• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MEDVIDEK: A Shrek 8.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Dneska dávají v TV Shreka...a kdesi jsem četla, že Oslík je typická 2jka...:-) No já ještě nevím.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MONICARDIO: ten sen je opravdu silný a Tvůj popis na mne působí silně až bych řekla - vítězně. Připomíná mi to některé scény z Pána prstenů - bojovníci, kteří jsou připraveni na boj s vědomím, že přijmou každý výsledek bitvy ač budou dělat vše pro to, aby byl v jejich prospěch.

    MONICARDIO: a MEDVIDEK: souhlasím s Medvidkem - někdy je třeba se pustit, aby bylo kde se znovu chytit - jako když šplháš po laně - nemůžeš ho držet pořád oběma rukama současně :-)
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    MONICARDIO: jestli to, co nám schází nené zrovna tak podstatné, kako to co nám přebývá: energie 2. (u mne 6)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    MONICARDIO: osud, karma kterou přijímají opravdový válečníci. Znám tyhle pocity moc dobře, stejně jako další vjemy patřící starému japonsku ...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Já vím, je to drsné, ale jedině skrze válku (někdy jen skrze osobní válku) můžeme poznat co je to mír.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    MONICARDIO: Moni, pustˇse enneagramu teď nech ho v tuto chvíli a nech čísla číslama.
    Nehledej zatím body uvolnění a stresu. Jen zůstaň. A pozoruj.
    Tyto věci se neději za den.

    Ad vlny a voda...tyto symboly , představují často emoce a mocnost pocitů. (já sama to znám, protože před nimi prchám nejen ve snech.)

    Více v poště.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    YMLADRIS: vypadá to trochu jako bys chtěla něco potvrdit a nebo se ujistit o správnosti svého postupu - což je v podstatě ono. Ano, s lidma to je občas těžký
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    NEKDO_CIZI: takze kdyz jsem presvedcena ze delam pro objektivne nejlepsi univerzitu ve state na projektu, ktery je uzasny, a neustale sebe i ostatni nutim do postoje "kdyz by to tady patrilo vam, co byste ted udelali - co je nejlepsi ted podniknout?" , ... tak to je asi ono, i kdyz mne prubezne ty lidi serou, ze.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KILIAN: Myslím, že jo. Výpovědi pětek mi sedí.
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    MEDVIDEK: jako bych jí viděla :-)
    YMLADRIS: loajalita 6 je spíše jejich vnitřním pocitem a jak KILIAN: napsal jejich výběrem - je fakt, že pokud se autorita zachová jinak než by se dalo očekávat je nejen sesazena, ale i zašlapána do prachu cest - nedávno se mi to stalo - měla jsem šéfovou, kterou jem "brala" dokonce jsem věděla, že manipuluje, ale moc mi to nevadilo - až začala být dost nevybíravá ve svém hodnocení a v tu chvíli byla pryč má důvěra i pochopení a šéfová byla během našich rozhovorů rozebraná během dvou, tří vět.....
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN: Mám tě dát do 5?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    KILIAN:
    ALBERTO:
    MEDVIDEK: Ono to ani tak není v tom, že bych se orientovala v enneagramu. To jen po krátkém zamyšlení popisuju své vlastní chování. :-)))))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    YMLADRIS: měl jsem nepřečtených +100 a něž jsem se tím vším prokousal, tak jsem reagoval tam "dole" :-)))
    Koukám, že jste to už rozebírali.

    Musím vyseknout poklonu MEDVIDKOVY, je to moc pěkná diskuse, která mi dává mnohé, stejně tak bych chtěl poděkovat i ostatním, jakým způsobem se zapojují a rozkrývají mi další typy osobností.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: primarni je ta pochybnost a strach, a reseni 'uniky' (7) a 'analyza' (5) jsou kridla.

    Ale jak jsem psala, nesedi mi, ze tak uplne jsem neadoptovala sestkove reseni = loajalni spolehlivy verny clovek. To fakt asi jen velmi castecne.

    Navic, kazdy typ IMO v hloubce skryva pochybnost a strach... treba to jen vic vidim, ze to je zaklad, ale typ jsem jiny...

    Ale ono je to fakt castecne fuk. Smysl toho je, uvedomovat si, kdy a v cem a proc v nas jedna nase naprogramovani, at uz je centalni, kridlove, sipkove nebo jake...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    DRAGEL: praveze uz jsem to zas prehodnotila smerem k 6
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    YMLADRIS: když jsem si přečetl tvůj náhled na 6-ky z [ YMLADRIS @ Enneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře... ] tak mě překvapilo, že sama sebe řadíš do 5-tek.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    sedmicky s tim svym "zadnej problem nevznika" jsou v jedne z nejzakernejsich pasti...
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Autor: Samuel Jakob...

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Enneagram není žádná výzva k sebezlepšení nebo k optimalizaci vlastního typu nebo mudrování nad sebou.
    Nýbrž jen a jen cesta k sebeuvědomění a přijetí se, se všemi svými stinnými stránkami. Zní to jednoduše, ale je to velmi těžké, neboť je to spojeno se spoustou bolesti , pocitů hnusu a nevolnosti (protože se člověk dostane pokaždé k tomu samému vzorci a vášni, které se ukazují ve stále hlubší a jemnější rovině. )
    Enneagram je totiž "promarněn", pokud nevidíme tuto výzvu a myslíme si , že před sebou máme psychologickou typologii nebo soubor metod ke zdokonalení vlastní osobnosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam