• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    TESSS
    TESSS --- ---
    TAPINA: takze cca 3x za rok me OK?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TAPINA: Odčervuje se něčím od veterináře, nebo je to volně dostupná věc?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    TESSS: Psi jsou trošku méně náchylní, než venkovní kočky, protože zpravidla neloví běžné přenašeče tasemnic, ale každého půl roku by se mělo taky, protože takové to čmuchání v trávě je nejjistější cesta jak slíznout larvy škrkavek, které se dovyvinuly v rozloženém bobku jiného psa. Ona ta příroda má ty vývojové cykly vychytané dobře.
    TESSS
    TESSS --- ---
    A odcervovani u psu, mam popelnici.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: To by mohli být a jestli jsou, tak potřebuješ odčervit 2x (až 3x) po přesně 14 dnech, nebo dát něco, co účinné likviduje i larvy.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak já jdu odčervit.
    Kašlání venkovních s hlavou ve vodorovné přímce záda, krk, hlava jsou plicní červi, co.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Venkovní rozhodně co tři měsíce, protože se těm parazitům nevyhnou.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    EVILMIND: Odcervuju co tri mesice, protoze Trojnozka beha venku, lovi mysi, ptaky a kdejakou jinou havet. Doktorka mi to schvalila.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    EVILMIND: je to látka, která je toxická specificky pro ty dané parazity a třeba když jsou v domě malé děti, tak je doporučené odcervovat každé tři měsíce, rozhodne to není žádný extrém
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    CAMELLA: nechodi ven. Ja si myslel, ze odcerveni vlastne predstavuje vpusteni nejake jedovate latky nizke koncentrace do systemu, takze by se jako nemelo delat tak casto?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    EVILMIND: a nechodí její kočky ven, když je vozí na venkovskou veterinu? Jinak ne, ničemu to neškodí
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Odcervuju klasicky jednou za rok kapickou za krk, a ted tady mam novou kolegyni, co ma taky kocky, a rika mi, ze ona tohle dela kazde 3 mesice (na nejake vesnicke veterine). Neni to spis nezdrave?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: Osmaci se chovají vždy ve skupině, tedy aspoň po dvou a ovoce nesmí ani čerstvé, ořechy ideálně taky ne, ani jako pamlsek. Jako pamlsek se jim davaj třeba sušené pampelišky :). A jinak hlavně seno a větve no :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CAMELLA: co je špatně? třeba ho ještě někdy mít budem?
    měl větvičky, seno, zeleninu, zelený listí
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: Hihi a dneska by tě chovatele osmaku roznesli na kopytech hned za několik věcí v tvém příspěvku :-D
    (Jo, od chovu morčat a potkanu jsem se dostala k osmakum :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CAMELLA: jo takto jsme měli osmáka, došla jsem pro směsku a bylo divný, že to vypadalo jako lidské musli, samé sladké ovoce a oříšky. Něco jsme našli, osmák dostal seno a zeleninu (nerad) a kousek ovoce a oříšek jen jako pamlsek na ochočování.

    Naše morčata měla výhodu dávného chovu, krmilo se to jako králík a jídlo z krabice nikoho nenapadlo.
    (Ale v zimě dostávaliv neděli teplou meltu :))
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: nicméně je to spis o kvalitním vstupu, já jsem zkoušela jak pravidelné prevence, tak i zvířata, která antikokcidika nikdy nedostala a rozdíl v dožití nebyl žádný :). Fakt asi největší rozdíl udělá strava, ve chvíli, kdy se na CZ trh dostaly různé “zdravé” směsi krmení speciálně pro morčata (a já to zvířatům pravidelně dávala, protože je to přece zdravé, jsou v tom vitaminy atd.), šla délka dožití dost strmě dolů (většina zvirat mi odešla na střevní potíže cca ve 2-3letech). Od chvíle, kdy jsem byla schopná si číst i zahraniční zdroje a studie a upravila krmnou dávku (převaha sena, tráva, minimum zeleniny/ovoce a jeste větší minimum kupovanych směsí/granulí), zase mi zvířata odcházela průměrně v těch 6+ letech
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA: to bude ono
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Když dáváš preventivně, tak jo. Když se léčí až když nemoc propukne, tak se morče většinou zachránit nestihne, má to u nich děsně rychlý průběh.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TAPINA:
    CAMELLA: a tak proto ty pověsti :D

    tak míchám sulfonamid do vody, tak naleju všem, ne. My ho dávali preventivně. Tak možná to dobré přežití. Plus čistota kotců, vyvápnění, časté výměny podestýlky, hnojiště daleko od králíkárem apod. U nás měli vždycky hotel.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MAR_TINA: mor morčata vůbec nemohou dostat, je to jen kralici nemoc. Kokcidie dostat mohou, davaj se jim stejný léky jako kralikum
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MAR_TINA: Mor chytit nemůžou, ale když přijde kokcidióza, tak králíci přestanou prospívat a morče chcípne. Takže chovatel ví, že má králíky přeléčit a morče vyměnit, dřív, než významně klesnou přírůstky :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam