi, aby to dobře těsnilo že? Musí být nějak čisté? Asi se z plachet spíš nebudou uvolňovat nějaké nepříjemné pachy atp ne? (některé plachty jsem našel na půdě.
    - Velikost - zatím jsme naměřili poloměr tak na 150 cm, aby se tam vešlo 6 až 10 lidí. Není to moc?
    - Kameny a díra na kameny - mám hodně žulových kostek, jako doporučení, že ty jsou na to nejlepší, nepukají a drží teplo. Ale teď nevím, když to budu kupit do té díry, asi bych ji měl udělat hodně velkou, aby se to dalo na sebe házet na další kola, nebo se mezitím kameny vždy vytáhnou?
    - bylinky - nějaké tipy na bylinkové směsi?
    - postup - jaký je ideální postup saunování? Na táboře jsme tam byli tak 20 min, hodně to pak napařili apak skočili do vody. Pak ještě jednou, dvakrát. Ale slyšel jsem, že tam jsou lidé schopní být třeba i 4 hodiny? to znamená, že tam jen tak sedí třeba hodinu a pak to "ohulí"? Nebo jaké máte zkušenosti?

    Říkám si, jesti k tomu neudělat samostatné auditko?
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    SICKBOY4000: Jj, to me taky napadlo. Nevis kde se da takova vec sehnat? Nejlepe za odvoz nebo flasku dobreho vina :) klidne potrhana, znicena, spinava. Zkusim bazos, ale neni na tyhle veci nejaky vhodnejsi server nebo fb skupina? Dik
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    ALDARION: Jj tohle je jen takovy prvni pokus.)
    S vysusenim dek - good point.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    SCHWA: Výhoda je, že se to snadno předělává.
    Nevýhoda je, že to chce po víkendu deky někde nechat dobře vyschnout, v plesnivých dekách to není moc ono. ;)
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    ALDARION: Foto trochu zkresluje. Ono to je do oblouku a myslim, ze az to zatizim, tak ze si to jeste sedne a bude to vic kulate :) mno uvidime.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam