• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Sprchy jsou blízko saun.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SPIKE411: Jak to tam tedy mají zařízené ohledně sprch/chlazení - jdeš přes půlku areálu do toho společného sudu, případně sprchy tam nemají vůbec a jdeš domu propocen?

    Mají tam třiprdele fotek sauny a whirpoolu, jednu baru, ale zbytek v utajení…
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GLOBETROTTER: Netuším, v řece jsem se tam nechladil. Přijde mi to neprakticky daleko od saun.

    Nepředpokládal bych ale, že by tam někdo očekával u saunařů plavky.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SPIKE411: Ještě dotaz k ochlazování v řece: jsou mezi saunou a Vltavou v zimě jen saunaři nebo si člověk musí vzít plavky?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SPIKE411: v čechách z nějakých podivných důvodů nechce většina provozovatelů saun polévat kameny.
    YARIN
    YARIN --- ---
    HOLOBYT: no, ja tam rok zpatky chodival v casech hned po otevreni sauny (13 - 14) a prazdno (pokud oba myslime prazdno tim samym prazdnem) teda nikdy nebylo, spis mi to prislo, ze tam v ten cas chodej snad kazdej den mistni pupkaty "stamgasti"
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    YARIN:
    Byl jsem tam 16 - 18h. Ze zkušenosti do 18h bývá mimo novoroční předsevzetí prázdno
    YARIN
    YARIN --- ---
    HOLOBYT: jakej cas? koukam, ze po vic jak deseti letech letos konecne zdrazili
    HOLOBYT
    HOLOBYT --- ---
    Včera Axa pekně natřásklá.
    Paní na pokladně říkala, že tak koncem ledna už bude zase dobře
    QUIP
    QUIP --- ---
    THAIGRR: Je to spolecny prostor, takze cokoliv takoveho by melo byt se souhlasem vsech, co tam jsou. Rika se tomu ohleduplnost :)
    Klasicka finska sauna, pokud je tak oznacena, by mela byt pomerne sucha, takze pokud to neni v ramci nejakeho oficialniho ritualu, pred ktery ma po kterem se sauna vetra, tak by to rozhodne nemel nikdo s polevanim prehanet a uz vubec ne, kdyz se nezepta ostatnich. Ale zakon na to neni, je to "jenom slusnost".

    YARIN: je tam bazenek, jsou tam sprchy, je tam venkovni terasa, kde se da "chladnout" a odpocivarna je celkem normalni prostor s normalni teplotou.
    YARIN
    YARIN --- ---
    SPIKE411: a jeste jeden dotaz teda, kdyz uz te tu zpovidam, je tam bazenek/sprchy/vedra s ledovou vodou? odpocivarna, kde clovek neumrzne?
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    SPIKE411: na polejvání kamen mám taky dotaz... existujou nějaký pravidla nebo zvyklosti, jak to dělat? třeba jako jestli se zeptat a pak teprve polejt? nebo když není shoda, tak nechat sucho?
    posledně jsem si užíval hezkou suchou saunu, přiběhnul borec na první kolečko a hned tam otočil skoro celý vědro (a pak si sednul do spodní řady)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jinak zmizel odtamtud džber s naběračkou na vodu už před delší dobou. Asi si nepřejou, aby tam lidi polévali kamna.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    YARIN: Lavice (2 patra) jsou tam při 1 dlouhé a 1 krátké stěně. Je to něco jako 2 m x 3 m.
    4 lidi ležící + 1 sedící by se tam měli úplně v pohodě vejít, možná 4+2.
    YARIN
    YARIN --- ---
    SPIKE411: ok, dik za info. a realná kapacita, neboli kolik lidí se tam vejde, kdyz se nahodou prekroci ten limit desiti? nemuzu dohledat zadnou fotku..
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    YARIN: Zatím to funguje tak, že tam nikdy tolik lidí nebylo, aby bylo potřeba to řešit.
    YARIN
    YARIN --- ---
    SPIKE411: jak to prosim funguje s tema rezervacema a, pokud to chapu spravne, casove neohranicenym saunovanim za tu cenu? kdyz tam clovek bude chtit zustat dve hodiny, a v obou dvou hodinach bude obsazeno vsech deset mist, tak se tam lidi postupne zacnou hromadit? jinymi slovy se muze stat, ze dalsi hodinu jich tam bude najednou dvacet a pak tricet?
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SPIKE411: díky, otestuju
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GLOBETROTTER: Přístupný zvenčí, vedle té velké ceremoniální sauny, IIRC.
    A pak možná káď s vodou u teepee, už si přesně nepamatuju.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    SITH:
    SPIKE411:
    Sauny Vltava nemají ochlazovací bazének?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam