• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ad "ENNEAGRAMOVÝ TEST - MALÝ PROGRÁMEK VE SLOVENŠTINĚ" ze záhlaví, not found
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: cílem enneagramu je poznat a přijmout svůj stín(y) a osvobozený typ začne svůj typ přesahovat.

    V enneagramu , vyvstávají právě paradoxy, toho že například 9 když je osvobozená ztělesňuje "čin"...což v normální podobě težko hledá a většinou je tak unavená , že s ním otálí.
    Nebo 1 , osvobozená ztělesňuje "spontánnost"...což jedničky bývají jen zřídka, že:-).

    2 může učit a ukazovat svobodu a pokoru...
    3 pravdivosti a autentičnosti...
    4 smíření....
    5 objektivitě a rozhodnosti...
    6 učí odvaze, dobrodružnosti...
    7 učí klidu a usedlosti například mimo jiné...
    8 se stává nevinnou...
    9 sebevědomí.

    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    KILIAN: "Typy, které jsou spojeny šipkou (libovolného směru) se docela chápou, protože něco podobného žijí, akorát v jiných situacích"

    Smím se zeptat, jak tomu mám rozumět? Například jako čtyřka jen těžko chápu jedničku a lidé tohoto typu jsou mi často velmi nesympatičtí (charakterově) -jednoduše nesnášim perfekcionismus :) a co se dvojky týče, je to opačný typ ke čtyřce - zatímco čtyřka je individualistická a zahleděná do sebe, dvojčiny tendence jsou přesně opačné...
    stejně tak jako pětka ve vztahu k osmičce - pětka nemá ráda, když jí někdo sahá do soukromí a vyvíjí na ní tlak, což je "přesně" to, co je povahou osmičky, nemýlím-li se? A stejně tak se sedmičkou...
    přijde mi to jako coincidentia oppositorum - sloučení protikladů - tím, že člověk v sobě sloučí protiklady - svoje šipky - vznikne integrovaná lidská bytost, připomíná mi to Jungovu cestu individuace.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: To co jsi na psala je typická 2.
    HRABALKA: Enneagram není numerologie. Vůbec to nesouvisí.
    VAUGHT: Typy, které jsou spojeny šipkou (libovolného směru) se docela chápou, protože něco podobného žijí, akorát v jiných situacích. Většinou 8 chápou 2 a je to také velmi časté partnerství (bojovník-pečovatelka).
    YMLADRIS: Já Gedi cítím dvojkově dost.
    YMLADRIS: Základní motivace (třeba i nevědomá) dvojky je, že za pomáhání druhým zízkává lásku a ocenění ostatních.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (popripade, pokud to situace vyzaduje, rychle, neochotne a po kouskach :))
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: pustit se do ni pomalu, neochotne a po kouskach ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: a když je práce složitá , co pak s ní?

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: presne :) takze si vcelku i vybiram...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: ...:-) jo to já znám, ten pocit...společnost lidí mě buď štve tím , že se baví o blbostech a nebo mi není vvěnován dostatek pozornosti a to mě drásá...:-) a nebo jen tak sedím a poslouchám a myslím si svoje
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: asi kdyz se se mnou lidi nebavej, nebo se bavej o nesmyslech...

    vyhnit... nechat si to trochu odlezet, i kdyz nejde o nic sloziteho...

    jeste jsem zapomnela zminit svou zalibu v encyklopediich, naucnych poradech a knowledgebasich ;) (taky jsem posedla kucharkama, ale to souvisi jen okrajove ;))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: a to zklámání z čeho plyne?

    Co znamená , že něco nechát vyhnít? /práce, projekt?/
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: jak kdy – kdyz jsem dlouho doma, jsem ze spolecnosti nadsena, ale nekdy zase byvam zklamana… na to asi nedokazu jednoznacne odpovedet. Vyhovuje mi mensi spolecnost, mezi vic lidmi se vetsinou citim ztracena a stojim trochu mimo komunikaci (ne, ze by tenhle pocit neslo nemit i ve spolecnosti jednoho ci dvou lidi :))
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: tohle je dost 9 - vítkové:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: lidé tě nabíjejí nebo spíš unavují?

    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: no jdi do haje, nic jinyho uz bejt nemuzu :)))

    1) jsem introvert, ale sem tam mivam zachvaty exhibicionismu, kdy se predvadim na jevisti, jdu do televize nebo bavim celou hospodu, ale to je tak jednou dvakrat rocne :)
    2) mne vlastne staci, kdyz me nekdo vyslechne a povzbudi :) taky mam rada, kdyz lidi nejsou tupi a da se s nima povidat o zajimavejsich vecech, nez posledni dil Velmi krehkych vztahu a posledni cislo Blesku...
    3) nemam rada lidi zakerny, ktery delaj neco jinyho navenek a neco jinyho potaji; nemam rada, kdyz se lze (jakoze... vim ze uplne nelhat nejde, myslim takovy ty osklivy lzi). dodnes si treba vzpominam na zklamani, ktery jsem citila - to uz jsou tak 3 roky zpatky, byla jsem pozvana na blogersky sraz, kde jsem skoro nikoho neznala osobne, a dva lidi si tam prohodili identity. Mela to byt zabava, ale protoze jsem jim verila, brala jsem si to strasne osobne. Neberu si, kdyz udela podraz nekdo, komu neverim, ale tohle me zaskocilo.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Jsem 9 a měním spoustu věcí. Protože mě to baví...:-).

    Zkusím interwiew:
    1.) jsi extrovert nebo inrovert?
    2.) co se ti líbí na druhém člověku?
    3.) co nesnášíš u druhých?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: necítím tě devítkově ani pětkově...:-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ve chvili nudy jsem si tu udelala takovyhle srovnani:

    pro pětku:
    - jsem strašnej sběratel, nerada se zbavuju věcí; na druhou stranu mám i ten aspekt „to nepotřebuju, bez toho se obejdu“
    - sice se neumím příliš přetvařovat, ale skutečnou hloubku citů na mně není zas tak snadno poznat
    - „mají rádi společnost své vlastní duše a pokud se jejich soukromí neprohloubí do té míry, že začnou pociťovat izolaci, jen zřídkakdy mají deprese nebo se nudí v tom smyslu, že by neměli co dělat“ je přesné, nevydržím delší dobu úplně bez lidí (typu několikaměsíčního studia na státnice a práce na diplomce), ale pokud to není vyloženě izolace, vystačím si sama – doma je taková spousta knížek, filmů, sudoku a internetových stránek, že k nudě není možné dojít :)
    - potřebuju soukromí a třeba na rodině se děsím dvou věcí: největší je ta neustávající zodpovědnost a druhá je právě ta, že mě bude neustále někdo potřebovat (a že se nevyspím, ale to sem nepatří ;)) – vzpomínám si na to blaho po odstěhování od rodičů, na soukromí, resp. sdílení prostoru s někým, koho jsem si vybrala sama...
    - „příprava na život“ – ta je pro mě celkem výstižná, studovala jsem VŠ sedm let a nejradši bych studovala až do mateřský, potažmo do důchodu… (to je nadsázka, na druhou stranu jsem se těšíla, až skončím, jenom jsem nevěděla, co potom…) nechtělo se mi do reálnýho života, přesněji řečeno jsem se ho bála (tak to možná nebude ten důvod „přípravy“, ale spíš odkládání :)), necítila jsem se připravená a za celou dobu jsem si nebyla jistá, co chci vlastně dělat a jak toho dosáhnout
    - negativismus – u všeho vidím rizika, do podnikání bych nejspíš nikdy nešla („to se nemůže uživit“) a i když si mám něco většího koupit a převažují pozitiva, váhám a váhám, jestli se to vyplatí
    - z pubertálního „mám literární talent a společnost by o něj byla ochuzena, kdybych tu nebyla“ jsem se přesunula do určitého nihilismu („píše každý trouba a já stejně nedokážu napsat nic, co by nebylo blbé“)
    - ráda cestuju, ale nesnáším cestování jako takové ;), dělám to kvůli zážitkům a kvůli jinému prostředí (především moře), které doma nenajdu

    proti pětce:
    - na druhou stranu nemám strach z citů, občas bývám citová až moc, role pozorovatele mi vyhovuje, ale pokud mě někdo „vtáhne“, nedokážu zůstat nezaujatá (i když se stále snažím o objektivitu)

    pro devítku:
    - jsem líná a nerozhodná, to jsou víceméně moje klíčové vlastnosti ;) a jsem s tím v podstatě smířená, i když bych neměla. Nedokázala bych žít jako třeba jedničky nebo trojky, s neustálým stresem z toho, že něco není hotovo, na druhou stranu pokud je něco důležitého, obvykle to splním. Ale většinou potřebuju nějaký úkol nechat nějakou chvíli vyhnít ;)
    - konzervativnost… víceméně, ale spíš méně, nerada sice měním osvědčené zaběhlé postupy, ale obědvám i večeřím každý den v jinou dobu, občas jdu z práce jinudy, mám ráda pestrost
    - nemám ráda konflikty, sice to nedávám najevo, ale moje osobnost je naladěná na takový to „aby se měli všichni rádi“… (ráda se ale hádám jen tak z plezíru, když vím, že to není myšlený vážně, to je zábava :))

    proti devítce:
    - neupřednostňuju city druhých nad vlastními, dokážu to maximálně u přítele, pro kterýho jsem schopná dělat, co potřebuje, i když je mi třeba samotný blbě nebo se mi chce spát a tak ;)
    - myslím, že se neupozaďuju a nepotlačuju svoji osobnost, ráda diskutuju a držím se svých názorů, i když myslím, že dokážu pochopit a uznat řadu argumentů protistrany…


    a když jsem si podle jedné knížky dělala srovnávací test při nerozhodnosti mezi pětkou a devítkou, vyšla mi u obou otázek pětka…
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---

    -
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: hehe :) tak mozna si to s tou hlavou jenom namlouvam, pripada mi to asi vznesenejsi ;]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam