• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TAPINA: presne tak to mam s Bibi taky. Doufam, ze odebirani moci taky nikdy nebude potreba, protoze jednak se chodi vencit aspon deset metru ode me a jednak i v roce a pul porad cura jako stenatko, to znamena uplne se prohne a pricupne, takze bych pod ni nezapasovala vubec nic. A jeste pres ty dlouhy chlupy...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TAPINA: tak čubina z toho taky není na větvi, ale ráno když musí, tak prostě musí :D A to je to malá psice, takže je to větší fuška než u velké.

    Pes hlavně čůrá v jedné várce děsně málo, neb značkuje, nikdy k tobě, ale někam ke zdi/stromu - prostě od tebe a trefit směr, kterým zamíří a pak si nenechat následným sundáním nohy vykopnout misku z ruky je... kumšt. Jako jo, u seniora, kterej čůral na všech čtyřech jako štěně to byla sranda, ale s Lokim jsem myslela, že se z toho zvencnu, než jsem měla ve stříkačce aspoň cenťák.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZMYJKA: Mně přijde, že pes je náročnější na načasování, ale zase je tam víc manévrovacího prostoru :o) Ale já jsem nikdy svému psovi moč odebrat nepotřebovala, obávám se ale, že čuba by se mi na krátkém vodítku prostě nevyčůrala. Venčení začíná, když se vodítko odepne.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CAMELLA: už jsem to tu kdysi psala - čuba je proti psovi akce pro amatéry :DDD
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SATHIK: musíš vyrazit až když čůrá, nestihne přestat :D Proto ta počůraná ruka. Chce to mít ji na krátkém vodítku a být jí za zadkem, jak čupne, čupnout taky (ne se nahýbat nad ni) a podsunout.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ZMYJKA: přesně tak jsem to myslela :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SATHIK: Já pod ni strkám širší placatou plastovou misku (od salátu třeba) - zezadu, ne zboku, jakmile si čupne. Celkem spolehlivé, maximálně mi počůrá ruku :D Pak sleju do skleničky nebo odeberu stříkačkou.
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    CAMELLA: no tohle jsem právě zkoušela, nevyčurá se vůbec radši celou procházku a když přijdeme domů, tak skučí, že chce ven zase..

    TAPINA: díky za tip, teď když je to zmrzlé, tak by to mělo jít líp :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SATHIK: Když to natáhneš z povrchu, tak se tam hlína nedostane.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SATHIK: normálně talíř nebo tácek, čistý a stříkačka. Hlína samozřejmě vadí, může měnit ph a celkově zkreslit výsledky.
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    TAPINA: takže to u testů nevadí? Když tam bude nějaká ta hlína v tom :)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SATHIK: Stříkačku a rychlý pohyb :o) Ono se to nevsákne okamžitě, něco se dá většinou natáhnout.
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    Máte nějaké osvědčené fígle na odebrání vzorku moči u feny? Nevyvenčí se mi jinde než na trávě.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Tapina - díkes....
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Mathea - no velka osetrovatelka...ta se furt líže a mě taky...
    hele a tusíte, za jak dlouho ten drap muze vyrust? mega drap to byl..../dobrman krizenec/
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: Bude to trvat dlouho, ale už za pár dní se to lůžko pokryje vrstvou rohoviny, která ho bude trošku chránit.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    KAMPA: na ven do soli/blata/bordelu urcite zajistit, aby se ji tam nic nedostalo (nejlip asi ponozka, igelit, ponozka?), doma nechat klidne vetrat, ale zalezi i na tom, jak velka je to osetrovatelka, jestli o bude blemcat furt a furt si to macet, tak je to taky na prd. Vet dle myho netreba, pokud tam ma fakt jen luzko a nic tam neplanda.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    diky.
    no cely si ho urvala - ma tam to masicko - nebo jak to popsat. cely odhaleny, mam ji to nak zafacovat, aby si to nelizala - nebo naopak je to v pohode?
    takze vet netreba? jo a jeste za jak zhruba doroste?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: Dezinfikovat, dráp doroste. Jestli je dráp celý pryč a nezůstal tam kus viset, tak se s tím nic jiného dělat nedá.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAMPA: zalezi co si vyrvala, kazdopadne s drapem bych sla k doktorovi at to zreviduje ponevadz tohle se rado komplikuje a hlavne to byva dosti bolestive
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    achjo, kampina si vcera vyrvala drapek u zadni tlapy a ma tam to maso - co s tim? ja to jen dezinfikuju...drap doroste?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ZMYJKA: tak to jiste
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam