• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SHAMPOO: s mjitelem se nedá normálně mluvit nebo co?
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    CORNELA: a já s tím absolutně nemohu nic udělat :)
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    CORNELA: to není můj pes, jen konstatuji že znám hafíka co halt má křivou hlavu díky zánětu a jsem si jistá že dostal velmi dobrou péči a táhlo se jim to asi rok a stejně nic, hlava na stranu a pořád mokrej nos
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    díky. na CT se chystame v březnu, tak snad to bude v poho
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    NEVENA: nikdy jsem u potkaních kloučků neměla problémy s varlaty, většinou kolem 3-5 měsíce měl potkánek pěknou obří výbavičku :) občas se spíš stane, že chlapíček může být potvora po sestoupnutí varlátek, ale to zase řeší kastrace myšáka. Ale většinou je to naprosto bez potíží i když je sameček tlustý :)
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    VERCA_ZABA: viděla jsem tohle u buldočka a zůstala jí hlavička do strany bohužel a teče jí pořád z nosu
    GIO
    GIO --- ---
    může...
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    chci se zeptat:
    náš kocour měl zánět středního a vnitřního ucha - léčilo se to atb, na jedný veterině nás pak poslali domů, že vyléčeno, ale čičík zůstane křivák (furt natáčí hlavu na jednu stranu).. samozřejmě mi to nedalo, jela sem k nám na bílou horu a tam mi bylo řečeno, že tohle se léčilo správně, ale je pravděpodobnost, že má v tom uchu polypy.. ale at počkáme, jestli se hlava nenarovná, cvičíme s ním..
    je to už necelej rok a čičík je furt křivák, byli sme na očkování a znova sem se na to ptala, prej tam ty polypy opravdu být můžou, ale nejspolehlivější metoda zjištění je CT, což je prostě pálka..

    nemáte s tímhle někdo zkušenost?

    já se teda i ptala, kdyby tam teoreticky polypy byli a já to zanedbala, protože ted nemám x tisíc na CT, tak prej nemusí se stát nic, ale taky můžou ty polypy začít prorůstat do hrtanu nebo někam a pak je problém..

    ptám se hlavně proto, že čičík začal poslední dobou chrápat, někdy si tak pochrkne, jak když je člověk s rýmou a tahá hleny.. a i mu poslední tejden vyndavám dvakrát denně mega ospalku z toho oka, kam naklání hlavu..
    může to mít souvislost?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LA_PIOVRA: tak defekace uz defekuje, kvalita a kvantita normalni:)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Ja jsem tak premejslela, jo. Kdyby tenkrat v tom breznu ti dva matlaci vzali i delohu a nechali tam casti tech vajecniku, ktery tam nechali, udelaly by se ji i tak ty cysty??? A s tim souvisi dalsi uvaha - kdyby se ji tam udelaly, mela by nejaky fyzicky priznaky, ze tam jsou?
    Ono nakonec TREBA bylo dobre, ze ji tu delohu nevzali, aspon se prislo na ty cysty... Teda pokud se tok mejch myslenek ubira spravnym smerem. Co, Tapino, Cornelo?
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Tapina - diky....urcite to s nim poradne proberu
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAMPA: Zeptej se určitě. No a přemýšlím, kdyby po mně někdo chtěl naopak vyndat jen vaječníky, jestli bych to udělala, nebo ho poslala jinam. Mám prostě natrénovaný ten svůj postup, nerada bych se pouštěla do jiného. Ale to může mít každý jinak. Prostě se zeptej a proberte to. Když tam zůstane děloha a z vaječníků skutečně nic, žádný zbytek, tak problémy nehrozí. Vymizí hormony a děloha se zmenší na minimální velikosta nic nedělá.
    KAMPA
    KAMPA --- ---
    Tapina - já jdu na kastraci s fenou někdy leden - unor, asi by tedy bylo nejlepší se zeptat, co vyndava, jestli dělohu nebo vaječníky....? a když řekne vaječníky, tak můžu po něm chtít vyndání dělohy? a ještě otázka, když vyndá jen vaječníky a zustane tam děloha - tak může mít pak fena problémy se záněty a tak? jestli se ptám blbě, tak se omlouvám...jen si to potřebuju trošku srovnat v hlavě. děkuju
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    V kolika týdnech sestupují potkanům varlata? Hrozí nějaké problém, pokud se vyklubou později?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    TAPINA: diky, v takou odpoved jsem doufal. Ona se fakt vyprazdnila uplne z podoby, holcicka:)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LA_PIOVRA: To bude trvat. Po úplném vyprázdnění nezáleží jen na tom, jak dlouho trvá průchod střevem, ono se to bude v rektu hromadit a vyprázdní se to, až toho tam bude dost, takže klidně dva, tři dny žádný problém.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LAETATIO: jenze tohle uz jsou dva dny, tak si trosku delam starosti (byt asi zbytecny)
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    LA_PIOVRA: moji psi většinou po úplném vyprázdnění 1 den vynechávají. Trávení se jim musí znovu nahodit :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Fekalni dotaz, jak rychle postupuje jidlo psem?
    Ve stredu vecer zacla L. zvracet, do toho se pridal prujem, behem ctvrtku a patku porad zbracela, patecni dietni jidlo neudrzela, veterina, tam vyzvracela krev, krvavej prujem venku, terapie zda se zabrala, pristup Vetnemo Libus super, terapie zda se zabrala, prvni jidlo po malych davkach v sobotu odpoledne.
    Co mi dela starost je, ze do dneska, prestoze vcera uz jedla (dietni jidlo) v zasade normalne, tak jeste nekakala.
    Mam si delat starosti, nebo se po tom silenym vyprazdneni horem dole, proste postupne plni? Jinak je ok, hraje si, mazli se, dovadi ve spadanym listi...
    SAGEMA
    SAGEMA --- ---
    CORNELA: tak to samozřejmě, to je mi jasné, zase s ním zajdu, aby se na něj podíval
    CAMELLA: fruktosaminy stanovuje taky a ty má v normálních hodnotách
    CAMELLA: dobře, nechám

    děkuju za rady
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SAGEMA: a taky si nech nabrat krev na T4, v poslední době u koček přibývá hypertyreozy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam