• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: :-)))))))))
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Dnes vychováváme uklízečky, to je taky super. :-))) O tom stání na nohou jsem neřemýšlela. Dělá mi největší problém, že pořád někdo něco chce a já musím vždycky přerušit to, co dělám a udělat něco jiného. Pak šíleně zapomínám a mám dojem, že nedokážu dokončit jedinou věc. Jo a pak taky hluk, naše děcka, to je běs.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: tak vedci se bud zaviraj do ustavu s vyhlidkou na moznost financne zajimavyho uplatneni po ziskani praxe. A nebo vychovavaji nove generace :) (cemuz dnesni skolsky system urputne brani..) Uvazovala jsem o vede, jen me "to" stahlo jinam :)
    Je to unavny stat na nohach pro tolik lidi?
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Medvidek: Ja tomu také nerozumím, proč mi v testu vyšlom že jsem nejvíc 7 a 4. Třeba nejsem ani jedno. Spíše to jsou mé melancholické a sangvinické já. Cítím se ale být více 7čkou a 4ku považuji za životní epizodu spojenou s tragicky neopětovanou láskou. 7čka může být obratem z tragedie ke komedii. 4+7=tragikomické :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Někde jsem četla i něco o samotě, že jedno z těch čísel ji rádo. Za poslední roky jsem se dostala do stavu, kdy je samota pro mě naprosto nepostradatelná a nemohu s ejí nabažit, protože běžně mám kolem sebe brajgl, naprostej, děsnej (dvě malé děti, v práci mezi studenty stále). A to si ani nepouštím žádné filmy, rádia, nic, když můžu, tak si užívám ticha, které je mi vzácné. I když je pravdou, že jsem měla kdysi období, kdy jsem potřebovala mluvit s lidmi. Ale teď už jsem asi totálně vykecaná ze všeho. Teď už jen pustej ostrov.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BAGHICEK: Jo, přemýšlení mě živí. I když jsem neskončila jako čistě vědecká síla, jak jsem chtěla, ale mám na krku kromě vědy i výuku. :-)))
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    SHEEN: kdyz premyslis, tak je z Tebe razem pet :)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    QUANTI: To je moc fajn. Až skoro přemýšlím, proč to jsou dvě čísla, když se to ani nedá rozlišit.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: to aby se Te clovek skoro az bal, ne? :D coze to ten terminator s zenama delal? :D
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    QUANTI: hezký příspěvek, souhlas, podpis:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: :-) jo...a nebo jak ten Terminátor , v levém dolním rohu mu vybíhaly informace: Žena, blond,162cm, prsa velikost 3, věk 30...
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: takovy interni kino s vykladem, jo? :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SHEEN: divej, ono je to slozity. Jsem si vzdycky myslela, ze jsem nekde mezi 3-4-5-6, nejdriv hodne 4, pak 5, o 9 jsem temer neuvazovala, kridla 8 a 1 mi byly cizi apod., taky jsem si furt rikala, ze nepotrebuju lidi... ale ta temer hostilita k lidem ve mne neni. Devitka je takovej chameleonek. Dokazes pochopit temer vsechny typy. Mas spoustu zajmu, casto naprosto nesourodejch, a spoustu protichudnejch vlastnosti, ktery prichazej ke slovu v ruznejch situacich. Proto je pro devitky casto tezky se najit, a ja nedokazu objektivne rict rozdily mezi 5 a 9, protoze jsou individualni ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    "čím je".
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: já to tu už psala, čím více chápu sebe , tím více se mi vyjevuje ci je druhý.

    Mezi náma , neumím se zatím ubránit vidět druhého v typech...nabíhá mi to samo.
    A pak si říkám jo a tady to je přesně ten "třecí bod" co jsem si myslela , že bude.

    Jo a tady je v kolegyně v 7, a teď už najela do 1 a dneska se necítí dobře ... protože má tragické vize jako 4.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: to je hlavní, nicméně pomáhá to pak ve vztazích a je to přecejen takovej trénink :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: mám kamaráda, který je natolik zakuklený, že ani u něj si nejsem jista zda je 9 nebo 5...ve finále jsem usoudila, že je to k "prdu" vědět co je...že raději se budu pídit potom co jsem já.
    KOMATSU
    KOMATSU --- ---
    MEDVIDEK: hmmm, je to komplikovanější než jsem si myslel... asi se na to budu muset ještě pořádně podívat... želbohu literatury o enneagramu v češtině moc není.
    paradoxem ještě je, že jedna moje kamarádka má hrozně moc vlastností pětky a hrozně moc vlastností devítky a doteď si nejsem jistej...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KOMATSU: v tom máš taky pravdu.

    Upřesnění:
    mužská 5 a mužská 9 si jsou nejpodobnější
    ženská 2 a ženská 9 si jsou nejpodobnější

    dále jak uvádí KILIAN.

    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MONICARDIO: vsak to mas taky znat, kdyz mas kridlo v devitce ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam