• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    _PINKY: má to od mala .. v depozitu se na to bohužel nepřišlo .. doma jsem si ze začátku myslela, že je to stres, ale když to ani po týdnu neustávalo, navštívili jsme veterináře, prošli jsme si kolečko - odčervit, suchá rejže - kuřečí, dietní konzervy, výměna veta, testy na parazity, krevní testy .. nakonec padla diagnóza alergie a pak miliarda dalších problémů :) ale jede se dál :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    _PINKY: já bych se na zaléčení problému kortikoidům nebránila. Nejprve je potřeba ten trávicí trakt uzdravit a pak se může hledat vhodná dieta.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    TEEAK: nam vet taky rikal, ze by to bylo na cca mesic...ale snazim se najit jiny reseni.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    TEEAK: A ma takovouhle alergii od mala, nebo se mu to projevilo postupne? Rada bych se prave toho problemu zbavila (nebo ho alespon omezila) v zakladech a ne tim, ze ho budu krmit suchou rejzi:(
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: bez těch korťasů by to ani nešlo, kočka měla ze začátku tak zdevastovaný střeva i žaludek, že nebyla pomalu schopná strávit ani ty předpisový granule (prostě jenom prošly kočkou a vyšly ve stavu, jako bych je namočila do vody - a ani nemluvím o tom, jak zhubla) .. během podávání kortikoidů se to pomalu dalo dopořádku a pak se korťasy vysadily a granule jí zůstaly
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    _PINKY: já svému prudce alergickému zvířeti dávám po poradě s veterinářem hypoalergenní veterinární dietu (RC) na předpis (a nesmí vůbec nic jiného - ani oblíznout, protože jinak okamžitě nastoupí drbání a problémy) .. která spoustu problémů vylepšila, ale ne všechny vyřídila .. nic dalšího jsme raději nezkoušeli a jsme v rámci možností spokojení .. antibiotiky a kortikoidy jsme si prošli taky
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    TAPINA: U nas se to objevilo nedavno (prujem s krvi - absolvoval vsechny mozny testy, biopsii slinivky, zaludku, strev...a vysledek byl nejasnej, asi alergie). Nejdriv jsme vysadili obili, pak jsme presli na dietni/specialni granule...na tech to vypadalo dobre, ale ted zacal zvracet (a zvraci rano stavy uz asi 4 dny). Bojim se, ze kdyz pojedem k vetovi, nasadi mu slibovany kortikoidy a bude:( A nejradsi bych teda zacit krmit masem a prilohama / barfem a k tomu zvolila nejakou alternativni lecbu. Ale netusim, jaky jsou moznosti.

    A jinak teda podle slozeni mam pocit, ze jsou vsechny granule priserny a neni mozny najit nic vhodnyho:/
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    _PINKY: No, aj jo :o) Základ je vždycky zjistit, co zvířeti nedělá dobře (může to být lepek, nějaká bílkovina, nějaký sacharid, přísada, kterou používá některý výrobce) - trpělivou vylučovací metodou, a najít něco, co mu bude vyhovovat. Děláme to individualizovaným postupem, zdaleka neplatí, že když někdo vyrobí speciální granule pro citlivé zažívání, tak se prostě nasadí a bude pokoj. Obvykle se najde nějaká úplně normální značka, která jako jediná vyhovuje zvířeti, kterému nevyhovovlao nic jiného.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    Ahoj, nemate prosim nekdo zkusenost s alternativni lecbou (nebo cimkoli jinym nez ATB a kortikoidy) chronickyho zanetu traviciho traktu/alergie/zvraceni?
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    EZKATER: Po osetreni bych doporucila dat psovi limec, aby si to nemohl vykousavat + na zadni tlapy fusekle, idealne tlusty, aby si to nemohl rozdrasat do krve. Naplast ci neco podobnyho by si stejne serval, taky je lepsi, aby rozdrapanina volne dychala a vysychala.
    EZKATER
    EZKATER --- ---
    Prosím o radu, pes má na boku obrovský rozdrápaný cosi (štípanec od blechy/bradavice), bohužel je to na místě, kde se může jak drbat, tak to vykousávat...existuje něco jako náplast, co by drželo na srsti a umožnilo to ránu zahojit?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KACJU: no,frantici jsou k temhle plemenum dost hystericky, neprevazej je ani letadlama
    KACJU
    KACJU --- ---
    Ahoj
    nevite co muze zapricinit natekani tlapek u psa?
    Natekaji jen polstarky. V posledni dobe pribral 4-5 Kg ale spis svalove hmoty. Je to krizenec AST. Je mu 6 let. Zradlo ma Proplan senzitiv adult. Driv sportovec, ted kvuli tlapkam to nejde.
    Lize si je a ma to uz do krve. Nechce si na to moc nechat sahat.

    U veterinare sme byli ale ten se venoval jinym problemum nez tomuhle. Bydlime ted ve FR a veterinari sou tu hodne drahy a prijde mi ze stoji za prd. Misto aby se zabival zdravotnim stavem tak me vyslichal jestli mam zkousky na chovani AST a ze je to pes 1 kategorie ze ho musi nechat vykastrovat a jestli nemam zkousky na chov bojovych psu ze ho musi utratit gggrrrr.
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    REK11: tak ted jeste navsteva vererinare a nakup pro ctyri kocky na tri mesice...jupi :)
    REK11
    REK11 --- ---
    DZIMI: bud v klidu, ja se ptala kamaradek a byl mi doporucen, kdybych se neptala, mohla jsem byt nastvana jen na sebe. pak jsem to resila tady a nakonec ve vzkazech. byli jsme fakt zamoreny a ja nestastna.....
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    REK11: Mnojo, to je tak, když se nezeptáš před nákupem a dáš na reklamní kampaň :/ Poučena jdu dokoupit tablety, nasadit kočkám a modlit se, aby ty potvory malé pochcípaly...
    REK11
    REK11 --- ---
    DZIMI: DZIMI: ahoj, urcite. frontline jsou vyhozene penize. ja to musela dat soucasne, jinak by nas blechy sezraly za ziva
    DZIMI
    DZIMI --- ---
    dotaz....podali jsme kockam frontline combo a samozřejmě, zatím bez úspěchu, je možné jim dát comfortis - případně jak dlouho po podání pipety??? Díky moc
    REK11
    REK11 --- ---
    HUDOUS_ML: moje kocka dostala tabletu pro 5-10 kg, coz samozrejme nema. kupovala to sestra. ja to zjistila az po. byla uplne v pohode. asi to fakt kazdy snasi jinak
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    HUDOUS_ML: paní doktorka udělala seškrab, ve kterém nic nenašla, takže jsme dostali kapičku proti blechám s tím, že budeme vylučovat možné příčiny. Dneska ráno jsem z něho sundala blechu, takže se zdá, že máme odpověď..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam