THICKLY: kočky jsou vybíravý potvory, takže ukecat kočku, aby ve své porcičce (ráno a večer cca 40-50g masa a vnitřností) jídla snědla všechno, co do ní chceš narvat, je docela náročné. Sice točíme druhy masa a vnitřností, ale když si pán usmyslí, že jí jenom kuřecí srdíčka a vepřové plecko, hned ti vypadne půlka živin. A oni si usmyslí.
Náš habešák třeba nemá rád rybí oleje a žrádlo s víc než 3 kapičkama mu smrdí a nechce ho jíst. Ale denně by prý měl sníst fakt obří kapku oleje 1-2 ml.
Plus maso musíš mít dost čerstvé, třeba hovězí nakrájené ráno kočky večer nesní - už je to mršina a to oni nežerou. Takže krájet před podáním a celý kus neskladovat v lednici moc dlouho. My třeba vaříme lidem denně a odkrajujeme mu z našeho, případně mrazím malá množství v jednotlivých krabičkách (100-150g), ale nekrájené.
Plus bordel na podlaze, musíš po dobu krmení na zvíře koukat (aby netáhlo kusy masa za nábytek), plus kočka by měla jíst více malých porcí denně - být furt doma, plus málokdo ti barfovanou kočku nakrmí, když chceš odjet na pár dní pryč.
Shrnu to: krmit kočku syrovým je náročné z hlediska dodání všech živin (a odhadu, které chybí), protože kočka prostě nesní vše, co jí nandáš.