• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    ELDA
    ELDA --- ---
    REEFER: no nejak se k tomu musim dotleskat sam:(
    REEFER
    REEFER --- ---
    tleskam? ty sobce! ja ti zatim jenom drzim palce :)
    ELDA
    ELDA --- ---
    REEFER: navic jsem zatim nehnul ani prstem, a uz mi tleskas. Fain, dikes;DDD Zvladnu to;DDD
    REEFER
    REEFER --- ---
    ja se rozmelnuju na prilis mnoho aktivit - nic pak nestiham na 100% delam si nepratele krz uzaverky aaaa jedeme z kopce :D
    ELDA
    ELDA --- ---
    REEFER: asi bych mel take zacit u tech linorytu ale nejak jsem to po par linech vzdal... rozhodne jich ale jeste par udelam!!! Jsem hroznej lenoch... Uarghhhh:)))
    ELDA
    ELDA --- ---








    Lept a Aquatinta

    R O B E R T V A N V R A N K E N - http://www.rvvart.com/bio.htm
    REEFER
    REEFER --- ---
    no ja mam stejny hrich s linorytovou pili... taky nevim kdy a jak to dopadne a to je panecku nic technologie oproti tobe...
    ELDA
    ELDA --- ---
    REEFER: jsem tedy sam zvedav kam to dotahnu:) nevkladej do nejakeho uspesneho dovrseni moc velke nadeje... uz vidim jak se na to po par pokusech vykaslu...protoze nemam disciplinu a vytrvalost. Tedy prozatim to u vseho do ceho rejpnu nejak podobne dopadlo... Drzeni palce je na miste, dikes!
    REEFER
    REEFER --- ---
    sleduju se zajmem, drzim palce! :)
    ELDA
    ELDA --- ---
    Brzo jiz konecne sezenu nejake knihy o heliogravure... Jeden kamoš totiz dělá v technickem muzeu...dokonce vedel i o čem mluvim!!! Zaprve ma neco sam doma a za druhe by Technicke muzeum melo byt podobnou literaturou vybaveno... Takze pohoda Jazz:)
    NAMATHUR: ale rozhodne prosim dopreloz!!!
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    "nekurte u toho jinak budete tezce litovat"

    cvanhaka si u toho fakt nedavej, ja byl posledne pekne zblblej
    ELDA
    ELDA --- ---
    NAMATHUR: uz se nemuzu dockat na dalsi kousek prekladu...nebo myslis ze si zatim vystacim s tim cos prelozil? nejsou tam nahodou jeste nejake dulezite udaje ve smyslu: "nekurte u toho jinak budete tezce litovat":D Myslim ze se bude ze zacatku trapit vice moje citlive ja, nez chudak vrstva:))
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ELDA: ...a dalsi: joooo!
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ELDA: ad kvalita t.o. - litr terpentynaku v postacujici kvalite se da sehnat za 60 - 110 K, podle dodavatele, nejvic asi zalezi na kvalitni filtraci

    a stran nadseni - holt zajimava technika s mnohosti moznosti (osvit+ryti, trapeni citlive vrstvy ruznymi rozpoustedly a tak), ktere neuziju (jsem otrokem cizi kariery :-), ale nekdo jinej by moh
    ELDA
    ELDA --- ---






    ELDA
    ELDA --- ---










    ELDA
    ELDA --- ---
    jedna se skoro jiste o želatinovou heliogravuru...
    ELDA
    ELDA --- ---




    vice zde
    ELDA
    ELDA --- ---
    doufam ze vysledek bude roven "Judea of Bitumen", jinaks prekladal marne... Coze te ten asfalt tak nadchnul? Myslis opravdu ze vrstva s nekvalitnim t.o bude tak heterogenní?
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ELDA: pomery - nejsou. bral bych to tak, ze bych tam nalil zhruba objemovej trojnasobek t.o. a po nekolika dnech zkontroloval konzistenci, kdyztak pak pridat rozpoustedlo, pokud by to bylo husty.

    prave, ze potrebujes co nejkvalitnejsi nater - aby byla opticka vrstva homogenni.

    dneska to doprelozim a mozna prihodim pro nazornost nejaky nakresy. Pokud najdu pomery, nebudu je tajit :)
    ELDA
    ELDA --- ---
    pomery P.A a T.O tam nestoji? Ja bych to asi mel rozpoustet Benzolem, ale mozna na tom nezalezi... To jsem tedy zvedavej... Trebas ani nepotrebuju kvalitni T.O, vzdyt to nebudu pouzivat pro nater...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam