• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    Ahoj, není tu někdo s plotrem? Potřeboval bych 10 samolepících šablon s přenosovou folií cca 5x5 cm. Třeba z nějakejch zbytků, na barvě nezáleží.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ahoj, mam asi takovy kacirsky dotaz, tak me prosim hned nekamenujte. :) nema prosim vas nekdo zkusenosti / nezkousel nekdo z vas experimentovat s kombinaci nektere tradicni graficke techniky a predlohou v digitalni podobe? mam na mysli napr. to, ze mate v digitalu dejme tomu vektorovou grafiku a tu pak nechate vyrezat/vyskrabat nejakou CNC masinou, nebo plotrem. nejake tipy, nebo voditka? ja nasel na to tema jen tuhle knihu, ale nechce se mi ji kupovat kvuli tomu, pac potrebuju spis zakladni info a nasmerovani...
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    BLACK_WHITE: co potrebujes vedet o te barve?
    BLACK_WHITE
    BLACK_WHITE --- ---
    Ola prosim potrebovala bych radu. Ma nekdo zkusenost se zlatou plastizolovou barvou? + Schanime Tepelný transferový lis.diky
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    EUCHRID: na poště mají kovový razítka se zeptej tam :) aspoň teda před mnoha lety měli
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    VITECH: jako síta samotného nebo obrázku na pauzák?
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, je tu někdo, kdo se zabývá přípravou filmů pro sítotisk? potřebuji něco osvětlit...
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    CZAANJA: Jestli jsi z Prahy, stav se u mě v dílně já ti nějakou ofsetovou barvu dám. Více kdyžtak pošta.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    CZAANJA: ahoj zkus ofsetovou barvu...zajdi do tiskárny o popros o kousek...mají to tam po kýblech;)
    CZAANJA
    CZAANJA --- ---
    Ahoj, nemohl by prosim nekdo poradit co pouzit za barvu na linoryt, kdyz ho chci pouzit jen jako razitko? Razitko ma tak 3x7 cm, jde mi jen o tisk na papir. Koupil jsem nejakou obyc barvu na razitka ( bez oleje ) ale uplne dobre to nefunguje -- nenanasi se rovnomerne na plosky lina. Vsude mozne vidim nejak lino-razitka, ale nikde nemuzu najit co pouzit za barvu. Pripadne dik moc!
    MCATOM
    MCATOM --- ---
    Zdravim mam dotaz, omylem jsem pouzil starou (proslou) emulzi a za nic ji nemuzu dostat ze sita, nekdo prosim nejake tipy/rady, jak na to? Na par americkych webech jsem se docetl, ze by to melo jit pripravkem na cisteni trouby, ale moc se mi to nechce riskovat... Diky za kazdou radu! ;)
    BLACK_WHITE
    BLACK_WHITE --- ---
    ola scháníme starší Sítotiskový karusel 4 b. - potisk textilu. Nemá někdo? diky----a lys na trička. dik
    NEBELUCIE
    NEBELUCIE --- ---
    Zdravím mám pro Vás vyjímečnou nabídku vytvořit worshop,stánek nebo prodejní galerii 10.5.2014 na Parukářce na Milion Marihuana March. Tvojí kreativitě necháme prostor. Elektrika a místo je zdarma očekáváme okolo 8-10 tisíc lidí. Samozřejmě počítej stím že když bude zisk nad nějakých 10 tis očekáváme příspěvek pro naše sdružení, jelikož jsme neziskovka a penize si bohužel netiskneme. :) Pokud máte zájem prosím o zprávu, nebo email : lucie.nebeska@gmail.com
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    EVYA: Díky! Vyzkouším..
    EVYA
    EVYA --- ---
    RESOLUT: Z u nás prodávaných jsou asi nejlepší rydla Šerák. Většinou se kupují samostatně a jedno vyjde tak na 250,- Kč.
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Ahoj, dnes jsem se dostal k mému prvnímu linorytu, ale rydla, které jsem zakoupil, jsou dle mého total tupé. Jsou od firmy Galerie P Potštejn.. Nemáte nějaký tip na opravdu kvalitní rydla a brousek? Ideálně, aby v té sadě byly i ty malé (úzké, jemné). Díky!
    VIHATIZKA
    VIHATIZKA --- ---
    SKLIVEC: dá, ale nemám přímo nyní heslo../
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    VIHATIZKA: Hezké. Jen jestli to má být takhle bod po bodu, tak bych tam dodal, že arabská guma se před vymýváním terpentýnem musí rozetřít čistým hadrem dosucha, to je u litografie docela podstatná část. Ale jinak super
    Dá se do té encyklopedie normálně přes net?
    YNS
    YNS --- ---
    j, je to diskutabilne. ja si nikdy neviem vybrat lino, do kym ho sama nevidim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam