• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    XMARTT: Dílnu mám u Palačáku v Praze a všechno je na domluvě. Kdyžtak přes zprávy.
    XMARTT
    XMARTT --- ---
    SKLIVEC: máš nějaký vypsané termíny nebo to je individuálně? a lokalita?
    ANAK
    ANAK --- ---
    Děkuju vám, promyslím:) Ještě dodám, že hledám kurz nebo workshop v Praze.
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    ANAK: U mě si můžeš (všichni můžete) vyzkoušet litografii. Vše vysvětlím a zaučím. Není to úplně levný, 3600 za za první tiskovej den, ale může se i domluvit víc lidí a dělat na jeden kámen. Všichni si pak odnesou x svých originálních tisků...
    ANAK
    ANAK --- ---
    Ahoj,
    mám dotaz : máte nějaký tip na dobrý kurz či workshop grafických technik? Děkuju.
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    PLUMM: teplem to jde taky, ale u lina bych se toho trošku bál...
    AENYE
    AENYE --- ---
    PLUMM: Není zač, jen jsme to přes rub vzali namočeným hadrem. :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    AENYE: Vypadá to, že aceton no, už mi to řečkli i jinde, tak OK, zaměřim testování na aceton. :) Díky.
    AENYE
    AENYE --- ---
    PLUMM: Jsem skoro přesvědčená, že jsme to dělali acetonem, ale už je to nějakej pátek...
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Čus, mám technickej dotaz:)
    Jakym způsobem ideálně přenést tištěnou předlohu na matrici (lino)? Chápu, že to musí být tisk tonerem a ne inkoustem, tzn třeba na laserový tiskárně. A vim, že to jde nějakym ředidlem (aceton? C6000?) a viděl jsem i nějaký video, kde to chlapík dělá jen žehličkou a další videa, kde to potíraj všim možnym. Takže moudrej z toho googlení nejsem. Máte někdo nějakej vyzkoušenej způsob?
    Díky moc.
    NESKY
    NESKY --- ---
    ahoj, kdyby někdo měl naví rámy, síta a další případné věci na sítotisk odkoupím děkuji (pošta)
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    Ahoj, není tu někdo s plotrem? Potřeboval bych 10 samolepících šablon s přenosovou folií cca 5x5 cm. Třeba z nějakejch zbytků, na barvě nezáleží.
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ahoj, mam asi takovy kacirsky dotaz, tak me prosim hned nekamenujte. :) nema prosim vas nekdo zkusenosti / nezkousel nekdo z vas experimentovat s kombinaci nektere tradicni graficke techniky a predlohou v digitalni podobe? mam na mysli napr. to, ze mate v digitalu dejme tomu vektorovou grafiku a tu pak nechate vyrezat/vyskrabat nejakou CNC masinou, nebo plotrem. nejake tipy, nebo voditka? ja nasel na to tema jen tuhle knihu, ale nechce se mi ji kupovat kvuli tomu, pac potrebuju spis zakladni info a nasmerovani...
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    BLACK_WHITE: co potrebujes vedet o te barve?
    BLACK_WHITE
    BLACK_WHITE --- ---
    Ola prosim potrebovala bych radu. Ma nekdo zkusenost se zlatou plastizolovou barvou? + Schanime Tepelný transferový lis.diky
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    EUCHRID: na poště mají kovový razítka se zeptej tam :) aspoň teda před mnoha lety měli
    MALY_BOBIK
    MALY_BOBIK --- ---
    VITECH: jako síta samotného nebo obrázku na pauzák?
    VITECH
    VITECH --- ---
    Ahoj, je tu někdo, kdo se zabývá přípravou filmů pro sítotisk? potřebuji něco osvětlit...
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    CZAANJA: Jestli jsi z Prahy, stav se u mě v dílně já ti nějakou ofsetovou barvu dám. Více kdyžtak pošta.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    CZAANJA: ahoj zkus ofsetovou barvu...zajdi do tiskárny o popros o kousek...mají to tam po kýblech;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam