• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    KELLIE
    KELLIE --- ---
    Ahoj, chtěla bych se prosím zeptat, jestli nevíte jak moc je nebo není nebezpečný, když kočka olízne roztok solfatanu. Náš kocour má něco na straně čumáku, postupně jsme se dostali až k dermatologovi Dr. Rybníčkovi, který diagnostikoval buď plíseň nebo demodexe (která z variant to je, ukážou až výsledky kultivace). Předepsal nám potírání solfatanem, který by měl léčit obojí, ale kocour si samozřejmě zbytky solfatanu z nosu otírá packou a tu pak líže. Potíráme mu to 1x denně a budem to dělat měsíc, tak se bojím, aby mu to nějak neublížilo. Je to sice miniaturní množství, ale nemůže se mu něco stát, když bude tu síru olizovat každej den? Díky
    DAW
    DAW --- ---
    Ještě připíšu, že tento klub nesleduju, takže případné dotazy prosím směřujte do pošty.
    DAW
    DAW --- ---
    Ahoj,
    chtěl bych se s váma podělit o vlastní zkušenost léčby 13ti letého psa marjánou. Před cca pěti měsíci začal mít vážné problémy. Dvakrát se stalo, že byl zcela apatický a to po celý den. Nic nejedl, zalézal venku pod křoví, kde očividně "čekal na smrt" a břicho se mu stahovalo v křečích. Den ode dne se víc a víc projevovala jeho artróza a nakonec to vše vyvrcholilo silným epileptickým záchvatem. To už jsme ho vzali okamžitě k veterináři (v tu dobu jsme byli ve Francii) a ten mu diagnostikoval rakovinu (pravděpodobně sleziny) s metastázami v dalších částech těla - pejskovi se už nějaký čas také hůř dýchalo, takže z toho usuzoval na metastázy na plicích a kvůli záchvatu také metastázy na mozku. Pes dostal kortikoidy a veterinář mi řekl, že už se nedožije víc než 1-2, maximálně tak 3 měsíce, ale mohou to být taky jen 2 týdny.
    Během pár dalších týdnů jsme se vypravovali na přesun do Čech a já jsem postupně snižoval dávku kortikoidů. Ne, že by pesovi nepomohly, ale mají obrovské vedlejší účinky, které se nakonec taky projevily. Ke konci kortikoidní léčby dostal zánět kůže a zánět análních žlázek - to připisuji silně destruktivnímu vlivu kortikoidů na imunitu organismu. Jeho tělo přestávalo fungovat, kortikoidy si vybíraly svojí daň za předchozí pomoc.
    To už jsme ale byli v Čechách, kde jsme s místním veterinářem léčili lokálně záněty a také mu udělal další testy. Bohužel potvrdil diagnózu z Francie a neobnovil pejskovi ani očkování, že prý už to nemá smysl, poněvadž tu už dlouho nebude.
    Jenže v Čechách jsem také měl zásoby konopné masti, kterou vyrábíme už přes deset let z kokosového tuku a silných, kvalitních odrůd. (Kdysi velmi pomohla mému dědovi při stejných problémech) Začal jsem psa léčit touto mastí, kterou jsem mu začal po malých dávkách vmíchávat do jídla. Účinek byl neuvěřitelný. Trvalo to tři dny, než si pes zvykl na "zhulenost", ale poté jakoby vstal z mrtvých. Obrovsky ožil. Přestal úplně potřebovat analgetika před spaním, přestal potřebovat jakékoliv léky. Skvěle se mu spí a tak má přes den spoustu energie. Od té doby neměl už ani jednou(!) křeče (ačkoliv boule v břichu se pořád pomalu zvětšuje), ani jeden záchvat. Nemá bolesti, ani problémy s dýcháním, ani problémy s artrózou (je pravda, že přidáváme také koubní výživu, která taky pomáhá).
    Od doby první návštěvy veterináře je to už skoro 5 měsíců! Pes je čilej, vitální, bez bolestí, bez problémů. Kdyby nebylo marjány, tak už by byl asi dávno ve věčných lovištích - ale nejde ani tak o délku života, jako spíš o kvalitu. Jde o to, že tady může být s náma a užívat si to. Bez toho, aby jedl kortikojedy, trpěl z toho záněty a vnitřním krvácením a musel bych mu dávat analgetika, aby se vůbec v klidu vyspal - díky bohu máme marjánu, která je pro něj opravdu jako zázrak.
    Kdyby ho tak viděl veterinář z Francie, jak aportuje klacky a utíká za fenama ještě měsíce "po termínu". A kdybych mu řekl, že za celou tu dobu léčby marjánou (cca 4měsíce) se mu ani jednou(!) nevrátily jeho předchozí problémy, tak by mi to asi nevěřil. No já jsem mu taky napsal dopis, tak jsem zvědavý, co mi odpoví.

    Pokud vás to zaujalo, tak ještě napíšu, že medicínu vařím v hrnci v troubě na 110stupňů celsia 3 hodiny, pak nechám odležet do dalšího dne a opět na 3 hodiny, tentokrát již na 100stupňů. Poté přecedím přes plátno a je to - pouze kokosový tuk a spousta palic.
    Dávkování jsem postupně ustálil na 0,5-0,7ml 3x denně do jídla. Začal jsem od menších dávek, které odměřuji pomocí injekční stříkačky dílek po dílku. Sílu medicíny jsem vyzkoušel na sobě, a protože jsem zhruba 3x těžší a zafungovala na mě dávka již od 1,5ml, určil jsem pro psa vhodnou dávku 1/3 tohoto množství. Funguje to skvěle.

    To, co jsem tu napsal klidně šiřte všemy směry. Píšu to v zájmu všech tisíců psů, kteří trpí stejnými problémy. A přitom jim můžeme pomoc takhle jednoduše! A možná nejenom psům, ale i všem dalším bytostem, včetně člověka.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TAPINA: díky, zítra až bude světlo, tak to zkusím (ve čtvrtek jdu na kontrolu k veterináři, tak se kdyžtak rovnou zeptám, jestli existuje něco, co by ji nepřiotrávilo - případně jenom minimálně)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TEEAK: S určitostí moc nejde, nespolehlivější metoda, jak blechy objevit, je důkladně vykartáčovat srst na bílý papír, jestli tam budou nějaké ty tečky.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TAPINA: tohle je super, ale stejně mám otázku: dnes jsem se dozvěděla super informaci .. byla jsem minulý týden s kočkou (neb má antibiotika a bylo to přes víkend) na narozeninové oslavě svojí mamky.. maminka se mi ovšem zapoměla zmínit, že jejich pes možná má blechy (dneska mi volala, že se nějak podivně drbe a co by to tak mohlo být) .. fena žije na zahradě, ale do domu si ji občas vezmou .. sice nosí obojek, ale má ho už od března, čili předpokládám, že už to nebude tak 100% a když blechy žijí v prostředí .. kočka je oslabená a já do ní nechci (a asi ani nemůžu, vzhledem k její alergii na všechno) cpát něco zbytečně .. tohle jsem drsně podcenila

    existuje způsob, jak relativně rychle zjistit, jestli jsme si něco přivezly? dneska (tedy po týdnu) jsem probrala Biance srst (a nic podezřelého nenašla) pak jsem prolezla pelech, ani tam jsem nenašla žádné černé tečky či blechy .. pro jistotu teď peru všechny pelíšky i deku co měla v přepravce, ale tak nějak z toho nemám úplně dobrej pocit .. dá se to tedy s určitostí říct už teď, nebo počkám a za 3 týdny až 3 měsíce uvidím, zda tu budu mít bleší cirkus?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TABBY: Může se dávat bez pauz, pauzy se spíš dělají z finančního důvodu.
    GLUTEUS
    GLUTEUS --- ---
    Ach jo, samé nemilé věci...njn, ale tak jsou horší věci na světě.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    GLUTEUS: filtruj "blechy" v tomhle fóru, řeší se to tady zhruba každý měsíc ...
    Poslední příspěvky s radami:
    [ CAMELLA @ ZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit... ]
    [ REK11 @ ZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit... ]
    Ale když zafitruješ hlouběji do minulosti, jistě najdeš odpovědi na všechny své otázky :)
    GLUTEUS
    GLUTEUS --- ---
    Prosím o radu. Našla jsem na naší kočce blechy, naše kočka ven nechodí. Hlídala jsem kamarádům tři týdny kotě, tak to nejspíš chytla od něj. Kočku máme čtyři roky a nikdy blechy neměla. Poradíte mi co s tím? V čem odblešit, jak dlouho, v čem a jak vyprat deky, co s kobercem? Mám nechat kočku zkontrolovat od veterináře? Můžou být ty malé mrchy i v oblečení apod.? Případně mám si i já třeba umýt vlasy něčím proti blechám či vším? Moc děkuji za rady.
    TABBY
    TABBY --- ---
    TAPINA: To je ta davka na cca 3 tydny, ano? (A dava se porad dokola, nebo jsou tam nejake doporucene pauzy?) Predpokladam, ze kdyz je venku metr snehu, tak se nedava...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: to zní výborně. I pro našeho i pro souseda.

    Chodí nám sem sousedů kocour, je hezký a máme ho rádi. Tak mu sypem jídlo a nějaké odparazitění by taky užil - soused to určitě zaplatit nemůže a ani by to asi nepochopil. ALe mají ho rádi, berou si ho domů. A aspoň by nám nezablešil naše. Tak si o to řekneme.

    No, seznam k veterináři nám pěkně narůstá. Už půjdu se seznamem jako ve Vesničce střediskový.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: To by tak mohlo být.
    Broadline je právě primárně určený pro kočky, které chodí ven a chytají tam kde co, funguje v jedné dávce na všechno možné.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: k čemu je dobrý nový zázrak Broadline?
    Mám kocoura, co loví, takže opakuje různé druhy začervení, v létě si střihnul kašel a plicní červy a teď zrovna má zas průjem. Nasadili jsme uhlí a pokud do tří dnů zabere, začnem odčervovat. Jestli ne, půjdem k veterináři.

    Kolik živočišného uhlí se dává kočce? Přepočítávala jsem to podle váhy, 3x denně tableta.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TABBY: Cena nízká, ono je to dobré dát skoro všem, protože to bere blechy, klíšťata, škrkavky, tasemnice, tenkohlavce a ještě to odbourá cpaní tablet do koček. Na dospělou to stojí u nás 237 kč.
    TABBY
    TABBY --- ---
    TAPINA: Dik. A cena? (Asi je zbytecne davat to i te kocce, co nelovi, ze jo.)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TABBY: Odzadu :o) Tasemnici od kočky ty dostat nemůžeš, leda od té myši, že by sis dala s nima :o) Kočky, které loví, pravděpodobně mít budou, jestli se tam pohybujou zamořené myši. Doporučuje se, když se tasemnice potvrdí, odčervit 3 dny po sobě něčím s praziquantelem (jedno čím, klidně stejným). A do budoucna jednoznačně nový zázrak Broadline, funguje dlouhodobě 1 měsíc a může se klidně po měsíci opakovat. Nebo teda občasně po 3 měsících, ale je to lepší, než tabletka, která jednorázově proletí a co nesebere, to tam zůstane.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Rano jsem odcervovala kocky a odpoledne nasla nablito (u ditete v posteli, jak jinak ;). Mezi granulemi byly tasemnice. Mam podezreni, ktera z kocek to byla, nicmene nejsem si uplne jista, jak se situaci nalozit. Stavim se zitra na veterine pro Droncit (doporucite nejaky dalsi preparat?), akorat nevim, kdy ho podat. Hned zitra, nebo nechat mezi Pratelem a Droncitem par dni pauzu?

    Dale: dotycna kocka lovi mysi a pak tu mam kocoura, co taky lovi mysi (a kocku, ktera nelovi). Mam dat odcervovadlo proti tasemnicim i kocourovi (tedy predpokladat, ze tasemnice ma taky), nebo ho nechat jen s dnesnim Pratelem s tim, ze zabere a tasemnice vykosi?

    Jak to resit do budoucna, mysi nosi dostatek, takze zdroj nakazy je porad po ruce. Odcervovat casteji nez jednou za ctvrt roku (mam obavu, aby jim caste podavani pilulek nejak neuskodilo).

    Co hygiena, mam to nejak resit, kdyz mi ten tasemnicovy mazlik spi v noci na hlave?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    LABRUJA: S určitostí to zjistí mikroskopie, ale ta na parazity je tak primitivní, že nechápu, proč ji neudělali, to dělám pokaždé. To se nijak nebarví, jen se vezme na vatičku kousek toho bordelu z ucha a dá se pod mikroskop tak, jak je. Roztoči jsou velcí, nejdou přehlédnout.
    Bravecto je na 3 měsíce, takže bych po tu dobu nic dalšího nedávala, měl by fungovat. Jenže alergik se může škrábat celé ty 3 měsíce, protože prostě budou blechy, které se tu a tam objeví (nové, čerstvě vylíhlé) a kousnou. Ale nemá smysl nic přidávat, stejně to lepší nebude. Jedině počkat, až blechy prostě nebudou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam