• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLIPDemokracie
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---

    Pirátské Noviny - Do příštích voleb Strana Járy Cimrmana?

    http://piratskenoviny.cz/?c_id=32310
    PIZI
    PIZI --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PIZI: ano, volby nemůžou nic změnit. ale víš.. já toho možná AŽ TOLIK zásadního ani měnit nechci :-)
    PIZI
    PIZI --- ---
    Aspon vidis, jak nesmyslne je z cehokoliv cokoliv odvozovat. Ale ja jsem proti volbam zaujaty, takze uz toho necham.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PIZI: obávám se, že s tebou musím velice zdvořile nesouhlasit. podívej, já jí nevyhlásil, když jsme u toho.

    ale čekal by si tady na NYXu 2. místo pro SZ ? já po všech těch flamewarech snad fakt ani ne...
    PIZI
    PIZI --- ---
    Anketa se sice tyka demokracie, ale je to ANKETA. Nejsem si jist zda to nepatri vic do entertainmentu, nez do politiky.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    co říkáte na to, jak se vyvíjí tahle anketa ? [ nyx :: ankety ]
    (v tomhle klubu docela ontopic odkaz, doufám...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    POMOTRON: no tak třeba započítávání (ne)nezvolených poslanců do hlasování o ústavních zákonech (ale ne o běžných zákonech) by do jisté míry skutečně smysl dávalo... mohlo by to svým způsobem třeba nahradit dvoutřetinovou většinu, protože třeba dnes by takhle asi pětina parlamentních křesel zůstala neobsazena. takže místo nadpoloviční vs. dvoutřetinové většiny by šlo řešit většinu přítomných vs. většinu zvolených vs. většinu křesel... a ještě by se ušetřilo za platy :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jan Černý: Krize sociálního státu a krize smyslu - Deník Referendum
    http://denikreferendum.cz/clanek/3634-krize-socialniho-statu-a-krize-smyslu
    POMOTRON
    POMOTRON --- ---
    Před časem mi začala hlavou vrtat otázka, proč se v žádných volbách (přinejmenším v žádných, co jsem si vědom) nezohledňuje volební účast, respektive NEvolení. Představoval bych si to tak, že například sněmovních mandátů se obsadí jen tolik, kolik byla volební účast, a zbytek křesel zůstane volných. Reprezentativnost zvolených poslanců zůstane stejná, ale přibude stabilizující prvek od těch, co si například nepřejí zásadní změny.
    Například by tak nemohlo docházet ke změnám ústavy, jestliže by se do sněmovny dostalo málo lidí (omezení by se nadále vypočítávala z celkového počtu křesel). Naopak, pokud by byla evidentně potřebná nějaká razantní změna ve směřování státu, tak se dá předpokládat, že se zvýší volební účast a tím i síla zvolené sněmovny. To mi přijde daleko lépe reprezentující přání "lidu", než současný model, kde sebemenší volební účast znamená absolutní moc pro vítěze.
    Samozřejmě mi mou ideu hatí to, že nikde nikdo nikdy takový systém nezavedl (nebo jsem se o něm nedozvěděl). Zajímalo by mě tedy, jestli v tom je nějaká očividná bota, kvůli které je to zcela nepoužitelný mechanismus, nebo jestli jenom nebyla vůle ho použít.
    Jaký je názor místního pléna?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Současná demokracie — cesta k totalitě? « Devian.cz – Pravá volba
    http://devian.cz/2010/soucasna-demokracie-cesta-k-totalite/
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Zvyšme platy politiků - nejméně desetinásobně. Blog - Radim Valenčík (blog.iDNES.cz)
    http://valencik.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=127719
    SM3
    SM3 --- ---
    Pod stálým dohledem / Surveillance (2006)

    Všichni jsme sledováni, každý den, každou hodinu. Na ulici, v metru, na letišti, v obchodním domě a často i v soukromí. Neviditelné oči bezpečnostních kamer a dalších technologií pátrají po pachatelích trestných činů a teroristech. Pomáhají řídit dopravu a monitorují situaci v určitém územním celku nebo objektu. Tato praxe přináší jednoznačná pozitiva, ale vyvolává také otázky, kde končí práva jedince na ochranu osobnosti, a co je a co není důstojné člověka. České znění.
    http://sm3.blog.cz/0909/pod-stalym-dohledem-surveillance-2006
    ABS
    ABS --- ---
    http://img.ihned.cz/attachment.php/230/22432230/tqoDfPHEnQNc7jlxB5IrSViwGpeTg4MW/graf_oblibenost_instituci.jpg
    nejduveryhodnejsi jsou instituce, ktere nemuzeme ovlivnit :)
    cim mene o jejich praci lide vi, tim duveryhodnejsi se lidem zdaji. kolik lidi asi vi co dela CSU se puldruhou miliardou rocne? ci AV s nekolika miliardami?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PIZI
    PIZI --- ---
    Nevim jak je stat definovan, vim ze temer kazdou oblast meho zivota v tomto state upravuji nejake zakony. A to v takovem mnozstvi, ze jako laik nejsem schopen nabyt jistoty, ze zadny zakon neporusuji.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABS:
    PIZI: současné státy jsou ale čím dál tím více vymezené negativně - tedy jsou definované v podstatě výčtem kompetencí,kterých se zříkají (listina základních práv a svobod, apod.)

    pokud studujete např. představy anarchistů 19.století, tak si myslím, že třeba pojetí územní obrany Kostariky, vězeňství a politiky vůči drogám a prostituci v Nizozemí, svoboda projevu v USA nebo sociální systém ve Švédsku blíží i těm nejodvážnějším vizím přerodu státu v nějakou sociální občanskou síť...
    ABS
    ABS --- ---
    PIZI: mala anedokonala ilustrace by mohlo byt ruseni statnich celku v prubehu sjednocovani nemecka ci italie (obe jeste v 18. stoleti zame rozdrobene na desitky mikrostatecku). zruseni techto hranic, byt pravda pouze jaksi vnitrostatnich, prineslo obema zemim nebyvaly rozkvet. ten souvisel prave s odbouravanim hranic a zjednodusovani predpisu pro obchod a pohyb lidi, byt jen na vetsim regionu. o necopodobneho se pokousi i eu, ale vysledek je takovy jaky je.
    nicmene je pravda ze jde porad jen o slucovani statu a ne o jejich ruseni, coz bych take preferoval.
    PIZI
    PIZI --- ---
    KAILASH: Nevim o zadnem. Neda se to udelat izolovane.
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    PIZI:
    uved nejaky funkcni existujici priklad...nebo treba historicky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam