• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    TRUCE: jak tohle na sobě vnímáš ty?
    V čem se to u Tebe projevuje?
    Já jako 9 nevím co si mám , představit pod tím co je to strach z prázdnoty. (já mám strach z ne-bytí)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS: " Pětka se vyhýbá prázdnotě. Tento strach z prázdnoty (horror vacui) je vlastní hnací silou mnohého, co nevykoupená pětka dělá. "
    k te nespoelcenskosti.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    TRUCE: společenské 5 mám moc ráda ......
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS: ja porad musim hledet na ty kridla. nemyslim si ze petka nutne musi byt nespolecenska.
    jinak k tomu nemam co rict, protoze mi je (alespon posledni dobou) sestka vic nez blizka.
    pockam si na sedmicku, bod stresu petky radsi ..;]
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    TRUCE: to mi rekl kilian... beru to tak ze petka muze byt strazcem majaku ze vsech cisel nejvic. coz ja asi nejsem
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    YMLADRIS: jak to myslis, ze 5 svet nepotrebuje?
    podle me 5tku svet vytrhava ze strnulosti, takze jej potrebuje
    a taky aby mela co zpracovavat
    jinak taky jsem zapremyslela o strachu sestek. mam jej hodne. kontrafobicka sestka mi je blizka. micha se to s unikem sedmicky a touhy byt osmickou .))
    myslim ze u sestek je strach mnohem blize k povrchu nez u petek
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    jen bych podotknul, že jedna věc je vědomý záměr tvůrců - a jiné věc poodrhnout symboliku něčeho, která působí na povědomé úrovni. není to buď a nebo. je to že něco je samozřejmé a banální a není třeba to zmiňovat - a něco pronikající "za" - a to nemusí každý přijmout.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: zpohcybněním se často dostáváme do mnohem větších hloubek věcí než bychom čekali::-).
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    QUANTI: :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    KILIAN: na vterinu... :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    na druhou stranu, budme realisti, u tech detskych postavicek to bude proste tim, aby je deti umely snadno odlisit :))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    Nebo také je to proto, aby se postavičky od sebe zřetelně odlišovaly a byly tak pro děti "čitelné".
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    MEDVIDEK: trefa
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    no jasně a křemílek = tvrdej jako křemen :-) otíkovi odstávaj (erektujou) uši, jako pindďovi, a proto si je přikrývá sluchátky :-) a bystrozarekej se na ty hrátky těch dvou ani nemůže dívat, tak si zavazuje oči :-)

    A co Harry Šouman? A co Čtvrtníček? A co Jan Tleskač? Vesmír je plný záhad.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    don Quijote de la Mancha + Sancho
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALBERTO: mmch bobik a pinda by to dokazovali i jmeny ;)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Mimochodem prasatko lze vnimat jako metaforu analniho stadia, Pua jako oralniho stadia a tygrika jako falickeho. Dohromady tvori velkou metaforu detstvi a sexualni infantility.

    Vzdycky je 1) velkej hubenej = falicke + 2) malej tlustej s velkou pusou = oralne/analni. S timto napadem prisel Jan Stern.

    Priklady:
    Křemílek a Vochomůrka
    Bob a Bobek
    Potkali se u Kolína (Falickej si dela srandu z oralniho, mladsiho stadia)
    Bolek a Lolek
    Jů a Hele (+Muf jako agresivni cast oralniho stadia)
    Voskovec a Werich
    Laurel a Hardy
    Otík a Labuda (Vesničko má středisková)
    Bobík a Pinďa (Fifinka a Myšpulín = rodičové)
    Dlouhej a Širokej (a bystrozrakej?)
    Vávra a Šteindler
    ....
    Napadnou vás další dvojičky? :-)




    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    ale japonci třeba geneticky nemaj žádnou vlastní identitu, skládaj se z 5 jinejch "ras" ktery postupne osidlovali ostrov. mentalita je spis dana kulturni tradici. kdyz mluvime o nemcich jako narodu 6tek, nebo o japoncich jako 1ckach, neznamena to, ze vsichn nemci sou 6tky, ale mentali klima jejich zeme je nejak 6tkove. jestli nejsme 9tky stridave zijici v bodu stresu - 6tky a pak se dem uvolnit k pulitrum a citime se jako kingove (3jky) :-))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MEDVIDEK: :)))
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    KILIAN: a lze to usuzovat ze seminářů??? to je tak malý a málo reprezentativní vzorek populace .... myslela jsem tím spíše to jak se jednostlivé národy samy prezentují vůči ostatním - jak Alberto řekl - převládající "náladu" ve společnosti. Z pohledu vývoje by mělo být všech typů na světě zhruba stejně.

    ALBERTO: hlavní rozdíl vnímá ve fóbii a kontrafóbii - to dělá hodně

    jen tak teoreticky představme si kontrafobické prasátko z medvídka Pú. Pokud by bylo jako já - nesnášelo by růžovou :-). Hlavně by více lpělo na pravidlech a mnohem více by vyžadovalo jejich plnění. Taky by jen málokdy bylo odstrčeno ze skupiny a nenechalo by se medvídkem tak snadno manipulovat...... prostě by to bylo prasátko co se bojí, že se bude bát víc než hefaluntů (slonisek)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam