• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: hlavni namitka jsou spis ty pocity versus myslenky. Pripadam si, ze myslenky mi nikdy nic "doopravdy" nevyresily. Petku si predstavuju jako cloveka, ktery kdyz dojde k zaveru, tak jej ma a z toho jako by jedna, zije, funguje. Pro mne zadna myslenka neni dost silna aby mi pomohla napr. v krizi, musim udelat nejake pocitove techniky treba nebo proste zpracovavat veci jinak nez myslenim.

    petce pripada cakra srdce? a ctyrce?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: Teď mě napadá. Bráníš se 5 proto, že umíš cítit lásku a chceš , aby tě druhý miloval?
    5ce z hlediska čaker připadá čakra srdce, na což se zapomíná.
    Za další 5 umí milovat a touží po lásce jako , kterýkoli jiný typ. Jen potřebuje více času, prostoru a informací.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Vsunu se tady, s předběžnou akcí: SETKÁNÍ ENNEAGRAMOVÉ DISKUZE...že by jsme ty typy mohli projet naživo s živými modely:-).

    Předpokládám že by mohl být celý enneagram sjetý do konce prázdnin tak bych to viděla nějak tak.

    Udělám anketu.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: pokud máš silné křídlo může tě velmi charakterizovat.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KILIAN: diky, jak chces (v poste nebo tady)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: To, že analyzuješ, to je vidět.
    Mohu ti zazrcadlit jak tě vnímám, buď to tady nebo v poště, ale jen pokud budeš chtít.
    Protože jsme se setkali osobně a vím, že jsi na svém sebepoznání udělala kus práce, tak by to mohlo být k užitku.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SHASHA_KRASTY: 4 - nechci byt tuctova a furt hledam to, co zrovna nemam a to co mam mi pripada blby


    DRAGEL: nebo let ;)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KILIAN: v tom pripade uz zase nevim teda vlastne. Moje distancovanost a automaticky drajv k analyze vseho je jednoznacne petkovy. Ja si ale myslim ze znam nejake petky a pripadalo mi ze petka je hrozne "v klidu", ze zije v te sve slonovinove hlave / vezi. A to ja nejsem. Pro mne je odstup a snaha po/uchopit jen takova obrana, protoze prima konfrontace s realitou mne moc rubá.

    Ale pak mne zas najednou docvaklo 'Jak moc mne vyuziji??' -- rekla bych ze muj hlavni trip je "Ukrivdene zneuzite dite" (minim metaforicky, ze furt hrozne resim ze jsem ignorovana, nemam dost pozornosti, odvdeceni, ucty, uznani [ nee jako ze trojkoveho obdivu, ale jako acknoledgment ze existuju a jsem v poradku ] )

    Dale, Obrazotvorec/Obrazoborec je nesmirne vystizne, to by mohlo mozna ze mne byt citit i na tom nyxu.

    'Nemam dost' je taky presny.

    ALE - ja nechci byt nezavisla. Chci byt milovana a chranena svym partnerem. (Od jinych lidi chci byt jen prijata a at mne neublizuji).

    Takze ja nevim, proto se Medvidka furt dokola ptam zda clovek nemuze byt dva typy. Ctverkova reseni jsou totiz taky hrozne moje - hledani gralu, lasky, pocity jako hlavni organizujici princip...

    Nevim no
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: kurva, to jsem nevěděla.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: vždycky existuje možnost nedostatku čehokoliv pro cokoliv...z pohledu 9.
    Lepší bude když to "bude" jak to je.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: Ty nevis, ze pouzivat sprosta slovicka smis pouze, kdyz jsi mezi zenami? :D

    MONICARDIO: yop, zacinam objevovat osmicku :D
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: Pro tebe k zamyšlení:
    4 a 5 mají společné to, že to jsou "vnitřní" typy (obrácení pozornosti dovnitř), 4 - do pocitů, 5 - do myšlenek. 4 touží, že si ji někdo všimne a vytáhne. 5 doufá, že si ji nikdo nevšimne (chce být nezávislá). 4 má pocit, že ji okolí může zachránit. 5 si myslí, že ji okolí akorát vysává.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONICARDIO: muzou byt oba kridly devitky .))))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MONICARDIO: 8 a 1 mají mnoho společného, protože jsou to oba břišní typy.
    Liší se tím, jak nakládají s energií emocí (třeba zlost). 8 ji s klidem pustí ven na své okolí. 1 ji obrátí proti sobě dovnitř a prostě ji dusí.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN: MEDVIDEK:
    Primárně 5.
    Typ 6 taky (nejen s křídlem 5), protože nechce udělat chybu.
    Typ 9 je nerozhodná (obecně) z jiné příčiny než je nedostatek informací. Nedostatek informací bere 9 jen jako alibi, aby se nemusela rozhodnout.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    "Zamiluj se do sebe."

    To mi připomělo, jak jsem mluvila nědávno s jedním pánem co dělá už dlouho konstelace, terapie a jánevímcovšechno....(pán je poměrně vzácná mužská 2ka, sám na sobě už pracuje roky).

    A ten mi řekl: "že každý člověk, by si měl jednou zkusit se zamilovat a pomilovat sám se sebou. Že je to "užitečné". On sám tím, prošel a dal si velkou práci s tím , aby se miloval sám se sebou hodně dlouho a intenzivně."

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: tak jsem si to doprdele myslela tehdy správně...že tě cítím hodně 5tkově (pardon to slovo doprdele):-)

    BAGHICEK: protože na sobě makáš:-), přizneš si to!

    MONICARDIO: :-) vyhlásím asi nějaký týden Co je MONICARDIO ZA ČÍSLO?:-) Protože, ona je asi pěkný číslo:-).

    MONICARDIO: 8 čka ma hodně silnou energii, vnější, když si potřebuje něco zchroustat a je ve stresu,
    tak leze do 5ky, postaví si takový ten val , kam druhý nemůže.
    A v tomto bodě může být podobnost.
    Sleduj si to, pozoruj...času dost:-)

    SHEEN: : částečně pro 9, pro 5, pro 6 s křídlem do 5...těch možností je více
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    YMLADRIS: ještě ti dáme pár dní - týdnů na rozmyšlenou ;-)))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Pro kterej typ by platilo: "Mám stále málo informací na to, abych se rozhodla."?
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    YMLADRIS: a co sis myslela, ze jsi ? Jak te znam, tak me na tebe 5tka docela sedi.. :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam