• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    jasne, a diskuze o novych mediich se dotyka svou podstatou diskuze web 2.0, tak honem jednu smaz, protoze to mas duplicitni. jo a diskuze o Ajaxu se dotyka diskuze o programovani, mel bys ty nechutny duplicity odstranit, clovece!
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: "genderova korektnost" je u me sproste slovni spojeni

    XCHAOS: na kazde tema ktere jsi vyjmenoval je tu 1...* klubu

    takze je to duplicitni ke vsem
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS: a možná dokonce i rozuměly, místo rozuměli :-) i když rozuměli je genderově korektnější.. no tedy nevím, ale stejně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: nu ano, protože jsem zanedbal grafický design. teď ti tedy vysvětluji, že jde o:

    Specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politiky, antropologie, teorie jazyka, teorie médií a metodologie přírodních věd - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd (tzn. tak, aby tomu rozuměli i malé děti).
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: sam nevim
    ma to tady status normal, takze to jeste na chvili odlozim...

    zkusit to muzes, myslis ze to pomuze ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: já už ale nevím na co jsem měl reagovat... rozhodni se, jestli chatuješ nebo debatuješ v diskuzním fóru, pls :-)

    jinak ano, uvedl jsem příklad toho, co tam řešit chci, a příklad toho, co tam řešit nechci. Mám to dále zhustit ? mám obětovat třeba antropologii, a příhodit, že nehodlám řešit technologické postupy používané při výrobě svěcené vody ?
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: akorát někteří tomu nechtějí rozumět

    bud klidne konkretni :)
    HASH
    HASH --- ---
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: protoze me zajimalo jak zareagujes
    hrajeme otazky a odpovedi ? jses na rade...

    XCHAOS: ano

    myslel jsem, ze tam chces resit vsechno...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: Konkrétně:

    Specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politiky, antropologie, teorie jazyka, teorie médií a metodologie přírodních věd - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd (tzn. tak, aby tomu rozuměli i malé děti).

    (Např. bez použití cizích termitů, a bez odkazů na knížky, které se nedají vygooglit na internetu, protože nejsou open source.... ale to bych to zase zesložiťoval, tu definici. Název klubu prostě shrnuje o čem je, akorát někteří tomu nechtějí rozumět).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: a proč ty ?

    HASH: ale ono to s mystičnem nemá nic společného - dokážeš to pochopit ?

    já tam nehodlám řešit mimosmyslové vnímání, telekinezi, telepatii, astrologii, spiritismus, spiritualitu, UFO, konec mayského kalendáře v roce 2012, osvícení, jógu, buddhismus, křesťanství, hnutí Haré Kršna, ani nic podobného. co bych sakra dělal v mystičnu ?
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: konkretne ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: kdybys radši odpověděl na [ XCHAOS @ Přípravný výbor pro založení klubu s názvem Diskuze o nesmrtelnosti chrousta ] ... týká se to i tebe.

    Moje formulace "o čem to je" je nyní takováhle:

    Specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politiky, antropologie, teorie jazyka, teorie médií a metodologie přírodních věd - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd (tzn. tak, aby tomu rozuměli i malé děti).

    Je to dostatečně srozumitelné, nebo chceš nějaké další upřesnění a zkrácení té definice ?
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: uprimne, proc mas potrebu to resit ? ;)
    HASH
    HASH --- ---
    XCHAOS: Ještě pořád nechápete, proč jsem o to žádal ve Společenských vědách, stejně jako v Různé ?

    zkus to v mysticnu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAJKA: taky nechápu proč tam plete tu vysokou. asi jde o tohle:

    - lidé, kteří dokončí vysokou, představují svým způsobem uzavřený elitní klub. podřídili se autoritě, předvedli svojí pracovitost a schopnosti, a výměnou za to mají titul a znají se osobně s jinými vysokoškoláky (což není málo).

    - nicméně lidé, kteří nedokončili vysokou, pořád mají pocit, že to pořád dotáhli dál, než třeba středoškoláci, kteří na tu vysokou ani jít nezkusili. a to zejména pokud se dostali dál než jen na konec prvního, případně druhého semsetru. tudíž se chtějí také někde seznámit se sobě rovnými, navázat sociální kontakty. co je na tom tak těžkého k pochopení ?

    tak například: kdybych se dnes chtěl seznámit s nějakou slečnou (což není jisté, ale nejde to ani vyloučit), tak dost možná budu chtít hledat mezi těmi, které nedodělali vysokou, než třeba jen mezi středoškolačkami, které ji ani nezkusili. co je na tom tak těžkého k pochopení ? ten kdo nedodělal vysokou, ten bude mít pravděpodobně podobné povahové vlastnosti jako já... tzn. já jen hledám někoho, s kým bych si rozuměl a měl co říct... to je celé... mám ten problém, že většinová společnost mě prostě neuspokojuje, no...
    HASH
    HASH --- ---
    MAJKA:
    a) takze slovo mezioborovost ti taky nic nerika
    definuj hranice
    "klub tak uplne o vsem co se fyziky tyce" jeste ano nebo uz ne ?

    podle tebe neexistujou temata/diskuze, ktera by protinala vice oboru/temat/diskuzi
    opet - to jsem nerekl
    pouze uz je nezakladame
    FIGHT THE SYSTEM !!!

    takze delas blbecka z nej, nebo ze sebe
    hadej

    c)
    s kym z nich spis ?
    nebo jenom bojujes o vyssi princip ?

    vybrala sis...

    btw...co je to normalni ?
    normalni jako diskuze o nesmrtelnosti chrousta ?
    probouzis ve me zvedavost, kteoru uz jsem dlouho nepocitil...tahle diskuze ma potencial !
    jen skoda ze mi neodpovidas na otazky...teda jenom na ty neprijemne...

    d) doufam, ze uz nebudu mit potrebu na tve dalsi prispevky reagovat

    miluju silne zeny...
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    HASH: super, na tohle uz jinak, nez touhle vetou potrebu reagovat nemam, protoze je videt, ze neumis produkovat ani reagovat na argumenty, coz jsem rada, protoze se aspon pujdu venovat necemu uzitecnemu. hodne stesti, XCHAOSI ;]
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HASH: to bude asi tím, že já nehodlám spásat svět...

    HARALD: já je nemůžu nutit se přesunout, to je jasné... ale chci vymyslet tak trendy a cool místo, na řešení flamewarů a offtopiců, že to nevydrží, a přesunou se tam.

    Mít k nějakému tématickému klubu ještě debatní klub je jistě dobrý nápad, ale já tuhle potřebu zatím nepociťuji.

    Naopak, nejde o to, že by ten klub byl "obecný offopic". Jde pouze o offopicy a flamewary, které se svým obsahem dotýkají tématiky nesmrtelnosti chrousta. V zásadě tématiku nesmrtelnosti chrousta pokládám za naprosto regulérní společenskovědní diskurz, který by neměl být diskriminován oproti jiným typům diskurzu.

    Pochop, pokud ty intuitivně nechápeš, v čem se problematika nesmrtelnosti chrousta liší od jiných společenskovědních otázek, tak to ještě neznamená, že se od nich naprosto specificky a nezaměnitelně neliší. Je to jisté specifické označení, které používají zejména rodiče malých dětí, pokud chtějí odbýt všetečné a pro ně složité otázky malých dětí (zejména otázky filosofického a metafyzického charakteru) - odpoví jim jednoduše "řešíš nesmrtelnost chrousta".

    Právě proto je tento diskurz specifický - jde o specifický způsob řešení otázek, které se svojí podstatou dotýkají např. metafyziky, filosofie, teologie, kosmologie, psychologie, sociologie, politky, teorie jazyka a antropologie - ale které jsou vedené bez použití sofistikované terminologie humanitních věd.

    V zásadě, diskutovat o nesmrtelnosti chrousta je možné jedině bez použití cizích termitů, dá se říct. Jinými slovy: je to diskuze, která je ve svém důsledku striktnější a klade větší nároky na svoje účastníky, protože není možné jednoduše používat obraty jako "eschatologický cíl", "individuální ontologie", "etymologický původ slova", "falsifikovatelnost vědecké teorie", apod. Ne - o nesmrtelnosti chrousta je nutné diskutovat hezky česky a tak, aby to bylo srozumitelné i malým dětem.

    Jestli chcete, tak tenhle můj příspěvek může putovat do záhlaví nově založeného klubu.

    Ještě pořád nechápete, proč jsem o to žádal ve Společenských vědách, stejně jako v Různé ?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    HASH:
    a/ co prosim? podle tebe neexistujou temata/diskuze, ktera by protinala vice oboru/temat/diskuzi? takze slovo mezioborovost ti taky nic nerika?

    b/ "jeste k tomu ho vybizis, aby si na kazdy offtopic zakladal klub? - ne, vybizim ho k tomu, aby to zkusil" - takze delas blbecka z nej, nebo ze sebe?

    c/
    "s kym z nich spis ?"
    "kdyz s nekym nekdo zenskyho pohlavi souhlasi, tak s nim musi hned spat?"
    "to, ze sis ze dvou moznosti vybrala prave tuhle hodne napovida"
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    - pripada ti takovyhle dialog normalni? u prvni odpovedi nevidim zadne jine moznosti, vidim tam jen primy predpoklad, ze s nekym z nich spim, coz vypovida hodne spis o tvem videni sveta, nez mem

    d/ ano, vzdavam to, protoze se tvaris, ze debatujes, a pritom predvadis jen kombinaci demagogie, hrani na city, a trapnych osobnich utoku. doufam, ze uz nebudu mit potrebu na tve dalsi prispevky reagovat, protoze je to opravdu ztrata casu, zjevne.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam