• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    XSIKA
    XSIKA --- ---
    Mám dotaz - když bych našla slabého ježka, který by určitě nepřezimoval - nemáte někdo kontakt na nějakou osobu či stanici do které bych mohla ježečka dovézt ? nejlépe v Pardubickém kraji. Děkuji
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CAMELLA: hm, tak to budu muset na udobření koupit minimálně játra...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ZUZKAOU: ne otírat, ale pořádně propláchnout, stříkačkou do rány a trošku pod tlakem...ideálně betadinou (to by měla byt zakladní desinfekce v lekarničce..)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: provedu. Ale teda prvně jsem to otírala ajatinem a ten si jaksi olízala. Tak nevím, jestli ho tam dávat znova. Ještě tu mám oftalmoseptonex...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Ono by to chtělo aspoň ještě jednou ten strup odmočit a propláchnout dezinfekcí, aby se to nenaplnilo znovu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: vypadá to tak. není to horký, je tam strup a nejsou tam žádný hrbolky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Absces, no. Klidně i po štípnutí. Vyteklo to celý?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: hm, tak než jsem se dnes vydala k vetovi, tak si to rozdrbala, vytekl z toho hnis. Omyla jsem jí to a dneska je na tom strup a podle všeho se nic dalšího neděje.

    Tušíte někdo, co to mohlo být?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    já vim, když lola je můj první pes, tak je to takový těžký.)
    GIO
    GIO --- ---
    PETRA_CHATEAU: hlavne klid, nejvic ji pomuzes, kdyz budes v klidu ty.) bude to dobry.)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    FIFAJZ: děkuju, už těď mam nervy na pochodu
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    poraďte mi nějaký osvědčený probiotika pro psa, prosím. lola jde v pátek na kastraci, takže bude zas brát atb.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mohla bych se prosím zeptat, za jak dlouho kočce splaskne otok od vosy, respektive co by to mohlo být jiného?

    Před dvěma dny Žofce náhle otekla tvář - vzhledem k tomu, že rozvketla nějaká popínavka, do které leze, protože tam má díru v plotu k sousedům, tak jsem předpokládala, že schytala žihadlo. V dýchání jí to nijak nebrání, bolestivé to není, nijak extra si to nedrbe, teplotu nemá, žere a chová se normálně. Jenže ta věc rozhodně nezmizela a mám takové temné podezření, že se zvětšila, ale možná si to jen představuju.

    Mám ještě počkat a nebo mazat k veterináři?
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    TAPINA: ok to nikdo nikdy nezmínil ... při kontrole se optám , případně ho odvezu jinam ... díky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    J slavim s Balousem - prvni leto po 5 letech bez hotspotu... ta stitna ho musela !uzirat" dost dlouho:( A to letos i chodil spat mokrej, po koupani v rybnice, pac sme par dni stanovali u jezera a nocni koupacky i se psama byly fajn.. Tak me jen vnitrne mrzi, ze me ta spojitost nenapadla driv, ackoli vim, ze je to naprosto iracionalni.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    STERIGMA: A taky bych vyšetřila štítnou žlázu. Přemnožování kožní mikroflóry mívá obykle příčinu někde uvnitř.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    STERIGMA: a hypoalergenní stravu jste zkusili? Někdy je ta infekce jen sekundární a problem je spíš v alergii...každopádně pokud už má pyodermii, tak ta antibiotika a šampon budou nutná..
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    máte někdo zkušenost s léčbou stafylococcus intermedius přemnoženou v kůži psa?

    pořád se to vrací a nebaví nás pořád ládovat do hafana antibiotika všeho druhu, tvaru, barvy, ceny, bez výsledku .. šamponů taky dostal několik ... teď se to vrátilo po asi 3/4 roce ... veterinář kupodivu doporučuje antibiotika a šampon ...
    MAIKOR
    MAIKOR --- ---
    TAPINA: tak na druhou stranu - aspoň chodí pravidelně očkovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam