• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    ELDA
    ELDA --- ---
    VIGE: ja si ji chtel koupit, nakonec jsem ale zjistil ze na ni nemam;)
    ALOPEX_LAGOPUS
    ALOPEX_LAGOPUS --- ---
    Maurits Cornelis Escher (17. června 1898, Leeuwarden – 27. března 1972, Hilversum) byl nizozemský umělec, známý svými kresbami a grafikami (převážně mezzotinta, dřevořez a litografie), ve kterých zobrazuje paradoxy perspektivního kreslení, topologické útvary a rozvržení roviny na pravidelné obrazce.


    dítě/linoryt 1917

    Bílá kočka/dřevoryt 1919

    Ruka s odrážející koulí/litografie 1935

    zátiší s kulatým zrcadlem/ litografie 1934

    nebe a voda 1/dřevoryt 1938

    koloběh/litografie 1938

    vývoj 2/ 1939 dřevoryt ze tří matric

    Metamorfoza 2/ 1940 dřevoryt tištěn z 20 matric

    plazi /1943 litografie

    zkroucení/1951 litografie

    dům schodišt/ 1951 litografie

    hadi/dřevorit 1969 ze tří matric

    symetrie
    ELDA
    ELDA --- ---
    Zde ukazka cudnosti stredovekych drevorytu v prazske zidovske modlitebni knize (haggade) z roku 1526... Vsiml jsem si toho jenom diky zvetseni puvodniho obrazku...

    RAEL
    RAEL --- ---
    ELDA: Ach! Ano!!
    ELDA
    ELDA --- ---
    NEMODLIN
    NEMODLIN --- ---
    ELDA: Na pořadí tu vlastně nezáleží, je to prostě postupný odrejvání po barvách přišel s tim picass, u nás asi nejlíp cihlář, jede to až do úplnýho odrytí durch, říká tomu absolutní linoryt. Prostě do vyčerpání materiálu :o)
    ELDA
    ELDA --- ---
    MADLENKA: už žádné otázky:) se mi trochu popletlo pořadí, měl jsem za to že je to přesně naopak;)
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    KOUDELKA: Tak napůl kreslila jsem to s přihlédnutím k fotografii. V té době jsem se tygry dost zabývala a měla jsem je už hodně v ruce. Ale konzultace s fotkou samozřejě proběhla :)
    KOUDELKA
    KOUDELKA --- ---
    MADLENKA: To zviřátko je překopírováno z fotky, nebo jde o kresbu vlastní rukou?
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    MADLENKA: Poslední fází jsem myslela fáze odrývání lina.
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    Ale prd. Prostě máš jedno lino. Vyreješ první vrstvu (u mě žlutá) a natiskneš na libovolný počet papírů. Odryješ další části a tiskneš (u mě červená) - můžeš přetisknout první vrstvu (tam, kde si odryl zůstane první barva-žlutá). No a taky můžeš natisknout tuto variantu na čisté papíry (budou pouze červeno-bílé). Pak odryješ další části a tiískneš (u mě černá) - opět můžeš přetisknout ty papíry, kdy máš už dvě vrstvy (žluto-červeno-černá), nebo ty, kde máš jen první vrstvu (žluto-černá), nebo ty kde máš jen druhou vrstvu(červeno-černá), nebo prázné (černá). Pokud nemáš krycí barvy je nejlépe postupovat od světlých barev k tmavým a počítat s tím, že když budeš tisknout třeba modrou na žlutou, že výjde Ti zelená.

    Ještě nějaké otázky? :)
    ELDA
    ELDA --- ---
    V jedné verzi to máš přeci jednobarevné, těžko můžou obě verze obrázku pocházet z jednoho lina. Kdyby ta černobílá verze měla být poslední tak by tam museli být i ostatní barvy... Si z nás děláš šprťouchlata?
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    Je z jednoho lina, které bylo postupně odrýváno. To černobílé je poslení fáze.
    ELDA
    ELDA --- ---
    Pekne! To barevne je vybarvené nebo soutisk z nekolika lin?
    ELDA
    ELDA --- ---
    Jeste neco od Blaka...













    ELDA
    ELDA --- ---










    Francisco Goya - Lept
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Francisco_Goya
    ELDA
    ELDA --- ---


    Stozlatkový tisk - Rembrandt
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam