• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: jo, ty motivy jsou hodne jiny - ale ted jsem si vzpomnela, kdyz to pises, ze na mne pritel pozoruje, ze mluvim s kazdym clovekem jinak - prejimam jeho styl, s blaznivym kamaradem mluvim jak smazka, s depresivnim depresivne, s 'normalnim' 'normalne'... coz je v jistym smyslu vesely :)

    jo, taky kdyz neco delam pro druhy, nemam rada, kdyz je to dlouhodobejsi zatez, narazove veci maji vetsi sanci :) a doteky... krome partnera to mam tak, ze lidi, ke kterym jsem si vybudovala opravdu velkou duveru a pratelsky vztah, jsem schopna mlatit, tedy dat jim treba pohlavek nebo je prastit do zad. Nekteri by kvuli tomu urcite uvitali, kdybych je mela rada min ;) (tyka se jen muzu :))

    vnimam svoji hodnotu do urcite miry taky jako zavislou na lidech, ale jenom do urcite miry. Je mozny me hodne vydeptat, ale vetsinou si nakonec reknu "sakra, prece jenom jsem to ja a mam hodnotu jako ja", ale je to trosicku umele prijatej nazor .)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MEDVIDEK: Podobné vnějším projevem . Né však vnitřními motivy!
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    2 a 9 si jsou podobné nejvíce. (většinou v ženské energii)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Mě činí dělat druhému radost a pomáhat, jako 2kám. V tom se hodně 2 kám podobám. Ve vztahu se zpočátku jevím jako ideální partnerka empatická a vnímavá. Jenže mám jiný motiv než 2. Já chci mít svůj klid.:-)
    Moje hodnota často přímo úměrně stoupá a klesá s pozorností druhého člověka...lidí.
    Mé nálady taky. V tom jsem hodně ještě zaháčkovaná.

    Je pro mě důležitá neverbální složka komunikace s druhými. Skrze doteky a blízskost, dostávám se jaksi dříve k sobě.

    Udělám pro druhé mnohé, ale nesmí mě to dlouho zatěžovat. Nárazově spíš.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    (jak je tu najednou ticho .))

    ja pozoruju urcite dvojkove mechanismy v partnerstvi, kdy me tesi vic davat nez brat, ale neodhaluju v tom nejaky prvky, jakoze delat to pro pochvalu, spis proto, ze on si to 'zaslouzi vic' ;) plus ta neverbalni a fyzicka slozka komunikace... ale je to dost minoritni, pokud jsem k nekomu empaticka a pomaham mu, delam to spis proto, ze si uvedomim, ze bych byla rada, kdyby se tak nekdo choval ke mne, kdybych to potrebovala... takovy to zavazovani "ja jsem se pro vas obetovala" me nejak nebere :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Otázka pro všechny: "Jak žijete dvojkový mechanismus ve svém životě?"
    Je Vám něčím známý?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    STOP DISKUZE O 9!!!
    Zatím prosím ctěme 2 ku. Však se dostanem ke všem číslům.:-).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    slozita prace me taky bavi, bavila me i vejska, protoze to byl cil; studovala jsem tak dlouho jenom proto, ze z jedny me vyhodili, tu druhou jsem pak zvladla - petiletej obor, pravda nijak narocnej a s pomoci vsech - vystudovat za 3 roky, kdyz mam cil, tak to proste jde... a ted se v tom placam, protoze nevim, o co mam vlastne dal usilovat.

    mentalni necinnost nevim, jak mam chapat, neustale o necem premejslim ;] zevleni si predstavuju cetbou casopisu (klidne i vzdelavacich, nebo popularne naucnych knizek), u internetu, popripade (ani ne tak moc, u toho moc dlouho nevydrzim) u televize...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: ale prd velebnosti...:-)
    Každé číslo k něčemu je, tedy přesně řečeno člověk:-).

    Ze začátku jsem neskákala vůbec radostí dva, metry když jsem si našla konečně svou devítku...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: ja jsem spis neřád .)

    jako, ja si uvedomuju tu silu (jestli teda jsem devitka... :))) - schopnost integrovat ruzny nazory, pochopit ostatni, ale vadi mi to... kdyz jsem cetla Rohra poprve, nektere typy mi byly sympatictejsi, nektere mene, ale u devitky jsem citila takove pohrdani - urcite ztotozneni s necim, to ano, ale v podstate takovej pocit "tohle cislo je v enneagramu takovy uplne k nicemu"...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: no tak jestli ostatni devitky nevnimaj patologii, tak je to fakt blbe jen u me.. ja to vedela :-) tak to nejak poresime az dojde na devitky..


    QUANTI: ja sem rozplizla a zas nedokazu zevlit :-) docela bych menila
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: jasně 100x znovu, 1000x třeba. Až na to přijde!
    Prožije a VÍ:-) ...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: no toto!
    Z 8 si můžeš vzít sílu a postoje. Z 1 řád a disciplínu.:-)

    Každý vládne něčím silným jedinečným a neopakovatelným.

    Lidi nehledejte furt v těch typech to nejhorší!!!!:-)Jinak hledejme především sílu typu:-).
    Na té se dá stavět.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: kdyz jednicka a osmicka jsou tak nejak ti posledni, kam bych chtela kridlit .) mam fakt dementni sousedy (s prominutim vsem 8 a 1) - perfekcionsimus a autoritarstvi jsou dve veci, ktery nesnasim asi nejvic :]
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: no jo, ale k nicemu to nevede (ty diskuse a tak). To me stve, i na sobe, nechci takhle stravit zivot, sla bych si za svym, kdybych vedela, co vlastne chci...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VAUGHT: devitky jsou bezcilny zevlaci! dobre, ja sice taky, ale chtela jsem dopadnout jinak :]
    BAGHICEK: pokud jsem devitka (jakoze nevim ;)), ja se necitim rozplizla v ostatnich, jak nektere texty naznacuji, jenom si uvedomuju, ze vetsina lidi umi neco lip nez ja... je pro me trochu obtizny najit svoji hodnotu, o to se vlastne snazim cely zivot, hodnotu pro nekoho jineho nez nejblizsi rodinu a pratele...

    a hele nevim, jestli to pisou devitky (Rohr a Ebert jsou jednicka a, pokud si dobre vzpominam, dvojka) - ja pisu hrozne rada, bavi me to, lidi mi rikaji, ze mi to jde, ale od gymplu jsem prakticky nic nenapsala, protoze zjistuju, ze nemam o cem, a nechci psat o nicem nebo o necem blbe a povrchne...

    krucinal, se s tou devitkou nejak zacinam ztotoznovat.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: a to je právě ten paradox 2...
    Vnímám to tak, že takové to "lízatko" pro druhé dělá 2 NEVĚDOMĚ. A proto, tam kdesi hluboko ve 2 se to bouří.
    Jako u každého typu, v okamžiku kdy se pomoc druhémemu stává vědomou, může 2 zažít zmíněnou svobodu. Není už držena.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Ano, správně. Zpátky ke 2 - ce!
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: mě svým způsobem složitá práce taky baví, to není o tom, že by 9 byla blbá a neschopná nebo tak něco...a složitosti nezvládala...ale její lenost a mentální nečinnost , je způsobema tím , že 9 v dětsví ztratila kontakt se svým břichem, se svou aktivní zlostí, se svou živostí...nebo jak to napsat.
    Proto je 9 úkolem na tomto světě se znovu a znovu se "zkušeností"sama sebe spojovat, spojovat se se svou silou.
    Jenže to není jak pravíš o hlavě.Čtením knihy můžeš způsobit "AHA EFEKT".
    Tzn. něco tě ťukne do nosu. A přijde praxe. Kniha jsou myšlenky a NÉ PROŽITKY!
    Teprve prožitkem či zkušeností VÍME.
    U 9 je zvláště těžké se najít, neb je obsažena ve všech typech. Zároveň to však může být její dar. Chápat a vědět "jak" druzí jsou...

    Nad tím , jestli je to patologické bych se nezamýšlela.Je to tak jak to má být...
    A za další jestli chceš zažít jako 9 "sama sebe" ... existuje mnoho způsobů jak to zkusit...a kniha , hm...to asi není.



    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    VAUGHT: já být tebou kouknu se co je pod tím, že tě péče tak "moc"sere...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam