• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSDiskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení, trollologie, apod.)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Psychologists: Internet Trolls Are Narcissistic, Psychopathic, and Sadistic - Slashdot
    http://science-beta.slashdot.org/...gists-internet-trolls-are-narcissistic-psychopathic-and-sadistic
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Web of words: A short history of the troll | ESRC Centre for Corpus Approaches to Social Science (CASS)
    http://cass.lancs.ac.uk/?p=621
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: kazdy Sherlock potrebuje sveho Watsona, s tim se proste neda nic moc delat.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: mno, když krátce po tom, co něco napíšu, napíšeš věcí typu

    - ty takhle resis vsechny sve chyby
    - prosazujes prave ty, s tim ze nekde bude sedet moderator, ktery bude mit pravo mazat prispevky
    - pro tebe je asi flamewar kazda vymena nazoru, kde s tebou nekdo nesouhlasi


    zkrátka když dáváš najevo, že ty lépe než já sám víš, co dělám, co prosazuju, co si myslím a tak dále, tak nevím, jak se takové debatě říká.

    když lépe než já sím víš, co já říkám a co si myslím, tak proč o tom sakra nedebatuješ někde jinde sám ze sebou? k čemu na to ještě potřebuješ mě, že jsem tak smělý?
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: jaky flamewar? ja tu diskutuji o svobode na internetu. vyjadruji sve nazory, zdrzuji se osobnich utoku... proste normalni diskuze, tykajici se temat psychologie, sociologie, teorie medii, tedy zde on topic.

    pro tebe je asi flamewar kazda vymena nazoru, kde s tebou nekdo nesouhlasi, vid? :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: podívej, je asi na čase si něco vyjasnit: tebe tenhle flamewar baví. mě ne.
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: neopravnenost jsi jako prvni ty, takze ty bys mel vedet, kdo rozhodne, co je opravnene a co ne.
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: jo to jsem si uz vsiml ze tobe je blizsi radeji mleko vytrit nez ho vubec nerozlit :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Online trolls are just “everyday sadists,” according to new paper
    http://www.washingtonpost.com/.../12/online-trolls-are-just-everyday-sadists-according-to-new-paper/
    ... ovšem nebere to v úvahu možnost, že si jednoho trolla najmete, aby trolloval proti druhému :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: a mě víc než neoprávněnost (kdo zase rozhodně, co bylo "oprávněné"? a kdo bude kdo to rozhodne?) trápí utajenost a případně nevratnost toho, co se stane.

    mě kategorie jako "spravedlnost", "oprávněnost", apod. moc neberou - naopak mi zajímá "harm reduction" - tedy aby ten, kdo si myslí, že je "oprávněný" něco dělat, tímto současně ostatním napáchal co nejméně škody.
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: ano, trapi mne, kdyz se neco stane neopravnene, na jak kratkou dobu na tom vubec nezalezi.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: to sice nevím, ale pokud tě trápí, že třeba možná něco krátkodobě odněkud neoprávněně zmizí... mě spíš trápí, pokud to zmizí dlouhodobě. tedy, trvale. (v timeline na sociálních sítích se dnes stejně lidem motá všechno možné...)
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: marketing a reklama mne nezajima, jaks na to prisel?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: ne, já si to nemyslím. a věřím, že na Internetu postupně převládnou lidi, kteří si to taky nemyslí.

    ty uvažuješ z hlediska reklamy a marketingu. já z hlediska někoho, koho zajímá, aby debata byla čitelná třeba i po mnoha letech.
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: fajn, tak moderator prispevky nemaze, ale ukryva.
    pro mne je to prast jako uhod. proste nekde sedi nekdo, kdo rozhoduje o tom, co bych mel cist, a co bych nemel cist.
    v principu je uplne jedno, jestli prispevek trvale odstrani, nebo jen zamete pod koberec. :)

    proste ctenar cte to, co schvalil moderator jako vhodne, a na to, aby si precetl, co moderator shledal nevhodnym, musi vynalozit zvlastni usili a podnikat specialni akce, ktere by normalne delat nemusel.
    to zaroven prispiva k dalsi kontrole, protoze neposlusni lide kteri si budou chodit cist zamoderovane prispevky budou snaze identifikovatelni.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: v tomhle případě je to zjevné: já tu vysvětluju, proč moderace není cenzura, a čím se to liší - a ty mi vmeteš do tváře takou pitomost jako nekde bude sedet moderator, ktery bude mit pravo mazat prispevky - to je v takovém rozporu s tím, co jsem dnes napsal - např. zde [ XCHAOS @ diskuze o nesmrtelnosti chrousta (centrum pro léčbu memetických poruch a mementálních postižení) ] - že to podle mě lze už označit za otevřenou, nezakrytou lež.

    během moderace bude příspěvek skrytý (ale více či méně snadno veřejně dohledatelný). nebude trvale smazaný ani skrytý z očí veřejnosti. bude od něj odvedena pozornost - to ano. nějaké množství lidí se vždy bude nudit tak zoufale, že se bude probírat i příspěvky, od kterých byla "odvedena pozornost" a posuzovat oprávněnost tohoto. tohle je ve zkratce moje vize budoucnosti jak diskuzních fór, tak sociálních sítí: trvalá cenzura postupně vymizí, nebude k ní důvod (případně půjde o vyřerpání nějaké kvóty za den - jako u freemailu a spousty jiných věcí na internetu)
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: ne, nikdo mi uz dlouho nerekl, ze jsem lhar :) mozna nekdy na zakladni skole naposledy :)

    a co tedy rozumis tou MODERACI prispevku, kdyz ne jeho smazani?
    "jinými slovy - pokud příspěvek zmoderuju, místo smažu, tak si KAŽDÝ bude moc ověřit, jaké bylo jeho znění a proč byl zmoderován...
    coze se to s tim prispevkem deje behem te MODERACE? :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BURAN: nekde bude sedet moderator, ktery bude mit pravo mazat prispevky

    NIC TAKOVÉHO JSEM NIKDY NEPROSAZOVAL!!!

    seš naprostej moron a hlavně lhář - řekl ti už někdo? celu dobu tu mluvím o potřebě NEMAZÁNÍ (a tedy uchování "důkazního materiálu", aby si ho kdokoliv mohl ověřit). moderace (skrytí, minimalizace) není smazání.
    BURAN
    BURAN --- ---
    XCHAOS: hm, ale to "pravo silnejsiho" prosazujes prave ty, s tim ze nekde bude sedet moderator, ktery bude mit pravo mazat prispevky, nad nim pak bude sedet kontrolni organ, ktery zas bude mit pravo prikazat moderatorovi aby zmazane prispevky vratil...

    pekna byrokracie! :)

    a revert moderace... jasne, ty takhle resis vsechny sve chyby. uvedu analogii s internetovou kucharkou. predstav si, ze nekdo zverejni recept na babovku. lidi si tu babovku podle receptu upecou, a tou babovkou se otravi. takze recept je ze serveru odstranen, pripadne je opraven. znamena to, ze tem lidem co pekli babovku podle puvodniho receptu NEBYLO NIKDY SPATNE? :) neznamena. bylo jim spatne. ale kdybys ten kucharsky server vedl ty, tak budes tvrdit - "nikomu nemuze byt spatne, kdyz je ten recept v poradku", ze jo, vid?


    XCHAOS: on se tomu da menit vzhled? tak dlouho, abych to zjistil, jsem tam nevydrzel :D ja videl jen to zeleny na cernym a to je hnus a bolej mne z toho oci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam