• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOHNO: jinak: to, že nerozumíš tomu, co někdo napsal, nemusí nutně znamenat:

    1) ani to, že ten člověk je génius (nebo se snaží si na to hrát)
    2) ani to, že píše kravinu, která nedává žádný smysl

    Dovedeš se s tímhle faktem smířit ? Že je tu ještě třetí možnost - a sice, že to jsi ty, kdo TAKY není génius ?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOHNO: to si řekl ty! já jsem spíš nepochopený bavič. nikdo nemá přesně stejný smysl pro humor...
    JOHNO
    JOHNO --- ---
    XCHAOS: Ta tvoja snaha dostat sa do role nepochopeneho genia je naozaj na zaplakanie.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ALMAD: tedy, že jsou to dvě různý věci, to by měli mírně pokročilí uživatelé pochopit, a ti co neví o čem píšu to nepochopí stejně, tak je to jedno.
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: Když nestrukturuješ text a píšeš to jakou souvislou úvahu, tak je to chyba tvá, nikoliv čtenářů.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ALMAD: tedy, já psal o dvou různých věcech... nějaké TinyMCE by šlo určitě přilepit i k aplikaci v PHP, tohle mi nenapdlo, že někdo splácá dohromady...
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: To sice jo, ale ne v tom případě cos psal, resp. tam je ta analogie úplně mimo. Systém editací u wikipedie skutečně nesouvisí s tim, kolik serverů spotřebuje.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ALMAD: no ano, ale sociální aspekty nejde zcela oddělit od materiální základny webu. nejde je ani na materiální základnu redukovat, to ne... ale souvisí to.
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    XCHAOS: Jestli v zásadě vážně myslíš to, že ses v klubu o sociálních aspektech webu dostal k tomu, že Wikipedie je nahovno protože je v PHP, tak potěš koště :-D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: jinak my asi na XENu budeme mit high-end věci, na vserveru low-end. tvrdím, že má cenu nabízet i low-end... šetří to nejen peníze, ale i elektřinu a jiné zdroje...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: já nabízím specialitu podniku - japonskou rybu Fugu (nebo jak se to píše).
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: mala hospudka musi umet neco nabidnout... aby se uzivila a vydelala si na sve fungovani a rust. Treba specialni nabidkou jidel... ktery se mainstreamu nevyplati. A obvykle to tak take byva... Firma musi nejak (nikoliv neomezene) rust, pokud neroste a jen stagnuje, tak zpravidla driv ci pozdeji zanikne diky vlastni ztratovosti, protoze ta rezie kolem (naklady) proste roste - at uz jde o ceny energii, ci treba o naklady na lidske zdroje.

    Jinak, XEN umi sam o sobe spoustu peknych veci - mimo jine i live (bezvypadkovou) migraci virtualu mezi vice fyzickymi stroji... takze tvoje "jen za cenu rebootu" je v podstate svym zpusobem prekonane... a nijak svetoborne :) Virtualizace na hostingach neni dnes nic az tak neobvykleho, naopak si tim hosteri z toho co vim sami usnadnuji zivot na nutne hardwarove maintenance... kterym v dusledku vubec nezatezuji zakaznika... :)

    Ale zpet k tve otazce - chtels priklad tveho konkretniho neuspechu, predlozil jsem ho. Za priklad uspechu rozhodne nepovazuju, ze je neco pod tvym vedenim jen s vypetim vsech sil udrzovane nad hladinou zivota a jen cirou nahodou a diky obetavosti lidi kolem tebe to jeste neslo ke dnu davno uplne.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no a co. takže to malá hospůdka má zabalit, protože velká hospoda přes ulici má plnou skříň hrnců ? jde taky to, jestli v nich někdo umí vařit... my chystáme třeba failover těch virtuálů mezi více servery, apod. skoro okamžitá migrace serverů jen za cenu rebootu, výhodou oproti XENu je agregace RAM a místa na disku.

    Cílem firmy nemusí být jen neomezený růst. Ale když jsme u toho, tak se slučujeme ještě s jednou podobnou firmou.. ale měla by to být symbióza, ne pohlcení...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ne, rust firmy fakt neni o tom, ze sis po dlouhe dobe koupil jeden novy server... :) z toho zadne WOW nekouka :D zvlaste ne u cloveka, ktery podnika vice jak deset let. Mluvis o jednom serveru a unika ti, ze tvoje realna konkurence ma takovych masin plne cele racky... a rozhodne to nikde na odiv nijak zvlast nedava ;) Ona ta motivace - krome vykonu je i ekonomicka, moderni procesory umoznuji snizit spotrebu (a v dusledku tedy i vydat mene tepla) a tim snizit naklady na odebrane energie...

    A jen pro srovnani, dvoujadro s 2GB ram a raidem mam i na svem domacim pocitaci, ono to fakt dohromady dnes uz tolik nestoji.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    JOHNO: no popravdě, jeden klient Ruby on Rails od nás teď chtěl prchat ke Kraxnetu, ale překecal jsem ho, že snad nechá i virtuál u nás.

    každopádně plánuju cosi jako "QoS" na spotřebovaný výpočetní výkon... takže když si uživatelé Ruby připlatí oproti PHPkářům, a ti zase oproti Céčkařům... proč ne...

    každopádně u nás je nejdražší momentálně RAM pro ty virtuály, ne čas CPU. a Ruby je docela efektivní na paměť, co jsem tak koukal. Takže vlastně proč ne...
    JOHNO
    JOHNO --- ---
    XCHAOS: Na tom ti uz pojde aj Ruby on Rails ;-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: jo - například nový hostitelský stroj pro virtuální linuxové servery.... nové 1U, 4jádrový CPU, 4 GB RAM, raid... jen jsem o tom nic nenapsal na firemní web, protože furt tlachám na NYXu. jenže jestli ono to nakonec není efektivnější, tlachat o tom tady - šíření drbů je koneckonců nejefektivnější forma reklamy...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no treba tvuj 'hosting', ktery v podstate stagnuje, ne-li chatra...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: jo, tomu se pro změnu říká haló efekt. a ty ho pomáháš spoluvytvářet.

    co kdyby si jmenoval nějaký ten "neúspěšný projekt" ? a v čem byl neúspěšný, podle tebe ?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ...tomu se rika pud sebezachovy... :)) co clovek slysi a vidi kolem, to bohate staci... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam