• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    POPEY: kde se dá koupit použitá sauna? :-)
    POPEY
    POPEY --- ---
    AXTHEB: muj osobni nazor ze infrasauna neni sauna. Ale verim ze pro nekoho se zdravotnimi problemy to muze byt reseni. Jsem zastance finske suche sauny.
    Verim ze v diskusi ti nekdo rad poradi, ale asi si na zacatku zvaz jakej typ sauny chces.
    Ty klasicke finske jsou drazsi nez ty infra.
    Ja mel spadeno na tuhle finskou:
    Sauna de vapor Sense 3 personas France Sauna | Piscinas Ferromar
    https://www.piscinasferromar.com/...7MzbgFX1EBxbu69WQw7dzi9I49V5yxoKCyNsZ4dBI6qsHS7uYj0aAvQoEALw_wcB

    a do cr ji take vozi. Ale to jestli obrazek odpovida realite nevim.
    V mounfieldu vyprodavaji finske sauny domu, ale asi bych si tam zasel a koukl na tu kvalitu.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MTHU
    MTHU --- ---
    ONDRA_99:
    QUIP: A když nehlídá čas a přetáhne to, tak je mu pak dost mizerně :-)
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    QUIP: Jo to jsou mentolove krystalky. Je to super zazitek, clovek je v 90 stupnich je mu vedro a najednou ve vterine ma husi kuzi a je mu pocitove zima.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Zkoušel jsem hledat v historii, ale nějak neumím použít správná klíčová slova, tak se omlouvám, pokdu se ptám na něco pětkrát řešeného: Pořizovali jste si někdo domů saunu od nějaké firmy? Má te dobré zkušenosti s někým? (Postavit si teď vlastní bohužel asi není v mých časových ani dovednostních možnostech.)
    Jediné, co jsem našel, je doporučení těch kamen Harvia...
    QUIP
    QUIP --- ---
    POPEY: Asi bude zalezet na druhu oleje, ja mam klasicky eukalypt pro aromalampy z drogerie a davam tak 5 az 10 kapek na 2 deci vody. Neni to nijak silna vune.
    Pokud bys chtel neco echtovniho, tak jsem jednou zazil mentolovy "saunovy ritual", kdy na kamna byla saunarka hodila misku plnou mentolu. Uz nevim, jestli byl v krystalicke podobe, nebo rozpusteny ve vode. A to byl masakr. Kdyz si predstavis, co v puste udela cerstve rozkousana zvykacka Orbit, ale citis to po celem tele. Kdyz pak vylezes ze sauny, citis chlad po celem tele i ve studene sprse. Takovy ten zvlastni pocit, kdy mozek nevi, jestli to pali, nebo studi. :) Mentol se da koupit v potravinarskych specializovanych obchodech ;)
    POPEY
    POPEY --- ---
    QUIP: dik za radu s hrneckem. Jakej pomer davas voda: olej?
    + ocenuju, ze vis prakticky vse co potrebuju vedet :-))). Pro nezasvecene diky Quipovi jsem zvladl pripravit elektroinstalaci pro saunu, kdyz jsem se v tom topil a zde zadal o radu.
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    LITROP: V Brně :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    POPEY: To davkovani asi nejvic zalezi na tom, jestli chces mit saunu suchou (vzduch v saune), nebo ne. Pokud suchou, tak nechces polevat kameny vodou, takze pak je lepsi tam myt jen nejaky maly odparovac, do ktereho das trochu vody a nakapes par kapek vonneho oleje.
    Jestli naopak mas rad ty teplotni razy vlhkeho vzduchu, tak jak pises - do maleho vedra trochu teple vody, nakapat par kapek, zamichat drevenou lzici a chrstnout na kameny na kamnech.
    Nebo, jestli to chces v malem mnozstvi, tak nejaky plechovy hrnecek s drevenym uchem (aby ses nespalil) a rozmichat tu teplou vodu s olejem v tom plechacku, muzes si ho nechat klidne stat uvnitr a podle potreby z nej chrstnout trochu na kamna (a pozor, at te para neopari).
    Ja pouzivam ten hrnecek, protoze to proste bylo poruce a nechtel jsem vymyslet nic sofistikovanejsiho.
    POPEY
    POPEY --- ---
    jen par zkusenosti ze stavby pouzite sauny.

    je to drina, ale spokojenost.
    saunu z druhe ruky jsem dle Vasich rad prebrousil rucne. Vzdy jeden drsny a druhy jemny brusny papir a v podstate drevo vypada jako nove.
    stavba sauny. Porod je montaz a demontaz tak aby si vse sedlo. Chce to trpelivost a dobre si vse popsat pripadne nafotit
    kamna: neriskoval jsem pouziti starych kamen, ale koupil jsem si nove. osvedcenou znacku harvia a jsem spokojen.
    elektroinstalace: vse jsem si v ramci sauny predpripravil, ale zapojeni jsem nechal na elektrikari + pridan chranic v pripade dotyku elektriny

    a ted uz jen saunovat a vychutnavat si to

    budu vdecny za radu ohledne oleju. Koupil jsem si moc dobre vonici eukalipt, ale mam problem s davkovanim.
    Nemate nekdo radu jak davkovat. Prijde me to hodne aromaticke a zaroven si nepotrebuju delat litr na jednu saunu. takze budu rad za naky rady a tipy jak na oleje do sauny

    + jsem resil pripadne naky mastkovy odparovace kam clovek da jen par kapek a nekam v saune to zavesi.
    nyni si jedu system male vedro a tam se snazim namychat aroma + vodu
    POPEY
    POPEY --- ---
    ONDRA_99: diky zakoupil jsem eukalipt a spokojenost.
    Jen resim davkovani
    LITROP
    LITROP --- ---
    FRUITS: hezky..kdepak jste ji pospostavili
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FRUITS: jej, tak to je paráda :)!
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    SCHWA:
    GRANTORINO:
    Tak máme za sebou úspěšnou první zkoušku potní chýše.
    Ten návod z svetkreativity.cz není špatný, ale chybí tam nějaké detaily pro bezproblémový chod.
    Puužili jsme různé látky, deky, i peřiny, molitany a celty. spodní vrstvu jsem dal čistý bavlněný věci, na to plastový celty a navrch myslím můžeš házet cokoli. i ty "vojenský plachty" jsem sehnal.
    Díky dotatku žulových kostek, co jsem našel u baráku jsme nakonec dali dvě kola, v deseti lidech. bylo to výživný..

    HANZO
    HANZO --- ---
    OODOOW: já mám doma klasický infrazářič. ohřívadlo původně na terasu. ale loni jsem si ho přitáhl do koupelny a dělám si s tím takovou pseudosaunu. žádný zýzrak, ale pořád lepší než nic
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Athena Fit skončila? Oni tedy už ani po předchozím uvolnění nebrali telefony, nereagovali na maily a linky na socsítě na stránkách jim nefungovaly snad nikdy, ale teď už nejedou ani ty stránky…
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    Máte někdo infrared sauna blanket? Všude na mě vyskakuje reklama. Klasickou saunu to nenahradí, ale zajímaly by mě zkušenosti, jestli to někdo má. Lepší něco než nic, otevření saun je zatím v nedohlednu.
    TBC
    TBC --- ---
    POPEY: drevo kvuli vlastnostem nicim neosetrovat (lak atd.) , to prebrouseni jak navrhujes je idealni
    POPEY
    POPEY --- ---
    dotaz ohledne cisteni sauny.
    lavice na sezeni je uz dost jeta.
    premyslim jak ji vytistit a napada mne jen ze ji zbrousim jemnym smirklem

    muj dotaz z ni jak cistit saunu a jak drevo a jestli necim osetrit?
    drevo v saune se ma nechat tak jak je nebo kdyz to napustim nakym olejem ci voskem tak to je ok?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam