• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ELDAGrafické techniky - knihtisk, dřevoryt, linoryt, mědiryt, lept, litografie, sítotisk, fotogravura atd.
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    STANOTMA: mám takovou no name z Altamíry, ta nejlevnější tiskařská barva. http://www.artobchod.cz/...radi-a-vse-pro-tisk/tiskarska-barva-na-linoryt-cerna-na-olejove-bazi-60ml
    STANOTMA
    STANOTMA --- ---
    SEMTELE: jaku pouzivas? prilis silnu vrstvu som nedal, na dotyk je to suche ale ked to premnem prstami tak na nich zostava farba
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    STANOTMA: mě barva na látce zasychá do třech dnů, nemáš moc silnou vrstvu? Nebo to zkus dát na topení
    STANOTMA
    STANOTMA --- ---
    cau, ma niekto skusenosti so schnutim olejovej farby na linoryt na tričku? 2 tyzdne dozadu som potlacil triko a farba stale neni uplne sucha...
    ANAK
    ANAK --- ---
    SKLIVEC: Palačák je dobré místo, mám to kousek, jen ta cena je teď pro mě vysoká.
    XMARTT
    XMARTT --- ---
    ANAK: ještě vím, že se občas konají kurzy různých grafických technik v Kuksu...parádní prostory a přijatelný ceny.
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    XMARTT: Dílnu mám u Palačáku v Praze a všechno je na domluvě. Kdyžtak přes zprávy.
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    Nejako to sito..

    Home | Kredenc
    http://kredenc.org/
    XMARTT
    XMARTT --- ---
    SKLIVEC: máš nějaký vypsané termíny nebo to je individuálně? a lokalita?
    ANAK
    ANAK --- ---
    Děkuju vám, promyslím:) Ještě dodám, že hledám kurz nebo workshop v Praze.
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    ANAK: U mě si můžeš (všichni můžete) vyzkoušet litografii. Vše vysvětlím a zaučím. Není to úplně levný, 3600 za za první tiskovej den, ale může se i domluvit víc lidí a dělat na jeden kámen. Všichni si pak odnesou x svých originálních tisků...
    ANAK
    ANAK --- ---
    Ahoj,
    mám dotaz : máte nějaký tip na dobrý kurz či workshop grafických technik? Děkuju.
    NICKNAME
    NICKNAME --- ---
    PLUMM: teplem to jde taky, ale u lina bych se toho trošku bál...
    AENYE
    AENYE --- ---
    PLUMM: Není zač, jen jsme to přes rub vzali namočeným hadrem. :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    AENYE: Vypadá to, že aceton no, už mi to řečkli i jinde, tak OK, zaměřim testování na aceton. :) Díky.
    AENYE
    AENYE --- ---
    PLUMM: Jsem skoro přesvědčená, že jsme to dělali acetonem, ale už je to nějakej pátek...
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Čus, mám technickej dotaz:)
    Jakym způsobem ideálně přenést tištěnou předlohu na matrici (lino)? Chápu, že to musí být tisk tonerem a ne inkoustem, tzn třeba na laserový tiskárně. A vim, že to jde nějakym ředidlem (aceton? C6000?) a viděl jsem i nějaký video, kde to chlapík dělá jen žehličkou a další videa, kde to potíraj všim možnym. Takže moudrej z toho googlení nejsem. Máte někdo nějakej vyzkoušenej způsob?
    Díky moc.
    NESKY
    NESKY --- ---
    ahoj, kdyby někdo měl naví rámy, síta a další případné věci na sítotisk odkoupím děkuji (pošta)
    SKLIVEC
    SKLIVEC --- ---
    Ahoj, není tu někdo s plotrem? Potřeboval bych 10 samolepících šablon s přenosovou folií cca 5x5 cm. Třeba z nějakejch zbytků, na barvě nezáleží.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam